Pitanje o vožnji na motoru koji duže vrijeme nije registriran po poljskim putevima

zednik-lovro

New member
Pozdrav, imam 16 godina i nemam položeno ni AM ni A1, neznam ako li je ovo pravi forum za postaviti ovo pitanje, ali zanima me što kaže zakon o vožnji motora koji duže vrijeme nije registriran (tomos 14m) po 'poljskim putevima'.
Hvala!
 
Trebao bi se moći vozit na privatnom grundu.
Tu ti ne treba osiguranje, tehnički ili vozačka dozvola.
 
Trebao bi se moći vozit na privatnom grundu.
Tu ti ne treba osiguranje, tehnički ili vozačka dozvola.
Putevi po kojima bi se vozio nisu pod privatnim vlasništvom, već spadaju pod javna dobra
Zato i pitam, znam da nije problem ako se vozim po našoj zemlji
 
Zakon kaze ako te policija zaustavi ima te pravo iskljucit iz prometa..znaci nemoj da te policija zaustavi i nemas problema
Šanse da se policija pojavi na tim poljskim putevima su jako niske, ali ipak hoću igrati na sigurno 😄
Nisam siguran koja pravila vrijede za poljske puteve, neznam ako spadaju pod javne ceste ili imaju zasebnu kategoriju
 
Putevi po kojima bi se vozio nisu pod privatnim vlasništvom, već spadaju pod javna dobra
Zato i pitam, znam da nije problem ako se vozim po našoj zemlji
Tu si sudionik u prometu, policija ima nadležnost nad tim putevima, tako da važe svi zakoni i propisi Zakona o sigurnosti prometa na cestama. Možeš se voziti i biti svjestan da ako te ulovi policija nećeš imati dovoljno novca da platiš kaznu ni ako prodaš taj motor (neosigurano i neregistrirano vozilo i neposjedovanje vozačke dozvole).
 
Nebitno je gdje se vozis, cesta, poljski put.... za sve moras imati registrirani motor, valjanu vozacku dozvolu i obaveznu zastitnu opremu. Kraj price. Sve ostalo je bespotrebno filozofiranje.
a bas.. nema vise ko prije.. cak i kad odes barkom te opet zaustave i kontroliraju sve zivo .. prosla su ta nekadasnja vremena kad su se vozili auti bez vozacke, mopedi bez kaciga.. i bolje jer sam morao bubu jednom vadit iz oka
:mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Rusty Chain
Samo se ti vozi,i pazi da te ne uvate...il di tresnes...prije je to bilo gusti i normalno,a sad...malo zahebano...
 
Policija ima i pametnija posla nego loviti balavce koji se tomosom voze po poljskim putevima, glavno da nisi na nekom asfaltu prometnom.

Ako te i ulove na tom poljskom putu vjerojatno te neće zajebavat ako imaš kacigu. Morao bi naletit na žešće pacijente da te zapišu i odrape kaznu.
 
Policija ima i pametnija posla nego loviti balavce koji se tomosom voze po poljskim putevima, glavno da nisi na nekom asfaltu prometnom.

Ako te i ulove na tom poljskom putu vjerojatno te neće zajebavat ako imaš kacigu. Morao bi naletit na žešće pacijente da te zapišu i odrape kaznu.
Pametnije poslove, koje? Postavljati kamere i zasjede kad ljudi idu na poso il sa posla. Nisam ih primijetio poslije 22h da treniraju strogoću po Zagrebu.