Pitanje oko cilindra za motor i klipa

Fočo

New member
Imam Suzuki rm 125cc i skoro mi je karika izgrebala jako malo od dna pa od prilike malo iznad polovine ima omanjih krizica. Kada bih sada to honovao pomocu alata da li trebam kupovati veci klip i karike ili ce moci isti klip itd. Zbinjen sam posto sam gledao na yt da ljudi samo malo ispoliraju cilindar i da ubaci isti. Ako je moj klip 53.95mm jel mogu pomocu sublera izmjeriti cilindar i od prilike znati da li je kada brusen i tako dalje. Npr. ako je moj cilindar 54mm jel moze isti klip ponovno stat u njega i da jos honujem te krizice ako me razumijete. Ako sa honovanjem bude npr 54.10-20mm hocul moci taj klip i dalje upasati. Lp.
 
Odnesi mestru da vidi sta se s tim cilindrom moze ucinit pa ce ti odma rec stanje i dimenzije untrasnjosti.
Sublerom nemos izmirit cilindar
 
Gusani cilindar? To se moze i po novom klipu obradit, ali ga treba premjeriti i vidjeti dimenzije klipa koji bi isao unutra.
Subler ne nego komparator..
 
  • Like
Reactions: enduro
Ako je nikasil u cilindru ne diraj ništa, odnesi majstoru da premjeri cilindar, možeš staviti novi klip po potrebi, a često su dovoljne samo nove karike ( ako je cilindar još upotrebljiv).
 
Promjeni karike i leteće usput i miran si...