Pitanje u vezi stete napravljene na tehnickom

motorrist

New member
Pozdrav,
motor mi je nedavno bio na redovnom servisu, sve je bilo u redu osim sto je serviser primjetio da je pocelo curiti ulje od vilice na mjestu gdje je naljepnica od tehnickog pregleda.
Naime naljepnicu od tehnickog je djelatnik zalijepio ravno na cijev od vilice, tako da vilica cijelo vrijeme prelazi preko nje, sto se i vidi jer je pokidan gornji dio naljepnice. Takoder kaze da je vec vidio takve slucajeve i da idem u stanicu traziti da nadoknade stetu po racunu popravka.
Vec vidim kako ce tamo reci da nemaju oni veze s tim i da to nije od toga. Ima li tko kakvog iskustva s necim slicnim ili je cuo za ovakvo nesto?
 
Prvi korak je vjestak koji ce nalazom i misljenjem potvrditi da je naljepnica uzrokovala curenje vilice. Tvoj trosak.
Daljnji korak zahtjev tehnickom za naknadu stete uz prilozen spomenuti nalaz(ako je potvrdio da je do naljepnice). Trazis uz vilice i naknadu troska vjestaka.
Treci korak je njihovo odbijanje zahtjeva.
Dalje ides na parnicu. Trosak podnosenja tuzbe je takoder na tebi.
Uz nalaz vjestaka kao jedini relevantan dokaz koji se tu uopce moze izvesti, dobijas parnicu.
Prosjecno trajanje malo manje od 2 godine. Uz malo nesrece, duze.
Njihova zalba odgodi isplatu jos 6 mjeseci.
Napokon dobijes lovu koju si ulozio u vjestaka, odvjetnika i sudske troskove.

Moj pravni savjet: repariraj vilice za 100 eura(ne bi im to skodilo ni da nisu procurile) i pripazi sljedeci put na tehnickom.
 
Znaci razbiju ti motor i nikome nista. Pa je li ima neki zakon/pravilnik po kojemu oni moraju raditi? Sigurno ne pise da se tu stavlja naljepnica i ima razlog za to... a inace motor je u vrhunskom stanju
 
Gle, opisao sam nacin na koji se pravnim putem u RH nadoknaduje steta.
I kako rekoh, u opisanim uvjetima dobijas presudu u svoju korist 99%.
U ovakvim stvarima su za odluku o pokretanju postupka presudni iznos stete i eventualno necija tvrdoglavost u istjerivanju pravde.

Mozes im za prvi korak samo poslati zahtjev uz sliku i navod da tvoj mehanicar kaze da su oni krivi. Ali odgovor(ako ikakav i dode) mogu i sad pretpostaviti s visokom sigurnoscu.
A na sudu bez vjestaka nista ne ide.
Pa je to dobro preduhitriti u slucaju da planiras ici do kraja. Ustedi nesto vremena.
 
Znaci razbiju ti motor i nikome nista. Pa je li ima neki zakon/pravilnik po kojemu oni moraju raditi? Sigurno ne pise da se tu stavlja naljepnica i ima razlog za to... a inace motor je u vrhunskom stanju
Spin ti je sve lijepo objesnio.
Dobit ćeš, ali kada i uz koliko truda. Dali se isplati?
Dali sav taj proces vrijedi cca 100 Eura.
On može i reči da si ti to tražio.
 
Kakva je to vilica ka je naljepnica uništi...meni na istom mjestu godinama ljepi jednu preko druge...
 
Odeš tamo i pokažeš im što se dogodilo.
Tek da vidiš reakciju, bez očekivanja.
Ako ih ne zanima, promjeniš brtve i vodiš parnicu.
Imaš izjavu kvalificirane osobe, koja može i posvjedočit, šta se očigledno treba vještačit je meni nejasno.
Ako netko ne pravi razliku između usd i obične teleskopske vilice, nema šta radit u ispitivanju tehničke ispravnosti vozila.
Osim na mom, jer takav nevidi desetke fuševa koje sam izveo na mom motoru.
 
Pozdrav,
motor mi je nedavno bio na redovnom servisu, sve je bilo u redu osim sto je serviser primjetio da je pocelo curiti ulje od vilice na mjestu gdje je naljepnica od tehnickog pregleda.
Naime naljepnicu od tehnickog je djelatnik zalijepio ravno na cijev od vilice, tako da vilica cijelo vrijeme prelazi preko nje, sto se i vidi jer je pokidan gornji dio naljepnice. Takoder kaze da je vec vidio takve slucajeve i da idem u stanicu traziti da nadoknade stetu po racunu popravka.
Vec vidim kako ce tamo reci da nemaju oni veze s tim i da to nije od toga. Ima li tko kakvog iskustva s necim slicnim ili je cuo za ovakvo nesto?
Gledaj na to kao nesto pozitivno u zivotu, jer da ti idiot na tehnickom nije sjebo vilice ne bi se ti ni registrirao na ovaj forum
 
E, ali fazon je što on ne dobije 100 eura odštete. On dobije odštetu u vrijednosti original semeringa, klizača, pički materini, ruku i svega ostaloga.
Tako da pretpostavljam da bi dobio nešto više para.

Najbolje da kontaktiraš STP sa time što ti je majstor rekao. Ako te odjebu, kontaktiraj CVH, traži da ti dostave dokument ili citat koji nalaže što činiti u slučaju nanešene štete, prilagodi se tome, priprijeti odvjetnikom, malo natezanja, mail ili dva sa glavonjama u cc i riješen problem.

Nemoj odustati, odustajanjem samo promičeš truljenje našeg društva i države, koji su istinabog i ovako truli.
 
Dok sam imao rsv, jednom prilikom sam vidio kako ga njih trojica hvataju da ne padne, cak se prednji kraj malo bio i naslonio na nesto...nisam nista rekao, vjerojatno su me zbog toga i pustili na tehnickom, a i svi znamo kakva je nogara na rsv...sreca pa me jos nisu tuzili za ozljedu prilikom hvatanja te talijanske prokletinje 🙄
 
  • Like
Reactions: Octane
Dok sam imao rsv, jednom prilikom sam vidio kako ga njih trojica hvataju da ne padne, cak se prednji kraj malo bio i naslonio na nesto...nisam nista rekao, vjerojatno su me zbog toga i pustili na tehnickom, a i svi znamo kakva je nogara na rsv...sreca pa me jos nisu tuzili za ozljedu prilikom hvatanja te talijanske prokletinje 🙄
Kakva proracunatost,kao da gledam, cekas i ciljas na najmljadjeg (najneiskusnijeg) tehnicara znajuci da ce zajebat s nogarom,i nakon toga ode rsv bez nedostataka 😁😝