Plaćanje rabljenog motocikla

LukaLuka

Member
Kako se inace u praksi plaćaju rabljeni motocikli?

Nije mi baš drago nosit 35 000 kuna sa sobom svaki put kad idem pogledati neki motor. Mislim da bi bilo najpametnije od obije strane da se pare prebace s jednog bankovnog računa na drugi no sa svakim vlasnikom s kojim sam do sad prico, to ne dolazi u obzir, žele samo keš.

Jel se stvarno vecena transakcija obavi u kešu? Cak i oni skuplji motori po 100k (makar vjerujem da ako si mozes priustit takav mobitel, ne bojis se tehnologije)
 
Ja sam čovjeku ostavio kaparu za motor,a ostatak novaca mu uplatio na račun...

A opet ne vidim što je čudno i nositi lovu u džepu...kad sam prvi auto kupovao nosio sam 60 000kn sa sobom,kao da netko zna šta nosim.
 
Kad nekog zovem za pogledat auto/motor, onda način plaćanja ni ne spominjem. Poneseš keš, a ako ti se priča ne svidi onda pređeš na priču o prebacivanju s računa na račun. Mislim ako te frka radi love u džepu.
 
  • Like
Reactions: stanky069
Ne ide se u svatove bez one stvari
Kad kupujem nosim barem duplo od tražene cijene tako da se mogu cjenkat do mile volje, a ako zapne da neće spustit cijenu izvadim mu gutu 100+ tisuća i kažem nije mi do para nego ti neću platit koliko si tražio i odo sad kupit novi motor a ti si zadrži taj svoj
 
Kaj su to neke krapina fore, pokazivanje love koju imaš, a zapravo najčešće nemaš? 🤣
Onaj koji ima lovu, nikad to ne pokazuje…
Profil pravog kupca ne postoji, a pogotovo 100 keka u dzepu nije apsolutna garancija pravog kupca… Uvijek prvo dogovor, a onda placanje po dogovoru…
 
  • Like
Reactions: infinity
Meni moraš imat keš, jer bez keša nećeš probat motor. Moš ga samo gledat.
Daš lovu, probaš motor, ako ti ne odgovara, vračam lovu.
Ako padneš, meni ostaje lova, a tebi olupina.
Jasno to, ali ovdje je bilo pitanje samog plaćanja motora…
Probe i keš na sunce su ipak tema za sebe i to je onaj najgori dio… 🤣
 
Kaj su to neke krapina fore, pokazivanje love koju imaš, a zapravo najčešće nemaš? 🤣
Onaj koji ima lovu, nikad to ne pokazuje…
Profil pravog kupca ne postoji, a pogotovo 100 keka u dzepu nije apsolutna garancija pravog kupca… Uvijek prvo dogovor, a onda placanje po dogovoru…
Nisu krapina fore nego kupovina kešom koji imas, opipljivi u ruci
 
Kako se inace u praksi plaćaju rabljeni motocikli?

Nije mi baš drago nosit 35 000 kuna sa sobom svaki put kad idem pogledati neki motor. Mislim da bi bilo najpametnije od obije strane da se pare prebace s jednog bankovnog računa na drugi no sa svakim vlasnikom s kojim sam do sad prico, to ne dolazi u obzir, žele samo keš.

Jel se stvarno vecena transakcija obavi u kešu? Cak i oni skuplji motori po 100k (makar vjerujem da ako si mozes priustit takav mobitel, ne bojis se tehnologije)
nisi ozbijan kupac
 
  • Like
Reactions: LukaLuka
Ja osobno još nisam kupio vozilo skuplje od 10000 kn,ali sam sva vozila kaj sam do sad kupovao kupio kešom,i nikad problema.
Ak se bojiš da buš naletio na prevaranta kaj bu te opljačkao kad dođeš pogledat vozilo,traži da se nađete na javnom mjestu s puno prolaznika i/ili sa sigurnosnim kamerama (tipa parkiralište nekog trgovačkog centra), povedi frenda, i ak imaš ponesi nekaj od ovoga,i miran si
 

Attachments

  • 20210410_173621.jpg
    20210410_173621.jpg
    352.6 KB · Views: 0
Nisu krapina fore nego kupovina kešom koji imas, opipljivi u ruci
Ja sam do sad kupil 5 vozila, a ni jedno nisam kupil kešom opipljivim u ruci, sve preko računa… dvaput su bile cifre znatno preko navedene i kaj sad? 🤷🏻‍♂️
Samo ne kužim iskazivanje svoje platne moći, jel to neki alfa potez il kaj? Bez ljutnje…
 
Svaki put imam keš kod sebe, makar isao gledati 2 vozila u jednom danu.
Keš u ruci pred očima 90% prodavača je hipnoza, malo ih se odupre.
Sa kešom se pregovara o cijeni na licu mjesta, ne sa brojem računa, i ne mora prodavac objašnjavati banci porijeklo uplate novca.
Ljudi previše mašu karticama, plaćaju kruh i mlijeko i kupuju vozila, iz krajnosti u krajnost.
 
Last edited:
Jasno to, ali ovdje je bilo pitanje samog plaćanja motora…
Probe i keš na sunce su ipak tema za sebe i to je onaj najgori dio… 🤣
Bez uvrede, ali nerazumijem u ćemu je tvoj problem.

Jeli tebe strah nositi veče kolićine novca sa sobom ili želiš platiti motor preko banke da bi mogao imati potvrdu da si platio motor bankovnim izvatkom?
 
Ne znam zašto se meni nikad nije dogodilo da mi netko frajerski maše s kešom pred nosom... 😄 Možda prepoznaju da nisam taj tip osobe.😂

Generalno, to s gotovinom su gluposti i relikti nekih davnih vremena
 
Bez uvrede, ali nerazumijem u ćemu je tvoj problem.

Jeli tebe strah nositi veče kolićine novca sa sobom ili želiš platiti motor preko banke da bi mogao imati potvrdu da si platio motor bankovnim izvatkom?
To je stvar osobne preferencije kak ko plaća, makar je meni apsurdno da neko u 2021. nosi “vreću” novaca sa sobom, no dobro.
Čisto je bila opaska na ovo; “sad bum ja tebi pokazal kak ja imam hrpu love, i zapravo si mogu kupit kaj hoću”… to je čobanizam, isto kak je i čobanizam nosit bunt novčanica, pa ono prebrojit sve dok ne dođeš do 10kn za kavu, užas… eto, na to je bila opaska, a ne na sam čin plaćanja…
Btw., veća količina novca je relativan pojam za svakog, ali da, ne nosim nikad preko 500-600kn u novčaniku, čisto jer su mi novci dostupni u svakom trenutku… online generacija 🤷🏻‍♂️
Ne znam zašto se meni nikad nije dogodilo da mi netko frajerski maše s kešom pred nosom... 😄 Možda prepoznaju da nisam taj tip osobe.😂

Generalno, to s gotovinom su gluposti i relikti nekih davnih vremena
čovjek objasnio, hvala mate!
 
On line generacijo cash je zakon i to je tako, digitalni novac ti je dostupan samo kad imaš sve tehničke uvjete za njega. Vidim da se nikad niste našli u situaciji da nemas interneta, bankomata