Plaćanje rabljenog motocikla

Kako se inace u praksi plaćaju rabljeni motocikli?

Nije mi baš drago nosit 35 000 kuna sa sobom svaki put kad idem pogledati neki motor. Mislim da bi bilo najpametnije od obije strane da se pare prebace s jednog bankovnog računa na drugi no sa svakim vlasnikom s kojim sam do sad prico, to ne dolazi u obzir, žele samo keš.

Jel se stvarno vecena transakcija obavi u kešu? Cak i oni skuplji motori po 100k (makar vjerujem da ako si mozes priustit takav mobitel, ne bojis se tehnologije)
Nije ti neki problem danas, imaš nosit samo 35 novčanice po 1000 kn, lijepo stane u običnoj omotnici, nečeš iči kao u filmovima, s aktovkom .
 
Ja na 3-4 zadnje kupnje dobio popust (zadnje Tomić 20k kn) a nikakav keš nije bio u igri, uplata na račun. Isto tako ako prodajem, draža mi uplata jer nemam dodatne zajebancije da si to onda sam idem uplaćivati.
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Nije ti neki problem danas, imaš nosit samo 35 novčanice po 1000 kn, lijepo stane u običnoj omotnici, nečeš iči kao u filmovima, s aktovkom .
Je, ali prije toga se treba najaviti u banku da mu pripreme baš te novčanice a uglavnom ih nemaju. Kao kad bi nekad tražio isplatu po 500 EUR, nastaje pomutnja u trezoru. :mrgreen:
 
Ja i sad robu koju kupujem u Španjolskoj na tvornici plaćam gotovinom, novčanicama i to budu lijepe svote. Dobijem popust, račun i famozni T2l obrazac jer vozim za Dubrovnik pa preko Neuma. Nemojte se zanositi idealima da na zapadu ljudi ne vole cash, da se nemoze zamračit neka svota i da su oni bezgrešni. Kad idem za kuma po auta u njemačku a on ima auto kuću isto radimo dio sa gotovinom i dobijamo dobar skonto za nju. A to koliko nosim nikad se ne bojim da će mi netko otet, dapače volio bi da proba baš bi bilo interesantno.
 
Nije loše ni kad se dođe s vrećicom (kožnom) dukata.
Izvadiš ju i lagano bacaš u zrak, hej, onaj mekani zveket, pa to kad čuju,
cijena ide dolje momentalno za 60%, najmanje...
 
Isa sa zenon kupit neke lancune i jastucnice i jorgane neke….
1400 kn….
Iden platit karticon…..pita teta jel jednokratno….
Dasta nego jednokratno…..necemo se sramotit…..
Kaze onda teta da je na kes 10% ili tako nekako da je bankomat moje banke tu odma blizu
Aj OK oden ja na bankomat dignen 1400 i u dep 140 kn…….
Ubia se posli sa cevapima u Densija.desetkama…..i to 3 puta……
 
  • Like
Reactions: Luke and mario x
IMG_1611.JPG
 
  • Wow
Reactions: hondimir
Isa sa zenon kupit neke lancune i jastucnice i jorgane neke….
1400 kn….
Iden platit karticon…..pita teta jel jednokratno….
Dasta nego jednokratno…..necemo se sramotit…..
Kaze onda teta da je na kes 10% ili tako nekako da je bankomat moje banke tu odma blizu
Aj OK oden ja na bankomat dignen 1400 i u dep 140 kn…….
Ubia se posli sa cevapima u Densija.desetkama…..i to 3 puta……
moga si i bolje potrosit te pare,tu se ne ide na cevape..😂
 
keš igra onima sta imaju sumNJiva primanja, a ovim modernim shemama se sluze oni sta im je sve crno na bilo..amen
 
  • Like
Reactions: Luke
keš igra onima sta imaju sumNJiva primanja, a ovim modernim shemama se sluze oni sta im je sve crno na bilo..amen
Cash igra svima, pa i tebi i tako je u cijelom svijetu, oduvijek bilo i bit će, a ja bi volio vidit majstora koji bi odbio kupca sa gotovinom, kao što rekoh, nikad ali niti jednom mi se to nije dogodilo ;)
 
moga si i bolje potrosit te pare,tu se ne ide na cevape..😂
Densija!?!?!?
Ma jel ti dobro…..nego di cu
Obrati se clanu ovog foruma Shepa da ti malo objasni stvari

Btw motor/skuter nikad nisan kupova od privatne osobe nego iz butige kao novo ili pak kao polovno
U P&B san dosa davno sa malo manje od 70 iljda kn keson i platia Kralja…..jos nosac i kufer……ne sicsn se tocno iznosa
U jednu firmu san platia 50% odma i 50% nakon dolaska motora…..sve po PS-u…..
Inace doma kes jako malo koristin a vani nikako osim ako nije neki restoran pa napojnica pa ovo ono…..lakse mi keson pa kad vrati kusur ostavit bugare😂😂😂
Kartice i peglaj(zapravo mobitel……rijetko fizicku karticu vadin)
Jedino na pazar verduru……nemos na banku kupovat salatu i pomidore na karticu
U mesnicu uredno kartica…..
Na trafiku cigarete karticon
A u takuinu pokusavan imat uvk par Radica zlu ne tribalo……Mestrovic mi je nezgodan a o Starcevicu necu ni pricat
To govorin u kunaman jel……
Uvik se nade i koji Franklin ili Benjamin(kako van draze) jer nikad neznas sta te u vrlome bilome svitu moze snac….
Padne POS pa stas onda…….
 
  • Like
Reactions: Luke and Lucijano
Kako placate kad idete u nocnih dama? Jel tamo ide na 6 rata?
 
  • Like
Reactions: Luke