Pitanje glede poreza

elektricar86 said:
Svojevremeno sam djelio po Rovinju te uplatnice za poreze na vikendice,plovila,aute,motore....
I onda mi je bilo receno,kod njih u uredu, da se vlasnistvo gleda 1.1.  :neznam:

btw. Biker:  ti si trebao odmah 26. odjaviti motor,pa neka ga novi vlasnik prijavljuje kad god ga je volja.

Meni je na ovom rješenju sada pisalo 31.12., zato sam zapamtio. (y)

Uz prigovor sam priložio i kopiju kupoprodajnog ugovora i nije bilo problema.

Motor nisam odjavljivao i vracao tablice, jer je za novog vlasnika garantirala osoba od povjerenja, pa da svima olakšamo rotaciju (zamjena 3 motora uz doplate), dogovorili smo se da cemo tako. :mrgreen: Jbg, kombinacije, što bi rekli... :LOL:
 
To je,dok imas kupoprodajni nije frka,ni na poreznoj,a ni na policiji kad dolaze kazne za parkiranje,a auto je pitajboga di.  :LOL:
 
elektricar86 said:
To je,dok imas kupoprodajni nije frka,ni na poreznoj,a ni na policiji kad dolaze kazne za parkiranje,a auto je pitajboga di.  :LOL:

Inače izbjegavam pustiti opciju za takve scenarije, ali ovdje nisam imao razloga ne imati povjerenja. (y)

A da ga čovjek nije prepisao duže vremena - hvala Bogu, adresa je na kupoprodajnom, odeš kod čovjeka doma i to riješiš. (y)
 
Ja sam tako auto prodao,i u kratko vrijeme ja promjenio 5-6 vlasnika,pa ga slucajno skuzim u Puli,pa ode dalje.
Pa saznam da je registriran negdje u slavoniji :mrgreen: itd. 

Uglavnom,imam ja jos i rezervne kljuceve....  :LOL:
 
biker4life said:
Po dopisu koji sam ja dobio vlasništvo utvrđuju na dan 31.12.

Druga stvar - ti NISI dužan to platiti, niti participirati u tom iznosu (to je tvoja dobra volja). Porez je došao na njegov OIB, on je bio vlasnik na dan 31.12 - njegov problem.

I što se tiče mog pisanja sa prve stranice - u međuvremenu sam dobio rješenje iz porezne po kojem me uslobađaju poreza za vozilo kojeg sam prodao 26.12., bez obzira sto ga je novi vlasnik prepisao tek 02.01.

Eto toliko. 8)

Ma znam da nisam duzan,ali prodavatelj je bio zbilja fer i koreketan tako da se nezelim zbog 250 kn kad se sretnemo da moram glavu okretati  (y)
 
fuoco ri said:
Ma znam da nisam duzan,ali prodavatelj je bio zbilja fer i koreketan tako da se nezelim zbog 250 kn kad se sretnemo da moram glavu okretati  (y)
  Eh da je vise ljudi kao ti gdje bi nam bio kraj... (y)
 
live-for-ride said:
A možda je to porez za prethodnu godinu, a ne za narednu. Ako je za prethodnu, onda nek on plati :mrgreen:

Nije ne provjerio sam piše porezno zaduženje za 2013-u (y)