Pitanje glede poreza

Vlajs said:
Platis njegov porez i gotovo.
Ajd mi sad još reci, jel ja to mogu kod sebe u Zaprešiću riješit, pošto je on iz Zagreba. Ili moram u ZG?
 
shonyo said:
Pa moral sam. Moj kupoprodajni je sa mojim i njegovim imenom, odnosno drugim vlasnikom. A prometna je na prvog, odnosno prijašnjeg vlasnika.

Aaaa...nažalost možeš se jebat...plati i mir , mislim da češ morat u ZG.
 
biker4life said:
Ako biš ti htio kupiti motor od njega (ovog koji nema papire na svoje ime), a on nema ni punomoć niti je prepisao motor na sebe - e to onda ne može tako. On treba prenijeti motor na sebe, platiti porez na prepis, izradu novih dokumenata, a tek onda ti možeš kupiti motor od njega. Ili ganjati vlasnika iz Prometne/Knjižice vozila, da radi ugovor s tobom (to je njegova dobra volja, jer on time čini kazneno djelo - dvaput prodaje istu stvar).

nemora tako .. ;) tj. ne mora raditi papire na svoje ime i tako to .. dovoljan je "samo" ugovor ovjeren od strane porezne, a to opet znači da je morao biti plaćen porez .. ;)

ili ti ga... vozilo koje je registrirano može promjeniti i 20 vlasnika tijekom jedne registracije i za svaki slijedeću prodaju su potrebni svi do tad napravljeni ugovori ovjereni od strane porezne uprave i onaj zadnji uredno s tim ugovorima može napraviti papire na svoje ime..  (y)

ali druže Šonjo, ti nećeš moći to riješiti sve dok na ugovoru prije tvog ne bude pečat porezne uprave koji fizički mora platiti osoba koja je "kupac" na tom ugovoru .. a iz čijeg će to džepa ići poreznu ne zanima...  :mrgreen: .. ili ti ga, ti ne možeš platiti u njegovo ime, to mora on napraviti ... ako ćemo po propisu ...
 
shonyo said:
Dakle, on mora platit porez. Ok! To sam sad skužio. Bivši vlasnik je iz Dubrovnika, a to mi nikak ne paše.
Sad, jel si upućen, jel mogu ja taj porez plati? Nije mi problem, nije velika lova, i naravno da bi to htio riješit čim prije.
Naravno da možeš i naravno da moraš, ti ili netko. :mrgreen:
 
strasilo said:
nemora tako .. ;) tj. ne mora raditi papire na svoje ime i tako to .. dovoljan je "samo" ugovor ovjeren od strane porezne, a to opet znači da je morao biti plaćen porez .. ;)

ili ti ga... vozilo koje je registrirano može promjeniti i 20 vlasnika tijekom jedne registracije i za svaki slijedeću prodaju su potrebni svi do tad napravljeni ugovori ovjereni od strane porezne uprave i onaj zadnji uredno s tim ugovorima može napraviti papire na svoje ime..  (y)

ali druže Šonjo, ti nećeš moći to riješiti sve dok na ugovoru prije tvog ne bude pečat porezne uprave koji fizički mora platiti osoba koja je "kupac" na tom ugovoru .. a iz čijeg će to džepa ići poreznu ne zanima...  :mrgreen: .. ili ti ga, ti ne možeš platiti u njegovo ime, to mora on napraviti ... ako ćemo po propisu ...
Naravno da ne, sa kupoprodajnim sa 1. na 2. i sa 2. na njega dode u poreznu, poplača poreze i ide dalje.
 
mario #8 said:
Naravno da ne, sa kupoprodajnim sa 1. na 2. i sa 2. na njega dode u poreznu, poplača poreze i ide dalje.

Plaća porez sa 2. na sebe, ali ne može platiti on porez sa 1. na 2. .. ;)
 
strasilo said:
Plaća porez sa 2. na sebe, ali ne može platiti on porez sa 1. na 2. .. ;)

kakvo je stanje u državi mislim da može platit porez za Antu Pavelića  :LOL: boli Poreznu k. tko plaća , glavno da plati  :wink:
 
daj napiši točno poreznu upravu/ispostavu u kojoj se to može, mislim da će određene institucije biti zainteresirane za to ..  (y)
 
A zašto bi?
Ali evo, ja sam tako napravio prije manje od godinu dana.
Isto posisao karu i platio i od idiota prije sebe, koji je naravno rekao vratit pare. :mrgreen:
 
zato jer se tako ne može osim ako ti je to netko napravio na lijepe oči i time se bacio u rizik ....
 
Hvala na komplimentu. :LOL:

Gle, da ne kenjam, bio sam u poreznoj u Zagrebu, u Sopotu.

Došao sa oba kupoprodajna, žena mi dala dve uplatnice i cifra X2. :mrgreen:
 
Porez se zadužuje na OIB ...  :?

ja napravim ugovor na milionski iznos i mrtav hladan odem u poreznu i zadužim to na tvoj OIB ... hm, nekako mi ne drži vodu .. :neznam:
 
strasilo said:
nemora tako .. ;) tj. ne mora raditi papire na svoje ime i tako to .. dovoljan je "samo" ugovor ovjeren od strane porezne, a to opet znači da je morao biti plaćen porez .. ;)

ali druže Šonjo, ti nećeš moći to riješiti sve dok na ugovoru prije tvog ne bude pečat porezne uprave koji fizički mora platiti osoba koja je "kupac" na tom ugovoru .. a iz čijeg će to džepa ići poreznu ne zanima...  :mrgreen: .. ili ti ga, ti ne možeš platiti u njegovo ime, to mora on napraviti ... ako ćemo po propisu ...

Da... (y)



strasilo said:
ili ti ga... vozilo koje je registrirano može promjeniti i 20 vlasnika tijekom jedne registracije i za svaki slijedeću prodaju su potrebni svi do tad napravljeni ugovori ovjereni od strane porezne uprave i onaj zadnji uredno s tim ugovorima može napraviti papire na svoje ime..  (y)

Jedino ovo nisam skužio... :misli: Misliš, promijeniti 20 vlasnika, koji "stanu" nakon plaćanja poreza na kupoprodajni ugovor (tj. ne naprave dokumente na sebe)? Pa, teoretski valjda da, mada neznam koliko je to često slučaj.

Nego, mislim da ovdje govorimo o odjavljenom vozilu, ako sam dobro skužio...? :misli:
 
strasilo said:
Porez se zadužuje na OIB ...  :?

ja napravim ugovor na milionski iznos i mrtav hladan odem u poreznu i zadužim to na tvoj OIB ... hm, nekako mi ne drži vodu .. :neznam:
Kaj sam ja nekaj zaduživao il plačao? Ja sam plačao nekaj već zaduženo.
I imam osjećaj da je jedina istina da ih boli kifla tko plača, dok plača.
 
mario #8 said:
Kaj sam ja nekaj zaduživao il plačao? Ja sam plačao nekaj već zaduženo.
I imam osjećaj da je jedina istina da ih boli kifla tko plača, dok plača.

kad si došao sa neovjerenim ugovorom onda je teta na šalteru zadužila i dala ti uplatnicu .. ;)  ... e onda tu uplatnicu može platiti u pošti/banci/fini tko hoće, ali opet po ugovor mora doći osoba koja je navedena kao kupac na ugovoru .. ;)

biker4life said:
Da... (y)



Jedino ovo nisam skužio... :misli: Misliš, promijeniti 20 vlasnika, koji "stanu" nakon plaćanja poreza na kupoprodajni ugovor (tj. ne naprave dokumente na sebe)? Pa, teoretski valjda da, mada neznam koliko je to često slučaj.

Nego, mislim da ovdje govorimo o odjavljenom vozilu, ako sam dobro skužio...? :misli:

nije bitno jel odjavljeno, postupak je isti .. može biti ugvora koliko hoćeš, ako je na svaki plaćen porez i onaj zadnji pravi papire na svoje ime..  (y)

kad sam prije godinu dana pisao ovdje na forumu da je samo pitanje trenutka kad će ovakve stvari postati problem jer smo mi naučili kršiti sve što se kršiti može, onda ste se smijali ...  :jesus:
 
strasilo said:
kad si došao sa neovjerenim ugovorom onda je teta na šalteru zadužila i dala ti uplatnicu .. ;)  ... e onda tu uplatnicu može platiti u pošti/banci/fini tko hoće, ali opet po ugovor mora doći osoba koja je navedena kao kupac na ugovoru .. ;)

Nisam te pohvatao.
Došao sam sa dva ovjerena ugovora od strane javnog bilježnika koji je valjda na temelju nekakvih dokumenata taj ugovor i ovjerio.
Sa tim ugovorima sam išao lihvarima davat pare.
Meni nema logike da me odhebu. :LOL: