Pitanje glede poreza

Lumen, ajde nazovi sada poreznu i napiši kakav si odgovor dobio.

Ja jesam, prije 3 minute.
Direktni brojevi su ti;
- 01 6501288
- 01 6501289
 
neda mi se zvati .. ali ako ti tako kaže, nemam razloga da ti ne vjerujem ...  (y)
 
Evo vam iz prve ruke.
Uredno platio porez sa nekom sitnom kamatom.
Gospođa vrlo druželjubiva. Čak je gledala jel u katalogu možda manja cifra, pa da platim manje poreza.
Sve u svemu, plaćeno na njegovo ime bez problema.
Jedino se svi čude, al ni oni sami ne znaju zakaj neki bilježnik daje kopiju ugovora (ovjerenu), a neki original.
Sve u svemu, sve riješeno. Jedino kaj sam ipak moral u ZG na poreznu, nisam mogo obavit kod sebe.
Uglavnom, motor registriran.
 
strasilo said:
...
kad sam prije godinu dana pisao ovdje na forumu da je samo pitanje trenutka kad će ovakve stvari postati problem jer smo mi naučili kršiti sve što se kršiti može, onda ste se smijali ...  :jesus:

Ja se sigurno nisam smijao i opčenito su ovakve situacije bile očekivane. (y)


shonyo said:
Uglavnom, motor registriran.

Ajde super. (y)
 
shonyo said:
Evo vam iz prve ruke.
Uredno platio porez sa nekom sitnom kamatom.
Gospođa vrlo druželjubiva. Čak je gledala jel u katalogu možda manja cifra, pa da platim manje poreza.
Sve u svemu, plaćeno na njegovo ime bez problema.
Jedino se svi čude, al ni oni sami ne znaju zakaj neki bilježnik daje kopiju ugovora (ovjerenu), a neki original.
Sve u svemu, sve riješeno. Jedino kaj sam ipak moral u ZG na poreznu, nisam mogo obavit kod sebe.
Uglavnom, motor registriran.
di je sad strašilo da ti objasni da je to nemoguće  :mrgreen:
 
3alfa3 said:
Ovjerena kopija i original je isti vrag pravno gledano
Je, i sve to štima. Al državni uredi i dalje nisu međusobno usklađeni i svako i dalje tumači svoje.
Jednostavno se ne mogu dogovorit, i ne znaju, kaj za kaj treba, a kaj ne treba.

Sad sam imao priliku u policiji gledat kak čovjek ulazi i izlazi iz policije.
Ima OPG, i kupio je auto koji hoće registrirat na svoj OPG. S jedne strane ne može jer nema neki matični broj, a s druge strane mu nedaju broj jer on sa svojim OPG ne podliježe plaćanju PDV-a.
E onda nađu neki matični, ali taj ne valja, jer mora biti neki osmeroznamenkasti i počinje sa brojem 5.
Uglavnom. Bio je prije mene tamo, a i ostao je poslije mene.

 
jedimaster said:
di je sad strašilo da ti objasni da je to nemoguće  :mrgreen:

pa u pz i je nemoguce, sve dok rade rospije kao senjorita Nada recimo, metropola je sasvim drugi par opanaka i u pz ce tako bit recimo 2073., mozda.
 
KING RR said:
pa u pz i je nemoguce, sve dok rade rospije kao senjorita Nada recimo, metropola je sasvim drugi par opanaka i u pz ce tako bit recimo 2073., mozda.
Ma gle, kod mene je s poreznom prošlo glatko. Al je zato kornjača na šalteru u policiji, očito nepismena (ili je ćorava), i ispred mene je bilo svega 6-7 ljudi, što je rezultiralo sa tri sata stajanja u redu.
Kolko moraš bit u kurcu da 6-7 predmeta rješavaš tri sata?
S tim da nisam u metropoli. Zanima me kak bi se ta provela u metropoli na šalteru.
 
jedimaster said:
di je sad strašilo da ti objasni da je to nemoguće  :mrgreen:

nisam rekao da je nemoguće... ;)

moguće je čak i da ti bilježnik ovjeri ugovor gdje prodaješ tuđi auto ... ali nije baš po propisu ...  :mrgreen:
 
Kupio sam motor u 4-om mjesecu,i  odmah platio 5% i kompletan prijepis....Danas me zove bivši vlasnik da je njemu dosao porez za ovu godinu platiti i kao da bi ja to trebao. sad me zanima kako to da su njemu poslali kad je prijepis uredno odrađen?
 
fuoco ri said:
Kupio sam motor u 4-om mjesecu,i  odmah platio 5% i kompletan prijepis....Danas me zove bivši vlasnik da je njemu dosao porez za ovu godinu platiti i kao da bi ja to trebao. sad me zanima kako to da su njemu poslali kad je prijepis uredno odrađen?

nemoj brkati porez kod prepisa,i godisnji porez na CMV,to su dvije razlicite stvari.

ako ces biti skroz posten,neka ti bivsi vlasnik kaze koliko je iznos tog poreza koji je dobio,i onda taj iznos podjelis na 12 jednakih djelova,on neka plati 4 djela,a ti 8.  :D

A ako te boli kuki,kazi mu neka odjebe,i neka si sam plati porez,jer je po zakonu ionako on duzan,a ne ti.

Taj godisnji porez se zaracunava vlasniku koji je bio vlasnik motora 1.1. tekuce godine,a buduci da si ti kupio motor tek u 4. mjesecu,normalno da je porez zakacio bivseg vlasnika.

 
stari vlasnik će sa ugovorom dokazati trajanje vlasništva u tekućoj godini .... ;)
 
elektricar86 said:
nemoj brkati porez kod prepisa,i godisnji porez na CMV,to su dvije razlicite stvari.

ako ces biti skroz posten,neka ti bivsi vlasnik kaze koliko je iznos tog poreza koji je dobio,i onda taj iznos podjelis na 12 jednakih djelova,on neka plati 4 djela,a ti 8.  :DA ako te boli kuki,kazi mu neka odjebe,i neka si sam plati porez,jer je po zakonu ionako on duzan,a ne ti.

Taj godisnji porez se zaracunava vlasniku koji je bio vlasnik motora 1.1. tekuce godine,a buduci da si ti kupio motor tek u 4. mjesecu,normalno da je porez zakacio bivseg vlasnika.

Tako smo se i dogovorili na kraju jer mi se neda ciganiti za par sto kuna (y)
 
strasilo said:
stari vlasnik će sa ugovorom dokazati trajanje vlasništva u tekućoj godini .... ;)

to ove iz porezne ne zanima,taman da je prodao motor 2.1. ,1.1. je bio vlasnik,i to je amen,njemu ide porez.
 
fuoco ri said:
Kupio sam motor u 4-om mjesecu,i  odmah platio 5% i kompletan prijepis....Danas me zove bivši vlasnik da je njemu dosao porez za ovu godinu platiti i kao da bi ja to trebao. sad me zanima kako to da su njemu poslali kad je prijepis uredno odrađen?

Po dopisu koji sam ja dobio vlasništvo utvrđuju na dan 31.12.

Druga stvar - ti NISI dužan to platiti, niti participirati u tom iznosu (to je tvoja dobra volja). Porez je došao na njegov OIB, on je bio vlasnik na dan 31.12 - njegov problem.

I što se tiče mog pisanja sa prve stranice - u međuvremenu sam dobio rješenje iz porezne po kojem me uslobađaju poreza za vozilo kojeg sam prodao 26.12., bez obzira sto ga je novi vlasnik prepisao tek 02.01.

Eto toliko. 8)
 
Svojevremeno sam djelio po Rovinju te uplatnice za poreze na vikendice,plovila,aute,motore....
I onda mi je bilo receno,kod njih u uredu, da se vlasnistvo gleda 1.1.  :neznam:

btw. Biker:  ti si trebao odmah 26. odjaviti motor,pa neka ga novi vlasnik prijavljuje kad god ga je volja.