Plaćanje parkinga Paris !

Otvorio sam temu radi rasprave, koliko znam, od europskih gradova još London naplaćuje motorima parking, ako tko zna za još neki grad, neka napiše !

Za Pariz sam čitao da je razlog naplate sve veća gužva po pločnicima, ali čini mi se da je tu i zelena agenda, jer gradonačelnica Pariza (inače kalibar političarki kao što je ona što knindžanka što je fasovala radi vitra, fafare ispod stola) je izjavila da motori previše zagadjuju gradski zrak, a recimo el. skuteri ne smetaju pa oni mogu besplatno činiti gužvu po ulicama !

U Dubrovniku primjećujem sve veču gužvu na parkiralištima za motore i bojim se da bi i našim vrlim inteligentnim gradskim ocima moglo pasti na pamet ove vrsne ideje, pogotovo znajući da oni vole pratiti najbolje civilizacijske mjere iz tudjine !
 
Naplata parkinga za motocikle u HR je vjerojatno samo pitanje vremena.
S druge strane, malo je motora i nebitni smo na tom "radaru" ubiranja para, previse je to posla za uhljebe za premalo pinke da bi im se to "bodovalo" kao neki veliki uspjeh iz kojeg bi napredovali u karijeri :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: hondimir
Ne vjerujem da ce se nesto slicno dogadati u skorije vrijeme jer je preduvjet da onda moraju osigurati vise parkirnih mjesta. Koliko mi pada na pamet, u Zg imamo samo Gajevu i Teslinu, sve skupa nema 20 mjesta...
 
U Dubrovniku primjećujem sve veču gužvu na parkiralištima za motore i bojim se da bi i našim vrlim inteligentnim gradskim ocima moglo pasti na pamet ove vrsne ideje, pogotovo znajući da oni vole pratiti najbolje civilizacijske mjere iz tudjine !
Eto meni prošlu sedmicu odljepili kaznu od 60 Eura za Vespu, zbog parkiranja na površinu ispred Ester banke i cafe bar Tramvaja.
 
  • Wow
Reactions: 3alfa3
Dobio je moj stari u Stonu kaznu za parking, od policije,ne od komunalca,i to je motor parkirao da nikome ne smeta
 
Ja kad negdje dodjem, ako ne poznam bas mjesto, vrtim se i tražim ocrtano za motore, kad nadjem i parkiram, nema veze sto se prošeta do centra 10 min...,i tako dobro dodje mala setnja...to gospodsko parkiranje da se vidi po trotuarima oli ispred vrata dućana treba kazniti...
 
Dobio je moj stari u Stonu kaznu za parking, od policije,ne od komunalca,i to je motor parkirao da nikome ne smeta

To je jedan od rijetkih ako ne i prvi koji je dobio kaznu za motor u Stonu osim ako nije bas parkirao na nezgodnom mjestu
 
To je jedan od rijetkih ako ne i prvi koji je dobio kaznu za motor u Stonu osim ako nije bas parkirao na nezgodnom mjestu
Nije,gledao je gdje ne smeta,još je pitao lokalne gdje da parkira i rekli su mu tamo. Možda radi ri tablica