Pjeskarenje i plastificiranje felgi

baldeks said:
kompresor za boju sluto jedan :mrgreen:
ajnštajn , kompresor je kompresor
a šprica je šprica , dakle tebi treba lakirarska špica , za kompresor smo našli riješenje
a ako ti je daleko može i ovako spojiti http://img383.imageshack.us/img383/4900/gumadn0.jpg
 
markookram said:
ajnštajn , kompresor je kompresor
a šprica je šprica , dakle tebi treba lakirarska špica , za kompresor smo našli riješenje
a ako ti je daleko može i ovako spojiti http://img383.imageshack.us/img383/4900/gumadn0.jpg
ovo ni ludome nebi palo napamet  :LOL:
baldeks said:
novohrvatski neznan i nisan einstein nego zweistein :mrgreen:ma krivo san te skužija,sve ok,neman ni kompresor ni konpresor tako da mi je svejedno 8)
1000kn sve riješi...
 
Je li se šta triba radit na felgama nakon želatine?
Je li se može želatina,pomegat(pobrusit), i piturat na živo(bez plastifikacije) ??? :misli:
 
ako se felna samo prebrusi i presprica u tom slucaju bojimo staru boju.
ako peskiramo bojimo aluminij i u tom slucaju za podlogu  treba reaktivni ili wash primer. On hemijskli reaguje sa metalom i sjedinjuje se sa njim.
sledeci sloj je spric git, pa boja ili boja lak.
posle to bude ovako kao na slikama.
Za plastificiranje je bitno da prah nije za enterijer upotrebu. Kratko traje, ispod krene rdja, a posle je problem oguliti .
 
minoa said:
ako se felna samo prebrusi i presprica u tom slucaju bojimo staru boju.
ako peskiramo bojimo aluminij i u tom slucaju za podlogu  treba reaktivni ili wash primer. On hemijskli reaguje sa metalom i sjedinjuje se sa njim.
sledeci sloj je spric git, pa boja ili boja lak.
posle to bude ovako kao na slikama.
Za plastificiranje je bitno da prah nije za enterijer upotrebu. Kratko traje, ispod krene rdja, a posle je problem oguliti .

word
 
VypeRS said:
Je li se šta triba radit na felgama nakon želatine?
Je li se može želatina,pomegat(pobrusit), i piturat na živo(bez plastifikacije) ??? :misli:
brkaš bojanje i plastificiranje, to su dvi odvojene stvari.
ili bojaš ili plastificiraš, ne oboje od puta.

želatina nema šta brusit, ona je tu samo da digne boju
 
rednyaW said:
čuj ti :mrgreen:

jeli se plastificiranjem može nešto zakakit, tipa da bude curak-a ko na boji,
ili svugdi bude jednolicno
 
Zildjian said:
brkaš bojanje i plastificiranje, to su dvi odvojene stvari.
ili bojaš ili plastificiraš, ne oboje od puta.

želatina nema šta brusit, ona je tu samo da digne boju

Možda san loše napisa...

Je li se može stavit u želatinu da skine boju, nakon toga očistit felgu, nakon toga finin brus papiron pomegat i onda piturat???

Ili triba bacat špric kit? :misli:
 
VypeRS said:
Možda san loše napisa...

Je li se može stavit u želatinu da skine boju, nakon toga očistit felgu, nakon toga finin brus papiron pomegat i onda piturat???

Ili triba bacat špric kit? :misli:
aha,
ne mozes na cistu felgu boju, ispucat ce,
a felgu namažeš penelom, kad bi je iša potopit u želatinu,
tibalo bi ti 1000kn toga :mrgreen:
 
Zildjian said:
čuj ti :mrgreen:

jeli se plastificiranjem može nešto zakakit, tipa da bude curak-a ko na boji,
ili svugdi bude jednolicno

pa plastificiranje je daleko daaaaaleko ljepše bolje i jeftinije od lakiranja--- ovo ja samo potvrdih postupak lakiranja čistog aluminija...  jer za plastifikaciju se ja mogu igrat samo sa RAL bojama... a nekad mi treba bas ta neka nijansa i onda sam osuđen na lakiranje...
 
rednyaW said:
pa plastificiranje je daleko daaaaaleko ljepše bolje i jeftinije od lakiranja--- ovo ja samo potvrdih postupak lakiranja čistog aluminija...  jer za plastifikaciju se ja mogu igrat samo sa RAL bojama... a nekad mi treba bas ta neka nijansa i onda sam osuđen na lakiranje...
dobro, nego kad nanosiš prah,
jeli se može dogodit da ga previše naneseš?
zna li ko :misli:
 
Zildjian said:
dobro, nego kad nanosiš prah,
jeli se može dogodit da ga previše naneseš?
zna li ko :misli:

to naprave papci od kojih uzimam forkofe za firmu... onda se gubi ta neka "fleksibilnost"  imam određene segmente od lima koji su platificirani i kad ase montiraju treba ih obrađivat i savijat... kada je sve oke ne puca.. ovu kaj imaju 39782789328973892 mm debljine se sam struse dole.. i onda to stavljam na hrpi i gađam ih time....
 
minoa said:
ako se felna samo prebrusi i presprica u tom slucaju bojimo staru boju.
ako peskiramo bojimo aluminij i u tom slucaju za podlogu  treba reaktivni ili wash primer. On hemijskli reaguje sa metalom i sjedinjuje se sa njim.
sledeci sloj je spric git, pa boja ili boja lak.
posle to bude ovako kao na slikama.
Za plastificiranje je bitno da prah nije za enterijer upotrebu. Kratko traje, ispod krene rdja, a posle je problem oguliti .

Jesu li ovo tvoje felge? Kakve su ti ovo naljepnice? Stvarno izgledaju ljepo na felgi, nenapadno a opet efektno.

P.S. I ispuni avatar, ionako ti se po tekstovima vidi od kuda si ali neznamo šta si; imaš felge sa ljepkama Hayabusa i cvjetićima  :misli: :mrgreen: