Pitanje samo za doktore...

Rivi

Active member
Dakle, kad se ugasi motor, koji dio mašine se ne zaustavlja odmah, isti čas, već mu treba neko vrijeme. Pumpa goriva...šta još?
Pitam iz razloga što čujem određeni zvuk, da ne vrijeđam Dukatiste, ali skoro kao njihovo suho kvačilo. :D
Gašenjem motora, zvuk prestane nakon cca 1-2 sekunde i sad bi trebalo probat detektirat šta je to, bez da se rastavi cijeli motor.
To što se čuje više s desne strane, poviše kvačila, ne mora ništa značit...
Onda, ima li netko ideju?
 
Nisam napomenija, zvuk se pojavi tek nakon cca 10-ak km vožnje, znači kad se mašina, benzin...ugriju, kao i to da je zvuk ujednačen, bez obzira na dodavanje i puštanje gasa.
 
Dakle, kad se ugasi motor, koji dio mašine se ne zaustavlja odmah, isti čas, već mu treba neko vrijeme. Pumpa goriva...šta još?
Pitam iz razloga što čujem određeni zvuk, da ne vrijeđam Dukatiste, ali skoro kao njihovo suho kvačilo. :D
Gašenjem motora, zvuk prestane nakon cca 1-2 sekunde i sad bi trebalo probat detektirat šta je to, bez da se rastavi cijeli motor.
To što se čuje više s desne strane, poviše kvačila, ne mora ništa značit...
Onda, ima li netko ideju?
Zašto bi pumpa goriva radila nakon gašenja motora?

Možda imaš zraka u rashladnom sustavu, pa čuješ brboćanje mihurića.
Ili je prošuška ležaj ventilatora (ali nema logike da stalno radi).

Najbolje da snimiš video, bit će lakše pripoznat.
 
Namotaji? Ne znam dali nastavljaju vrtit nakon gašenja (po logici bi mogli) a često znaju crknit na Fazeru 600 (riknili i meni ali su strugali samo kod upaljenog motora), za 1000 ne znam ali sve je to ista fabrika :mrgreen:
 
Namotaji? Ne znam dali nastavljaju vrtit nakon gašenja (po logici bi mogli) a često znaju crknit na Fazeru 600 (riknili i meni ali su strugali samo kod upaljenog motora), za 1000 ne znam ali sve je to ista fabrika :mrgreen:
Namotaji se ne vrte.
Vrti se magnet koji je na radilici.
Valjda :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: bricksrheavy
Sve je relativno :mrgreen: - iz perspektive magneta on stoji na mjestu a namotaji su ti koji se vrte :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: maRRin 06
Je.
Iz perspektive radilice ona stoji a cili se motor vrti oko nje :mrgreen:

Iz perspektive mene, vi mi ovde spammate po ozbiljnoj temi. :D
Dakle, zvuk tog "zujanja" se čuje možda još sekund nakon gašenja, ne duže. Davanjem i puštanjem gasa, minjanjem brzina, ništa se ne minja, zvuk konstantno zuji.
Nekad se desi da odvozim 20km, pa ništa, ali u pravilu nakon nekih 10-ak se počne čut. Na hladnom motoru ne.
 
servo motorići....
Točno...

Ima motora koji tek nakon gašenja zatvore "leptire" ... jer senzori (tps i ostala sranja) tek nakon gašenja vraćaju "leptire" usisa i ispuha u "nulti" položaj... Pa se to zna čuti sekundu nakon gašenja...
 
Točno...

Ima motora koji tek nakon gašenja zatvore "leptire" ... jer senzori (tps i ostala sranja) tek nakon gašenja vraćaju "leptire" usisa i ispuha u "nulti" položaj... Pa se to zna čuti sekundu nakon gašenja...
I onda se to počne čut nakon 80k kilometara, a prije toga ne?! :D
 
I puuuno puuuno prije toga .. ;)

Ako prije nisi čuo, ili si gluh ili imaš nevjerovatne sreće .. :D
 
kad dodjes kod doktora prvo ti uzme stari karton pa pogleda ko si sta si odakle si od cega sve bolujes..pa te onda pregleda..ako pitas doktora ovako preko foruma rece ti dodji mi u ordinaciju..pa ce te poslat na pretrage..uglavnom ni doktori ne znaju... dok ne dodje obdukcija..tek tad se sazna prava istina:mrgreen:..za tvoj slucaj najbolje ti je nahrani kerove i nediraj nista..vrijeme ce pokazat:mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Shepa
Ili, šta bi reka jedan: "Ne diraj ništa, bit će lakše rastavit".

😂
 
  • Haha
Reactions: Kiki_Rotten