Plaćanje rabljenog motocikla

On line generacijo cash je zakon i to je tako, digitalni novac ti je dostupan samo kad imaš sve tehničke uvjete za njega. Vidim da se nikad niste našli u situaciji da nemas interneta, bankomata
Koja je razlika izmedu keša i love na racunu?
 
Nisu krapina fore nego kupovina kešom koji imas, opipljivi u ruci
Znaci, ti prodajes motor za 10 tisuca kuna, ali ja ti izvadim 5 tisuca kuna ocekujuci da ces pristati na tu ponudu, jer sam ipak iz djepa izvadio kes opipljiv u ruci?

Btw. Te fore "kes lova" i sl., su takav debilizam da to nije ni za govoriti.
Kao sto je Mate vec rekao, fore iz davno proslih vremena.
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Koja je razlika izmedu keša i love na racunu?
Razlika je u tome što postoje ljudi koji imaju razna sranja i probleme u životu kao krediti, ovrhe, neki su bili jamci drugima, bivše žene, bolesti koje su ih bacile u minuse.. Da ne nabrajam dalje i kad im se pojavi lova na računu svi s jednu na nju a kad dobije cash u ruke to je opipljivi i moze raspolagati sa njim kako hoće
 
  • Like
Reactions: Lovro and maRRin 06
Ja sam kupovao i za keš i prek računa i nikad dosad nikakvih problema. Uplatil jednom i na neviđeno kompletnu cifru na račun , prijatelju od kolege s posla uz usmenu garanciju da je sve tip-top, ispalo je da ništa nije tip-top, čovjek vratil novce na račun i ispričal se jer nije znal za neke felere koje mu je priuštil njegov serviser. Sve ovisi kaj kupuješ i od koga.
Učil me stari da deca pokazuju golu rit a bedaki peneze 😁
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Razlika je u tome što postoje ljudi koji imaju razna sranja i probleme u životu kao krediti, ovrhe, neki su bili jamci drugima, bivše žene, bolesti koje su ih bacile u minuse.. Da ne nabrajam dalje i kad im se pojavi lova na računu svi s jednu na nju a kad dobije cash u ruke to je opipljivi i moze raspolagati sa njim kako hoće
Ma to je vec nesto drugo, ovdje pricamo cisto o operativi.
 
  • Like
Reactions: mario x
Meni je sve to u redu kad je u redu sve. Iskustvo me naučilo da se kod pregovora oko cijene u bilo kakvoj trgovini najlakše sve obavi uz gotovinu. Nije isto kad sa nekim sjedneš i pregovaraš o cijeni uz prazan stol sa mobitelom u ruci, ili kad počneš brojati novce pa staneš pred kraj konačne cifre i ostatak spremiš, eto istina je da sam tako kupio dva nova auta u auto salonu i oba sam ubio po 20kkn, da novi auti u auto salonima, svi imaju prostora, i svi mijenjaju mišljenje kad vide pare na stolu, i tako je u svemu. konkretan primjer od neki dan je promjena bojlera za centralno, dakle kad sam pitao za plaćanje gotovinom Petrokova ponuda je pala za 20%, samo su napisali na račun rabat:20% i to su činjenice. Svoju Hondu koju sad vozim sam uvezao iz Austrije prije nekih 6 godina, ista se stvar desila i tamo kad sam došao pogledati motor, izvadio pare, ubio doktoru 500 Eura i lik pokupi pare sa stola i dovezao sam motor koji i danas vozim.
Teoretski bi trebalo biti svejedno gotovina ili virman ili uplata na račun, no psiha je zajebana stvar i kad ljudi vide pare na stolu lakše dolazi do prevage u korist para, ne teoretiziram već govorim iz osobnog iskustva kupoprodaje i vozila i razne opreme kako nove tako i rabljene. Najveća količina koju sam na taj način ubo je bila kod kupovine stana prije 17 godina. To je jednostavno tako.
 
Meni je sve to u redu kad je u redu sve. Iskustvo me naučilo da se kod pregovora oko cijene u bilo kakvoj trgovini najlakše sve obavi uz gotovinu. Nije isto kad sa nekim sjedneš i pregovaraš o cijeni uz prazan stol sa mobitelom u ruci, ili kad počneš brojati novce pa staneš pred kraj konačne cifre i ostatak spremiš, eto istina je da sam tako kupio dva nova auta u auto salonu i oba sam ubio po 20kkn, da novi auti u auto salonima, svi imaju prostora, i svi mijenjaju mišljenje kad vide pare na stolu, i tako je u svemu. konkretan primjer od neki dan je promjena bojlera za centralno, dakle kad sam pitao za plaćanje gotovinom Petrokova ponuda je pala za 20%, samo su napisali na račun rabat:20% i to su činjenice. Svoju Hondu koju sad vozim sam uvezao iz Austrije prije nekih 6 godina, ista se stvar desila i tamo kad sam došao pogledati motor, izvadio pare, ubio doktoru 500 Eura i lik pokupi pare sa stola i dovezao sam motor koji i danas vozim.
Teoretski bi trebalo biti svejedno gotovina ili virman ili uplata na račun, no psiha je zajebana stvar i kad ljudi vide pare na stolu lakše dolazi do prevage u korist para, ne teoretiziram već govorim iz osobnog iskustva kupoprodaje i vozila i razne opreme kako nove tako i rabljene. Najveća količina koju sam na taj način ubo je bila kod kupovine stana prije 17 godina. To je jednostavno tako
2 nova auta si platio kešom u auto salonu i skinuo cijenu 20kkn. Jebeno nema šta.
Ti si vjv u BiH? Ja ovdje u HR ništa novo u salonu nisam moga uzet za keš, svi tražili uplatu na račun... Pa čak i polovni motor koji sam uzeo u salonu
 
  • Like
Reactions: jjoey and pivko11
Ja ne vidim baš nikakvu prednost keša, onda samo moram ići u par navrata na uplatni bankomat jer mi je još gore čekati red za šalter, ako je u ojrima još gore jer onda moram i do mjenjačnice prije. Nisam dugo kupovao ništa rabljeno kod nas ali nikad nisam nosio svu lovu odma na gledanje. A te fore s mahanjem kešom su mi komične, jebeno mi imponira da netko ima keš za moj stari motor :LOL:
 
2 nova auta si platio kešom u auto salonu i skinuo cijenu 20kkn. Jebeno nema šta.
Ti si vjv u BiH? Ja ovdje u HR ništa novo u salonu nisam moga uzet za keš, svi tražili uplatu na račun... Pa čak i polovni motor koji sam uzeo u salonu
Potpisujem,
Pogotovo za polovne jer im porezna stalno puse za vratom
 
Keš će još malo bit stvar prošlosti...
Transfer novca ide sve brže, metode su sve sigurnije, i naravno lakše je kontorlirat tok novca.

Keš je kao "sigurniji" prodavatelju...nije uvijek.

Ja kad uzimam nešto polovno, a ako prodavatelj inzistira na kešu, kao pravilo mi je da do vrijednosti nekih 5000kn, nosim kune, za sve poviše nosim Eure i dogovaram cijenu u Eurima.

Iako uć u salon auta sa kešom mi je vrhunski, nadrealno, nekako Mamićevski...volija bi ti to jednom probat. ima nešto čarobno u tom kešu :)

Pričaju i ovi iz agencija za nekretnine, da dosta ljudi još barata kešom, zbog poreza ovo ono...onda šetaju gradom sa 50 keur u đepovima, tresu se...mislim moš dio platit kešom, ali sve...
 
2 nova auta si platio kešom u auto salonu i skinuo cijenu 20kkn. Jebeno nema šta.
Ti si vjv u BiH? Ja ovdje u HR ništa novo u salonu nisam moga uzet za keš, svi tražili uplatu na račun... Pa čak i polovni motor koji sam uzeo u salonu
Tako je, 2001. Nova Astra 104kkn, 2008. nova Astra automatik 109 kkn, i posljednji prije 5 godina u salonu Tucson 180 kkn, donio novac u salon i prebrojala žena u kancelariji i izdali mi račun probne tablice i odvezao se sa autom doma. Ako pogledaš cijnu Tucsona 2.0 CRDi 4WD (135kW) sve će ti biti jasnije. :)
 
Ajmo to sad napisati onako kako to je i kako ja to gledam.
Doista meni je svejedno, masu puta platim virmanom, ili net bankingom, ili karticom, no ako moja šetnja do banke i podizanje novca na šalteru te odlazak po proizvod meni donese određeni postotak novca, zašto to ne bih napravio, pa ja sam ga zaradio svojim odlaskom u banku, kako da ja sad nekom liku objašnjavam i pokazujem na svom mobitelu da je transakcija izvršena kad me gleda kao da sam pao s drveta, jednostavnije je ovako, a mogu se kladit da se jako malo ljudi pokušava uopće cijenkati kada kupuju nove aute u salonima, a može se i te kako, prijatelj je kupio pred dvije godine novi Peugeot 3008. dizelaša u V.Gorici u salonu, ja bio s njim i ovo sam mu savjetovao, platio ga je 206 000 kn. Pogledajte službene cijene tog vozila, ponovo govorim iz svojih osobnih iskustava i kako je bilo.
 
Ma naravno da bi za dobar popust i ja vadio keš kolko god treba, dok god se isplati ić na banku vaditi keš, minjati eure i slično...samo nisam čuo zadnjih godina da kod kupnje novog auta u salonu igra keš... ja sam u zadnje 3 godine što za firmu što za užu obitelj, posredovao pri kupnjii 4-5 vozila iz auto salona... 2 nova su bila...u nijednoj kupnji keš nije bija opcija, rabat sam dogovarao na uplatu odjednom recimo. Keš bi bio samo rezervacija auta nekih 1000-2000kn, koje bi nam vratili pri isporuci vozila...A tko zna, možda sam uzimao iz krivih salona :)
 
  • Like
Reactions: Luke
A nije to tajna, opelov salon u Oroslavju i Hiunday u Mlaki e sad jel mlaka ili Vukovina nisam ziher, no nebitno, u sva tri slučaja je bilo isplativo, naveo sam i godine kad je to bilo, možda to sada više nije tako, nisam kupovao auto posljednjih pet godina, no ponavljam, naveo sam svoje iskustvo u posljednjih 20 godina za svoja tri vozila koja sam kupio i vozio, dakle, nisam trgovac, niti se bavim trgovinom, jednostavno sam u životu naučio da gotovina smanjuje cijene proizvoda u većini slučajeva, kako od kupovine sitnica pa do nekretnina. dok god banke budu naplaćivale svoje uluge u HR toliko skupo ljudi će se uvijek veseliti gotovini i to je jednostavno tako nisam niti jednom bio odbijen pri kupovini gotovinom, niti me je itko tražio da odem u banku i uplatim im na račun, svi su uvijek uzeli gotovinu i izdali mi račun za svoje usluge, tako da možemo mi ovdje teoretizirat i polemizirati do mile volje.
Nikad mi neće biti jasno u Lesnini na blagajni nisam imao dovoljno novca, i vadim karticu da sve provuče odjednom, a žena na blagajni mi veli pa tu vam je na ulazu bankomat, odem do bankomata podignem lovu vratim se na blagajnu i 10% manji račun, koliko god to svima bilo isto, nije ista cifra na računu.
 
  • Like
Reactions: Lucijano
A te fore s mahanjem kešom su mi komične, jebeno mi imponira da netko ima keš za moj stari motor :LOL:
Mislim da je u ovome poanta. Nitko nije rekao niti savjetovao da se gotovina izbjegava, svatko neka odluči prema situaciji. Reagiramo samo na dio o mahanju kešom, nekima od nas je to apsurdno upravo iz navedenog razloga. :mrgreen:
 
A nije to tajna, opelov salon u Oroslavju i Hiunday u Mlaki e sad jel mlaka ili Vukovina nisam ziher, no nebitno, u sva tri slučaja je bilo isplativo, naveo sam i godine kad je to bilo, možda to sada više nije tako, nisam kupovao auto posljednjih pet godina, no ponavljam, naveo sam svoje iskustvo u posljednjih 20 godina za svoja tri vozila koja sam kupio i vozio, dakle, nisam trgovac, niti se bavim trgovinom, jednostavno sam u životu naučio da gotovina smanjuje cijene proizvoda u većini slučajeva, kako od kupovine sitnica pa do nekretnina. dok god banke budu naplaćivale svoje uluge u HR toliko skupo ljudi će se uvijek veseliti gotovini i to je jednostavno tako nisam niti jednom bio odbijen pri kupovini gotovinom, niti me je itko tražio da odem u banku i uplatim im na račun, svi su uvijek uzeli gotovinu i izdali mi račun za svoje usluge, tako da možemo mi ovdje teoretizirat i polemizirati do mile volje.
Nikad mi neće biti jasno u Lesnini na blagajni nisam imao dovoljno novca, i vadim karticu da sve provuče odjednom, a žena na blagajni mi veli pa tu vam je na ulazu bankomat, odem do bankomata podignem lovu vratim se na blagajnu i 10% manji račun, koliko god to svima bilo isto, nije ista cifra na računu.
Nravno da nije kad im nisi izbio proviziju za karticu. :mrgreen:
 
Meni je sve to u redu kad je u redu sve. Iskustvo me naučilo da se kod pregovora oko cijene u bilo kakvoj trgovini najlakše sve obavi uz gotovinu. Nije isto kad sa nekim sjedneš i pregovaraš o cijeni uz prazan stol sa mobitelom u ruci, ili kad počneš brojati novce pa staneš pred kraj konačne cifre i ostatak spremiš, eto istina je da sam tako kupio dva nova auta u auto salonu i oba sam ubio po 20kkn, da novi auti u auto salonima, svi imaju prostora, i svi mijenjaju mišljenje kad vide pare na stolu, i tako je u svemu. konkretan primjer od neki dan je promjena bojlera za centralno, dakle kad sam pitao za plaćanje gotovinom Petrokova ponuda je pala za 20%, samo su napisali na račun rabat:20% i to su činjenice. Svoju Hondu koju sad vozim sam uvezao iz Austrije prije nekih 6 godina, ista se stvar desila i tamo kad sam došao pogledati motor, izvadio pare, ubio doktoru 500 Eura i lik pokupi pare sa stola i dovezao sam motor koji i danas vozim.
Teoretski bi trebalo biti svejedno gotovina ili virman ili uplata na račun, no psiha je zajebana stvar i kad ljudi vide pare na stolu lakše dolazi do prevage u korist para, ne teoretiziram već govorim iz osobnog iskustva kupoprodaje i vozila i razne opreme kako nove tako i rabljene. Najveća količina koju sam na taj način ubo je bila kod kupovine stana prije 17 godina. To je jednostavno tako.
Ovdje je još siva zona pa igra keš, u Austriji je sigurno vlasnik bio s "istoka", takvi se snalaze !