Piaggio Zip

baldeks

Active member
evo otvaran ovu temu da ne offamo bez veze po drugim temama...
Naime ka klinac san u šibeniku isprid bivše robne kuće Vidici gleda utrke starih zipova SPejaca davne 1998 godine...tada san se u prvi pogled zaljubija u taj skuter..mali,praktičan i brz...pravi gradski zvrk...
prošlo je dosta godina dok nisan odlučija kupit sebi neki skuter...prva misao je bila zip SP,tražija san po raznim oglasima al sve su to bile izdrkotine neke mularije...
ugledan jednog dana na putu u školu žutog sp-ejca,očuvan skroz,vozi ga neki stari,al nema teorije da ga proda ni za koje novce...zipovi 2t su se prestali proizvodit tj. nije ih bilo u ponudi u piaggio salonu,a odlučija san šta god kupin bit će novo jer ja "volin prvi prdnit u sic"...otiša san u jedini piaggio salon u šibeniku i odlučija san se na piaggio zipa 50 4t(uzeja bi 100ticu al neman A kat)...sluša san razne komentare od onih koji ga nemaju tipa "slabo ti je to,kinez,bla bla" i od onih koji ga imaju "super,isplativo,praktično,malo troši..."
31.6.2007 san otiša u Piaggio centar "Iljadica Rapo" i naručija ga...imali su ga na lageru al nisan moga uzet dok ne sredin papirologiju u vezi kredita
uzeja san ga na 5 godina uz ratu od 180kn(uključena i kaciga) :shock: 1.2.2007 je bila nedilja pa nisan moga po njega,a 2.7.2007 san ga doveja kući (y)
 
ja bi samo nadoda da je zip 50 4t skuter za male pare sa rezervnim djeliovima, jamstvom od 2 godine, malom potrošnjom, velikom funkcijalnošću. e i da nakon određenih godina uptrebe moći ćete ga prodati za neke novce nećete ga morati darovati poput nekih ostalih brendova!
 
molija bi jednu informaciju od gospode šta rade u piaggiu...jel se minja išta na 9000km servisu od zipa,ako se minja koliko bi me izašlo??
zadnji servis na 6000km
klizači variomat cm3-15kn
utezi variomata 6/1 stalker,liberty-69kn
agip ulje hi-tec-95kn
trošak servisu-195,20kn
UKUPNO:374,20
 
Ja sam na zipu dok je bio 50ccm izlijećio živce i nagledao se ženski toliko o brzini :LOL:

dobar je iskljkučivo za prijevoz od točke A do B bez ikakvog moto gušta i sl.

a što se tiće potrošnje i održavanja,uz svakodnevnu vožnju tank mi je trajao po tjedan dana a svakih 12tkm je potrebno uložiti 500kn i mali je opet kao novi 8)

taj skut mi je uvijek mamio osmijeh na lice jer je totalno smiješan i svi moji suvozaći su umirali od smijeha samnom dok su se vozili ali poznato je da smijeh produljuje život tako da (y)
 
Vozio sam ja prvo aeroxa samo sa spuhom i zip je opet spooooor

hebeš takav skut kad ti pred zavoj ne dođe osmijeh na lice

fora mi je bila sa zipaćem po ravnoj cesti raditi pizdarije da nogara struže :LOL:

zipać mi je bio odličan kad bi išao van piti mogao si pasti nebi se ubio a i ako ga ogrebaš nije neka šteta

al sve u svemu odličan izbor za prvi skut (y)
 
baldeks said:
nego ivica možeš mi odgovorit za servis zipa na 9000km...šta se radi,koliko se plaća???
sta nemas onu knjizicu tj. user manual...
 
Na 9tkm samo provjeriš ulje

na 12tkm te čeka veći servis koji ukljućuje zamjenu remena....

za zipa nisam imao problema sa nabavkom potrošnog materijala i to je jedan od razloga zašto sam ga i uzeo u odnosu na kinesku konkurenciju

dosta zipaća je dijeljeno na nagradnim igrama i odmah su završili u prodaji i takve se najviše isplati kupiti :wink:
 
josko said:
po koji ovo put pitaš?  :misli:  :LOL: 
pitan po milijunti put al niko da odgovori :?  exfree fala,znači nema troška...to je vrhunski,a inače troškovi servisa za zipa su minimalni,šta je izvrsno (y)
 
malaguti said:
opomeni ga onako u tvom moderatorskom stilu :mrgreen:
a vidi ovog malagutija samo da ti je provocirat 8) već me dugo nisi opomenija da kupin malagutija... :misli:
 
Kao što sam napisao najveći redovni servis za zipa dođe manje od 500kn,samo materijal naravno

remen 150
ulje 90
svijećica 70 (ko za vxr :x)
rolice i klizaći sam zaboravio nekih 100
filter zraka za one koji su lijeni očictiti 40

potrošnja od 2-2.5l

zakon skut za nezahtjevne korisnike (y)