Piganje cijevi za ramu

Brane

New member
Ajmo sad nesto konkretno. Piganje cijevi za ramu. Kako je bolje, dal sa pijeskom i grijanjem ili na hladno? Inače super za ovaj podforum, jer je zima nekad preduga pa se druženje s motorom svodi na kojekakve preinake po njemu.
 
I ne štedite na slikama!  (y)
 
Mislim da smo tu temu već negdje poprilično iscjedili,ali ne škodi još malo debate.
Da bi kvalitetno smotao cijevi,trebaš mašinu sa trnom ili kuglom koja služi za za zadržavanje unutarnjeg promjera cijevi,a izvana idu profilirani valjci ( slično koloturnik ) gdje je kanal radijusa kao cijev koju savijamo !
 
Ja sam pigal s pijeskom i grijanjem, i dobro je ispalo. Trebaš imati đablonu po kojoj pigaš - JIG. To ti koristi puno
 
ja doma imam mašinu za piganje i na nju pigam cijevi do 2 cola-naravno na hladno. sutra ti poslikam mašinu a sad ti evi primjer nečeg spiganog-crash bar za xv1600wild star
 
čoke said:
ja doma imam mašinu za piganje i na nju pigam cijevi do 2 cola-naravno na hladno. sutra ti poslikam mašinu a sad ti evi primjer nečeg spiganog-crash bar za xv1600wild star
Koja je debljina stijenke ???
Inače za manje upućene, najveći su problem tankostjene cijevi !!!
 
Ovo ti je obična cijev (šavna) sa stijenkom od cca 3-4 mm. Naravno da je lakše pigat deblje cijevi ali ako imaš kvalitetnu pigalicu nije ni to problem.
 
čoke said:
Ovo ti je obična cijev (šavna) sa stijenkom od cca 3-4 mm. Naravno da je lakše pigat deblje cijevi ali ako imaš kvalitetnu pigalicu nije ni to problem.
Ali takve savijačice su skupe do bola...
 
Woohoohoo!  :cool:

E, sad već postajemo opako konstruktivni!  (y)
Di toga ima, i jel se može ubost rabljena za kakvu manju lovu?
 
probaj nać štogod u plavom oglasniku a ovu možeš kupit u zg kod ovlaštenog uvoznika za knuth (adresu neznam )
 
malos e raspito..imaju u velikoj mlaci knuth dućan nešto nekaj.. odo ja tamou pon pa kupim to ak bu bilo..hohoohooohh

kakav 905????  waynder cages  :mrgreen:
 
čoke said:




Ova je knuth-ova i košta nekih 2000kn
Za tankostijene cijevi nije dobra ali ako vam težina izradka nije važna onda je ok i gledajte koje alate dobijate uz nju-uglavnom daju za colovne dimenzije cijevi...
 
Upravo tako-nije za cijevi s tanjom stijenkom-ja radim od debljih i nije me briga za težinu
 
hvala Čoke na slikama, probal bum nesto slicno napraviti sa starim hidraulicnim dizalicama. (y)

Jos me zanima jel obavezno variti ramu TIG aparatom ili bi CO2 bio dovoljno dobar, jel netko probo?
 
Ako imaš bolji i jači co2 aparat nema problema -samo vari i nemaš problema
 
Brane said:
hvala Čoke na slikama, probal bum nesto slicno napraviti sa starim hidraulicnim dizalicama. (y)

Jos me zanima jel obavezno variti ramu TIG aparatom ili bi CO2 bio dovoljno dobar, jel netko probo?

REL ili plinski je jednako dobro rjesenje za choppere
 
bok dečki! da skratimo dilemu..kako god spigali cijev biti će ok..hladno,toplo,nije bitno! uzmeš nakovanj,čekić-macu,brener,dobre volje i kreneš!! i to je to! -vjerujte,testirano praktično..i već ima oko 10000km pod sobom... :mrgreen: