Pitanje vezano za upravljac

go_go

New member
Prije nekog vremena ima sam saobracajku u kojoj sam lijevom strano pljusnuo na asfalt. Od udarca se savinuo lijevi krak volana.
E sad, nakon zamjene volana imam osjecaj da volan malo odstupa na lijevu stranu. Zanima me da li moguce da se nosac volana deformirao od udarca.
Gdje bi se to moglo provjeriti u Zg?
Motor inace drzi pravac bez problema.

Unaprijed hvala.
 
Vjerojatno su ti se malo okrenule vilice u trokutima, probaj lagano otpustiti trokute i izravnati malo kotač, ali ovako ''na oko'' nećeš nikada pogoditi 100%!
 
stararaga said:
Vjerojatno su ti se malo okrenule vilice u trokutima, probaj lagano otpustiti trokute i izravnati malo kotač, ali ovako ''na oko'' nećeš nikada pogoditi 100%!

Ne bi ja to sam srafio. Zato pitam gdje se to može sa sigurnoscu moze provjeriti.
 
Nisam primjetio da si vec zamjenio volan  :mrgreen:

Digni prednji kraj te otpusti  tih par vidi, to ti je posao od par minuta i bez ikakvog rizika ako stegneš nanovo tih 6 vidi

Nitko ti ništa ne može reci sigurno a posebno ako je minijaturno, daj motor nekom poznaniku ili nekome tko ima isti motor jer zna nekada to biti i u glavi   :mrgreen:
 
STobulj said:
Nisam primjetio da si vec zamjenio volan  :mrgreen:

Digni prednji kraj te otpusti  tih par vidi, to ti je posao od par minuta i bez ikakvog rizika ako stegneš nanovo tih 6 vidi

Nitko ti ništa ne može reci sigurno a posebno ako je minijaturno, daj motor nekom poznaniku ili nekome tko ima isti motor jer zna nekada to biti i u glavi  :mrgreen:

U jednom servisu su to vec radili, ali mi nisu sa sigunoscu nista mogli reci. Bilo im je i to rediti preko one stvari. Da mozda odem u drugi servis???
 
nosači teško jako da su, a i vidilo bi se na očigled, a i mislim da bi pukli prije nego se savili...tako da ako si volan promjenio ti ostaju vile...meni se 2 puta to dogodilo, a ako je malo odoka nećeš ništa vidit...samo odšarafiš tih doslovno 6 šarafa - gornji i donji most, i dole kod kotača...namjestiš, zašarafiš i voila...;)
 
bruno said:
nosači teško jako da su, a i vidilo bi se na očigled, a i mislim da bi pukli prije nego se savili...tako da ako si volan promjenio ti ostaju vile...meni se 2 puta to dogodilo, a ako je malo odoka nećeš ništa vidit...samo odšarafiš tih doslovno 6 šarafa - gornji i donji most, i dole kod kotača...namjestiš, zašarafiš i voila...;)

Zvuci jednostavnije negu u biti je. Bar za mene.
Da li postoji neko mjesto gdje se to moze provjeriti? Ipak bi volio da to pogleda strucna osoba.
 
go_go said:
Zvuci jednostavnije negu u biti je. Bar za mene.
Da li postoji neko mjesto gdje se to moze provjeriti? Ipak bi volio da to pogleda strucna osoba.
dolaziš li ti u PŽ ?  :mrgreen:
 
bruno said:
nosači teško jako da su, a i vidilo bi se na očigled, a i mislim da bi pukli prije nego se savili...tako da ako si volan promjenio ti ostaju vile...meni se 2 puta to dogodilo, a ako je malo odoka nećeš ništa vidit...samo odšarafiš tih doslovno 6 šarafa - gornji i donji most, i dole kod kotača...namjestiš, zašarafiš i voila...;)



8.  :mrgreen:
 
:misli: sad vrtim u glavi, a motor mi nije pri ruci...da, da, meni je maska na šelnama...:LOL:
 
Uzmi metar i izmjeri razdaljinu jednog kraja upravljaca i bravice na cepu rezervoara, zatim to isto i sa drugim krajem upravljaca. Potom skini upravljac i napravi isto sa nosacima upravljaca. Ak su ti mostovi i nosavi upravljaca OK udaljenost bi trebala biti ista, ako nisu vidjet ces gdje je razlika. Isto vrijedi i za upravljac.