Pitanje - USA

Drazen

New member
Pozdrav još jednom!!!

Pitanje je sljedeće, naime imam dvojno državljanstvo i sad si želim dofurat motor iz USA, da li me netko može uputit, budući bih išao na ZG tablice, kakva mi je procedura, gdje se trebam obratiti, koje sve papire trebam od dilera tražiti, u biti sve oko toga. :!: :!: :!: :?: :?: :?: :?:

Također bih trebao znati i troškove koji me svi očekuju.

Motor je Kawasaki ZX-6R, crvene boje. Neto cjena motora je nešto ispod 6.000 $.

THANKS UNAPRIJED!!!
 
Ma ok je to, ali isto imam i auto na zg tablica, puno mi je jednostavnije, stoga bi htio i motor.
 
Ma znam to, gle imam dvojno državljanstvo, što će reć da imam i američke i RH papire, kako dozvole, tako i sve drugo.

E ali bi ja prebacio motor na ZG tablicu, jer kako sam rekao manje imam problema sa okolinom onda - iskusio na autu - bio na california tablicama i pušing, em sa policijom, em sa svim, čim sam prešo na zg - sve ok.

Oki?

e u tom je problem - zato hoću motor uvest i prevest na zg tablice, puno mi je jednostavnije onda :party:

E pa sukladno tome molim VAS cjenjene kolege i moto frendove za pomoć u gore navedenom problemu :!:
 
Pokusao sam izvesti mazdu 626 za euro trziste u USA .. same preinake na tom vozilu, da bi se moglo registrirati tamo su kostale oko 6000 ojra + transport i ostala davanja .. auto bez davanja 14000 ojra .. prvo se raspitaj koje preinake moras napraviti na motoru da bi odgvarao EU standardima i koliko to kosta .. kad zbrojis, skuzit ces da ti je jeftinije tu kupiti novi motor ili taj tvoj voziti na USA tablicama
 
Neznam bas da mu se isplati voziti sa legalnim USA tablicama, pogotovu ako su Kalifornijske. Koliko sam ja cuo, porez na aute je tamo ohoho!!!!

Sto se uvoza i homologacije iz USA tice, cini mi se da nece biti jednostavno. Americko vozilo mora zadovoljiti druge uvjete i bez preinaka nemoze se registrirati u Europi. Negdje sam procitao da kod nas zahtijevaju potvrdu o homologaciji za odredjeni tip motora od Njemackog TUV-a. Ako je to istina, Americki motor to nece imati.
 
Mrak znači izbor mi nije baš onakav kakvom sam se nadao.

:cry: :cry: :cry:
 
Ak imaš Američko državljanstvo, ti si možeš dofurati bilo kakakv motor ak si središ povratničku vizu ili tak nekaj. Najbolje da ti netko u americi složi neki darovni ugovor pa ti onda platiš carinu, porez homologaciju, ateste..... Zakaj baš hočeš tak neke napravit? Bolje ti je da plaćaš osiguranje za strana vozila i furaš na američke tablice. :wink: