pitanje dal da kupim?

zoky_29

Well-known member
Ovako.....ucinila mi se povoljna prilika da kupim Suzuki TL 1000 R....2000 god. nesto vise od 3000 €,
21 000 km (po servisnoj knjizici)

zanima me isplati li se uzeti ga za vozati par puta godisnje po alpama?

odrzavanje? mane?

ajde ako ima neki vlasnik (ili bivsi vlasnik ) nek bude dobar pa napise pokoju rijec o njemu




 
cijena....ok...kilometraza...jako upitna...mane: tezina...potrosnja....ostalo...neznam... :(
 
kaj to nije jedan od lošijih modela suzukia  :misli:
 
markookram said:
kaj to nije jedan od lošijih modela suzukia  :misli:

Nije.Od te mašine su kasnije nastali SV 1000 i DL 1000!Ukoliko je km u redu ... kupuj!  (y)
 
kilometraza je ta 99% (jer se vidi po servisnim intervalima koji su redovno upisivani u knjizicu)

zanima me vozljivost po krivinama? je li velika razlika izmedju njega i ZX 9R??

covjeku se zuri za lovu a malo je hladno da idem sad po brdima isprobavati

p.s. bilo bi lijepo da se javljaju ljudi sa iskustvom a ne neki "cula kazala procitala"

p.p.s koja je realna cijena za taj motor jer ga nema bas po oglasima
 
Takvi motori nisu za Alpe  :palacdolje: a ako uzmes taj motor gledaj da promjenis zadnji rotirajuci amortizer jer je njesra.Nekoliko mojih kolega ih je imalo a dvojica jos imaju i skoro svi su promjenili zadnji amortizer  :wink:
 
Mocippaldi said:
Takvi motori nisu za Alpe  :palacdolje: a ako uzmes taj motor gledaj da promjenis zadnji rotirajuci amortizer jer je njesra.Nekoliko mojih kolega ih je imalo a dvojica jos imaju i skoro svi su promjenili zadnji amortizer  :wink:

a kakvi jesu???

samo nemoj govori o 6-icama jer su mi premale :-(
 
zoky_29 said:
a kakvi jesu???

samo nemoj govori o 6-icama jer su mi premale :-(


Sportski motori nisu za Alpi a TLR je sportski ako se ne varam.Moras nekog tourera ili nakeda kupit ako hoces po Alpama da se vozas .Uglavnom ravni volan ti je jedan od preduvjeta za ugodnu voznju po takvim putevima  :misli:
 
zoky_29 said:
kilometraza je ta 99% (jer se vidi po servisnim intervalima koji su redovno upisivani u knjizicu)

zanima me vozljivost po krivinama? je li velika razlika izmedju njega i ZX 9R??

covjeku se zuri za lovu a malo je hladno da idem sad po brdima isprobavati

p.s. bilo bi lijepo da se javljaju ljudi sa iskustvom a ne neki "cula kazala procitala"

p.p.s koja je realna cijena za taj motor jer ga nema bas po oglasima
zahvalan covjek nema sta...!!!  nisam nista cuo ili procitao...radim s tim svaki dan....Servisna knjizica....sta je problem naci jednu..i uz malo "veza" upisati unutrasto zelis. Govorim ti zato jer ja sam kupio prije dvije godine vtr sp-1...isto godiste 2000...od moga kuma...sa stvarnih 24.000 km...ali stvarnih...Onda bi ti trebao vidjeti moju hondu...i usporediti sa suzukijem...to ispada da je neko sa tom suzom pravio MANJE od 3000 godisnje ???? To bi trebalo biti kao iz ducana.....Malo zvuci kao znanstvena fantastika....
 
Mocippaldi said:
Sportski motori nisu za Alpi a TLR je sportski ako se ne varam.Moras nekog tourera ili nakeda kupit ako hoces po Alpama da se vozas .Uglavnom ravni volan ti je jedan od preduvjeta za ugodnu voznju po takvim putevima  :misli:

za ugodnu voznju imam ZZR-a 1400

ali ponekad mi dodje da se malo ispushem po krivinama ......kuis?
 
zoky_29 said:
za ugodnu voznju imam ZZR-a 1400

ali ponekad mi dodje da se malo ispushem po krivinama ......kuis?


Zimku zimku  :mrgreen:

 
bmw m 5 said:
zahvalan covjek nema sta...!!!  nisam nista cuo ili procitao...radim s tim svaki dan....Servisna knjizica....sta je problem naci jednu..i uz malo "veza" upisati unutrasto zelis. Govorim ti zato jer ja sam kupio prije dvije godine vtr sp-1...isto godiste 2000...od moga kuma...sa stvarnih 24.000 km...ali stvarnih...Onda bi ti trebao vidjeti moju hondu...i usporediti sa suzukijem...to ispada da je neko sa tom suzom pravio MANJE od 3000 godisnje ???? To bi trebalo biti kao iz ducana.....Malo zvuci kao znanstvena fantastika....

vidi ovako.....ka prvo nisam mislio na tvoj komentar vec na onaj sta misli da je to bla bla bla....

a sad ajmo dalje....to za kilometre je stvarno...jer neces vjerovati.....ali to je ovdje u 99% slucajeva istinito to sta pise u servisnoj knjizici.... i inace....izleda kao iz ducana! nema ni zrnc prasine na njemu a kamoli ostecenja.....za usporedbu...prije 2 god je frend kupio ninju devetku.......1999 god. znaci bila je 6-7 god stara....i imala 18 000 km!!! a on je u dvi god otkad je u njega napravio sa njom nesto vise od 50 000 km!!! bez ikakvog kvara (osim redonih servisa)

a ja sam samo pitao ako neko zna  MANE tog motora i to je to
 
Mocippaldi said:
Zimku zimku  :mrgreen:

ajd sad mi fino (kad se vec kuzimo) kazi malo kako je upravljiv i znas li za kakve mane osim amortizera?

ili imas bolji prijedlog za kupnju s obzirom da bi se motor vozio mozda 15-20 puta godisnje?
 
zoky_29 said:
ajd sad mi fino (kad se vec kuzimo) kazi malo kako je upravljiv i znas li za kakve mane osim amortizera?

ili imas bolji prijedlog za kupnju s obzirom da bi se motor vozio mozda 15-20 puta godisnje?


Nemam ja osobno nikakvog iskustva sa tim motorom ali znam kad se pojavio da nije bio bas dobro ocijenjen ni od koga .Mislim da je SV popravio vecinu mana koje su mu tad zamjerali(ne sjecam se vise nicega osim amortizera  :mrgreen: ) Motor se nije dugo proizvodio i brzo je zamjenjen mislim sa SV samo SV nema u R izvedbi  :misli: ako se ne varam.
Nemogu ti preporuciti nikakv motor jer nisam bas nesto kompetentan za to  :shock: a imas na forumu masu ljudi koji sve znaju i koji su kompetentni za sve  :mrgreen:
Mozda SRAD vidi ovu temu pa ti on objasni kako i sta i ko i gdje ,jel tak Stipe  :LOL:
 
Mocippaldi said:
Nemam ja osobno nikakvog iskustva sa tim motorom ali znam kad se pojavio da nije bio bas dobro ocijenjen ni od koga .Mislim da je SV popravio vecinu mana koje su mu tad zamjerali(ne sjecam se vise nicega osim amortizera  :mrgreen: ) Motor se nije dugo proizvodio i brzo je zamjenjen mislim sa SV samo SV nema u R izvedbi  :misli: ako se ne varam.
Nemogu ti preporuciti nikakv motor jer nisam bas nesto kompetentan za to  :shock: a imas na forumu masu ljudi koji sve znaju i koji su kompetentni za sve  :mrgreen:
Mozda SRAD vidi ovu temu pa ti on objasni kako i sta i ko i gdje ,jel tak Stipe  :LOL:

ma citao sam i ja o  tl-u ali jedno je kad citas a drugo je kad ti kaze neko ko je imao/vozio takav motor....inace proizvodio se 2 ili 3 god....u s verziji ih ima oko 700  kom u svici a u R verziji ih ima sveha oko 40-ak (i to je jedan od razloga zasto mi se svidja)

inace u svojim informacijama se ne varas nego su prilicno tacne ;-)

a ovi kompetentni me i plase......svi sve znaju..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

svejedno....tnx na dobroj volji i savjetu za amortizer  (y) (y) (y)

p.s. ako te put kad nanese svrni na pivu
 
Da me žulja tih 3 soma i da ih moram potrošit kupil bi ga samo radi ovoga

zoky_29 said:
u R verziji ih ima sveha oko 40-ak

konzerviral i spremil za penziju  :mrgreen:

 
za 20 godina ih ne bu tolko nit ukupno  :jesus:
 
Znam samo šta sam čita iz starih brojeva "superbike" magazina tj. da su to najpouzdaniji v2 motori na svijetu.Reka bi narod,nepoderivi.