Pitanje za skuterase-Zip 50??

toecutter

Well-known member
Evo situacija je ovakva,odlucio sam svojoj dragoj kupiti skuter za rodendan nakon sto je konacno (nakon bezbroj bezuspjesnih pokusaja) odustala od voznje veceg motora!
Ona bi najradije htjela Piaggio Zip 50!!
E sad bilo bi mi jako korisno ako bi se nasao netko tko je imao iskustva s tim skuterom pa da mi kaze dali je taj skuter kvalitetan i dali ima neke mane !
Inace ne sumljam u taliansku kvalitetu ali posto se masine sastavljaju negdje u Kini mozda sam postao malo sumljicav!
Stoga dragi skuterasi ako imate kakve korisne informacije pisite!!
 
za novijeg L.I.D.E.R.-a ti ne mogu puno reći.... ali stari cvajo je bio odličan skuterčić..  (y)
 
zip nikako zračno hlađenje i nikako 4t... 2T sp LC verzija, stari ili novi nije bitno, jedino sta valja... ovi drugi su konkurencija baotianu
 
vozio sam novi zip 50 4T i ide sasvim ok za 50ccm skuter. da se gore stavi malosi vario to bi bilo jos bolje. za zensku osobu, za otici na plac, ducan, imas jeftin skuter, kvalitetan a nije kinez, tajvanac i baotian.
 
Ne postoji tunning za njega kolko se sjecam rijeci vlasnika servisa (a nebis valjda tome nesto stavljao).
i da, buduci da se radi u kini, zip=baotian, samo sto je zip preskup.
 
sven54 said:
vozio sam novi zip 50 4T i ide sasvim ok za 50ccm skuter. da se gore stavi malosi vario to bi bilo jos bolje. za zensku osobu, za otici na plac, ducan, imas jeftin skuter, kvalitetan a nije kinez, tajvanac i baotian.

je al je 4t... teže nadješ djelove..malte ne svaki moraš u duaćnu kupit.. a za cvaju nadjes na 50 modela skutera danas.. oke ono je short block al ima zajedničkih djelova...


zip cvajo i bok
 
rednyaW said:
je al je 4t... teže nadješ djelove..malte ne svaki moraš u duaćnu kupit.. a za cvaju nadjes na 50 modela skutera danas.. oke ono je short block al ima zajedničkih djelova...


zip cvajo i bok



to je istina sta kazes ...al vidis da zeni hoce kupit nesto novo kolko sam skuzio.

onaj zip sp 2000 mislim da je najnoviji stasr 9-10 godina.

ima naravno i ove novije verzije zipa..
 
sven54 said:
to je istina sta kazes ...al vidis da zeni hoce kupit nesto novo kolko sam skuzio.

onaj zip sp 2000 mislim da je najnoviji stasr 9-10 godina.

ima naravno i ove novije verzije zipa..

ja i ti u okladu da ce taj zip star 9-10 godina izdrzat 5x više nego taj 4t...
ovih novih su uveli svega par u hrvatsku nemos kupit nazalost ni jednog ni drugog novog, al ce zato polovni izdurat dotu isusovu.... nadje se polovni za 5-6k kn, pitura se ako je pogreban i to je to... nevirujen da moze imat nekih vecih kvarova, a ako i ima za jeftinu lovu se popravi :)
a i kad zeni dopizdi uzmes 5k eura dijelova i voziš 70 klasu  :mrgreen: :LOL:
 
a cek sta ste se svi napalili, jel sam ja reko koju rijec protiv zipa 2T  :misli:

samo sam rekao da taj 4t nije toliko los..nista vise
 
sven54 said:
a cek sta ste se svi napalili, jel sam ja reko koju rijec protiv zipa 2T  :misli:

samo sam rekao da taj 4t nije toliko los..nista vise

nije tolko nego još više...
ko da kupis fen na solarnu energiju
 
Hvala svima ,bilo bi ok kad bi se javio bas netko ko ga ima(mislim na ovog novog ZIP-a),jucer smo ga vidjeli u Puli ispred Peveca i ona se zaljubila u njega,i sta da vam kazem nema tu vise razmisljanja to je to i bog.
Skuteric mi je bas simpatican i nemoze bas bit takvo smece da odmah rikne,ona nece skidat blokade i lagana voznjica,trebao bi da traje..
A ne sumljam da su ovi stariji 2T bili izdrzljiviji ali to je kao i kod ostalih motora,bas me zanima dali ce danasnji R-ovi vozit jos za 20-25 godina kao sto jos danas briju njihovi prethodnici!!
 
Ak hoče da traje bolje skinut blokade  (y)
Bolje uzet gileru stalker neg tog 4t zipa  :wink:
 
toecutter said:
Hvala svima ,bilo bi ok kad bi se javio bas netko ko ga ima(mislim na ovog novog ZIP-a),jucer smo ga vidjeli u Puli ispred Peveca i ona se zaljubila u njega,i sta da vam kazem nema tu vise razmisljanja to je to i bog.
Skuteric mi je bas simpatican i nemoze bas bit takvo smece da odmah rikne,ona nece skidat blokade i lagana voznjica,trebao bi da traje..
A ne sumljam da su ovi stariji 2T bili izdrzljiviji ali to je kao i kod ostalih motora,bas me zanima dali ce danasnji R-ovi vozit jos za 20-25 godina kao sto jos danas briju njihovi prethodnici!!


pa i 2tskuteri od 180 cc su dalkeo izdržljiviji od 4t 180...  bokte timoraju na servis svakih 4000 km ilmu garancijane vrijedi.. a pogle novu aprilu.. servisni intervalmuje 15 000... cvajo...


ne znam od kud vam te brije da je 4t izdržljiviji...

pa vespa px 200 je imala drugo mjesto na paris dakar....pazi..vespa....  i to cvajo...
 
"pa vespa px 200 je imala drugo mjesto na paris dakar....pazi..vespa....  i to cvajo..."

da, da.. :) najbolje da zeni kupis vespicu..pravi sylish motor.. :)  (y)  :mrgreen: