Plan Grčka 2015 - savijeti i obavijesti

Djoni_

Member
Plan je bio ove godine napraviti putovanje za grčku. Financijski i neki drugi problemi su doveli do toga da sam isto morao odložiti za slijedeću godinu. Znam da je daleko ali pomalo počinjem pripreme, plan puta je:

HR i CG
Rijeka - Dubrovnik - Ulcinj - Sukobin

Albanija
Durres (Drač) - Vlore - Sarande

Grčka

Preveza - Patra - Kalamata

Dio puta skoro do Durresa sam prošao prošle godine (put na Ohrid - postoji putopis) ali od te točke mi je sve nepoznanica.

Ako mi netko može dari obavijesti iz prakse:

1. Na Horizons Unlimited sam našao obavijest da postoji granični prijelaz iz Albanije u Grčku na potezu Sarande - Mursi - Konispol, a potom je moguće uz obalu po grčkoj. Navodno na cijeloj dionici je samo 5 km lošeg puta.

Da li je netko isprobao ovaj pravac ili ima pouzdana saznanja o istom? Prijedlog sličnog pravca "iz prve ruke"?

2. Obavijesti su da je Grčka skupa? Da li netko ima iskustva sa cijenama u trgovinama, tržnici i cijenama u malim zalogajnicama uz cestu (prije dvadeset godina ih je bilo dosta hrana dobra, a jeftina)?

3. Kampovi i cijene kampova u Grčkoj, preporuke nekog kampa.

Potencijalno zainteresirani za put? Trenutno su dva motora (ER-5 i Bandit 650) ali mi partner sumnjivo pouzdan.

Sve ostalo u svezi ceste smještaja hrane itd.
 
Dosta odgovora ćeš naći tu jer smo otprilike tom rutom prošli 2012. :wink:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,231414.0.html

Cijena kebaba u Solunu prije mjesec i pol za 3 osobe sa 5 ili 6 cuga - 14 eura.
 
I meni je tema interesantna.
I ja sam vec poceo kovati planove i grcka zastavica mora biti naljepjena sljedece godine na moj kofer.
2 godine zaredom obilazim preskupi i usminkani zapad,Azurna obala,Korzika,Sardinija...
Valjalo bi malo na istok,Turska i Grcka.
Pratim....
 
Super Jura said:
Dosta odgovora ćeš naći tu jer smo otprilike tom rutom prošli 2012. :wink:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,231414.0.html

Cijena kebaba u Solunu prije mjesec i pol za 3 osobe sa 5 ili 6 cuga - 14 eura.

Hvala ne znam kako mi je promakao tako dobar putopis.
 
U godinu dana možeš indexe dionica Grčkih firmi izlistanih na burzi znat napamet...a možda Grčka i zatvori do tada... :LOL: :mrgreen:

Cijene su raznolike. Ista prića ka svugdje di turizma ima...turizam - skuplje, manje turizma - manje skuplje, bez turizma - najmanje skuplje... :mrgreen: Ako ćeš bolju cestu od te južne možeš iz Sarande gore za Kakaviu...dobra cesta...dalje možeš preko Ioannine na Metsovo za Kalambaku vidit Meteoru...izvrsna planinska cesta. Al bez penjanja na autoput. Meni puno draže nego to doli do Igumenitse...

Na tom potezu od Kakavie nizbrdo je kanjon Vikos...i cijela ta Zagoria je odlična za odvojit koji dan... :wink:

vlais ng said:
I meni je tema interesantna.
I ja sam vec poceo kovati planove i grcka zastavica mora biti naljepjena sljedece godine na moj kofer.
2 godine zaredom obilazim preskupi i usminkani zapad,Azurna obala,Korzika,Sardinija...
Valjalo bi malo na istok,Turska i Grcka.
Pratim....

Cemu služe te naljepnice?  :mrgreen:
 
1. Hvala na obavijesti o alternativnom pravcu.

picoda said:
U godinu dana možeš indexe dionica Grčkih firmi izlistanih na burzi znat napamet...a možda Grčka i zatvori do tada... :LOL: :mrgreen:

Cemu služe te naljepnice?  :mrgreen:

2. Nisi valjda jedan od onih koji slijepo vjeruju internetu,
3. Postoji i "slikovito izražavanje".

Ad 1. Ne bi mi napisao drugi mogući pravac (koji može biti interesantan) da nisam postao pitanje. :wink:
Ad 2. Prijatelj na pravcu do Španjolske izlistao sve kampove i hostele, samo kada je krenuo i pronašao planirano mjesto prenoćišta dobio obavijesti "da je to turistička agencija stavila prosječne cijene". Meni se slično dogodilo u Albaniji, preko booking.com sam gledao cijene poslije su u jednom hotelu bile niže, a u drugom više od onih na netu. :mrgreen:
Ad 3. Naljepnica na koferu se između dva svijetska rata dobivala uz kartu pri ukrcaju na brod. Obično je pisala zemlja i luka iskrcaja, kako nosači ne bi pogriješili. Ili nešto slično, slikovito znači  :misli: :mrgreen:
 
Djoni_ said:
Hvala ne znam kako mi je promakao tako dobar putopis.

thnx (y)

Djoni_ said:
Ad 3. Naljepnica na koferu se između dva svijetska rata dobivala uz kartu pri ukrcaju na brod. Obično je pisala zemlja i luka iskrcaja, kako nosači ne bi pogriješili. Ili nešto slično, slikovito znači  :misli: :mrgreen:

I danas na nekim trajektima dobi'š papir na vozilo sa mjestom gdje te izbacuju :mrgreen:
 
Picoda ajd sutra kad se dite vrati iz vrtica, pitat cu ga pa ti javim cemu sluze naljepnice :mrgreen:
 
vlais ng said:
Picoda ajd sutra kad se dite vrati iz vrtica, pitat cu ga pa ti javim cemu sluze naljepnice :mrgreen:

Daj napiši nešto u svezi Grčke makar i link na neku glazbu (bolje vic), a pustimo te naljepnice u q..c.  :D
 
Sad mi se frend vratio prosao je bas tu dionicu ukljucno s Albanijom, koju je htio samo proci u danu, no ostao je dva dana, jer nije mogao izaci iz zemlje, osim "uredenih" putokaza, mape za Albaniju su mu bile niskoristi, na izlazu su ga hebali da vozilo nije njegovo jer je bilo na firmu ( njegovu) ceko je pol dana na grani.. Veli da su ceste lose, vozaci jos gori, zemlja nikakva  ..i tako svasta nesto, motoriste nije uopce vidio, bio sa zenom, ona "presretna", i reko nikad vise kroz Albaniju, a sad ko voli nek izvoli...osobno mislim da bas nemas kaj puno vidjeti, a opet tko zna stvar je u oku promatraca  :wink: moja iskustva iz Albanije nisu tako dramaticna, no ja nisam vozila tu dionicu, vec sam imala drop in, drop out  :neznam:
 
QuinnSaab said:
Sad mi se frend vratio prosao je bas tu dionicu ukljucno s Albanijom, koju je htio samo proci u danu, no ostao je dva dana, jer nije mogao izaci iz zemlje, osim "uredenih" putokaza, mape za Albaniju su mu bile niskoristi, na izlazu su ga hebali da vozilo nije njegovo jer je bilo na firmu ( njegovu) ceko je pol dana na grani.. Veli da su ceste lose, vozaci jos gori, zemlja nikakva  ..i tako svasta nesto, motoriste nije uopce vidio, bio sa zenom, ona "presretna", i reko nikad vise kroz Albaniju, a sad ko voli nek izvoli...osobno mislim da bas nemas kaj puno vidjeti, a opet tko zna stvar je u oku promatraca  :wink: moja iskustva iz Albanije nisu tako dramaticna, no ja nisam vozila tu dionicu, vec sam imala drop in, drop out  :neznam:

Ok ja sam odvozio skoro do Duressa (Drač) odnosno od Skadra do Tirane pa Elbasan i Chafastan (kafasan) sve bilo ok do Ohrida, čak i policija prema "moto turistima", ali ceste "horror", link na putopis:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,237970.msg4036127.html#msg4036127

Sada još jedan put što me zanima, nisam vozio preko juga Albanije, kako to ide? Na "horisons unlimited" napisali da se može skroz uz obalu iz Albanije u Grčku, je netko to prošao (mislim da Super Jura je)?  Cijene u Grčkoj ali ne hoteli **** već kamp i trgovine sa hranom.
 
Djoni_ said:
Ok ja sam odvozio skoro do Duressa (Drač) odnosno od Skadra do Tirane pa Elbasan i Chafastan (kafasan) sve bilo ok do Ohrida, čak i policija prema "moto turistima", ali ceste "horror", link na putopis:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,237970.msg4036127.html#msg4036127

Sada još jedan put što me zanima, nisam vozio preko juga Albanije, kako to ide? Na "horisons unlimited" napisali da se može skroz uz obalu iz Albanije u Grčku, je netko to prošao (mislim da Super Jura je)?  Cijene u Grčkoj ali ne hoteli **** već kamp i trgovine sa hranom.

Da, tu rutu sam 2012. prošao u danu od Budve do Igoumenitse. Mislim oko 350 km.
Kada juriš po autoputu ograničenje 30 shvati doslovno :wink: makadam je odmah iza table :mrgreen:

I njihova policija je zakon, samo mašu da prođeš (y)
 
Super Jura said:
Da, tu rutu sam 2012. prošao u danu od Budve do Igoumenitse. Mislim oko 350 km.
Kada juriš po autoputu ograničenje 30 shvati doslovno :wink: makadam je odmah iza table :mrgreen:

I njihova policija je zakon, samo mašu da prođeš (y)
Meni se cini da ste vi imali puno srece izvuci se prije mraka iz Albanije  :wink:
 
QuinnSaab said:
Meni se cini da ste vi imali puno srece izvuci se prije mraka iz Albanije  :wink:

Izvukli smo se taman kad je pao mrak (22.30), zato i putujemo kad su najdulji dani :wink:
U Grčkoj je sat više, tako da smo smještaj u Igoumenitsi tražili u ponoć.

A bila na toj granici i kapija za koju se nadam da ju ne zatvaraju :misli:
 
Ja sam tri noći spavao u Skadru, navečer izlazili (normalno centar grada i okolica) sve bilo ok. Noću ne vozim ako ne moram pogotovu u Albaniji. Samo koji su razlozi za "imali ste sreće što vas nije uhvatio mrak" izuzev rasturenih cesti?
 
Djoni_ said:
Ja sam tri noći spavao u Skadru, navečer izlazili (normalno centar grada i okolica) sve bilo ok. Noću ne vozim ako ne moram pogotovu u Albaniji. Samo koji su razlozi za "imali ste sreće što vas nije uhvatio mrak" izuzev rasturenih cesti?

a valjda joj je pricala prijateljica kojoj je to ispricala prijateljica od kumine prijateljice  :LOL: :LOL: :LOL:

posto nevjerujem da je pisala iz svog vozackog "iskustva"

p.s. ne otvaraj pastetu ni pod tackom "Razno" da ti ne bi dala i od tamo neki savjet  :jesus: :jesus: :jesus: :jesus:
 
QuinnSaab said:
Sad mi se frend vratio prosao je bas tu dionicu ukljucno s Albanijom, koju je htio samo proci u danu, no ostao je dva dana, jer nije mogao izaci iz zemlje, osim "uredenih" putokaza, mape za Albaniju su mu bile niskoristi, na izlazu su ga hebali da vozilo nije njegovo jer je bilo na firmu ( njegovu) ceko je pol dana na grani.. Veli da su ceste lose, vozaci jos gori, zemlja nikakva  ..i tako svasta nesto, motoriste nije uopce vidio, bio sa zenom, ona "presretna", i reko nikad vise kroz Albaniju, a sad ko voli nek izvoli...osobno mislim da bas nemas kaj puno vidjeti, a opet tko zna stvar je u oku promatraca  :wink: moja iskustva iz Albanije nisu tako dramaticna, no ja nisam vozila tu dionicu, vec sam imala drop in, drop out  :neznam:
koje faking preseravanje :palacdolje: garant je imao izvadak iz sudskog registra,naravno preveden na albanski,o osnivanju firme i njemu kao iskljucivom vlasniku... :LOL: inace na albanskoj granici jos uvik koriste kristalnu kuglu (y)
Djoni_ said:
Ja sam tri noći spavao u Skadru, navečer izlazili (normalno centar grada i okolica) sve bilo ok. Noću ne vozim ako ne moram pogotovu u Albaniji. Samo koji su razlozi za "imali ste sreće što vas nije uhvatio mrak" izuzev rasturenih cesti?
cilu setemanu smo bili u albaniji..i jedini minus su im ceste od qurca :azn: kakva noć,kakvi bakrači :wink: em sve mukte :LOL:
 
Djoni_ said:
Ok ja sam odvozio skoro do Duressa (Drač) odnosno od Skadra do Tirane pa Elbasan i Chafastan (kafasan) sve bilo ok do Ohrida, čak i policija prema "moto turistima", ali ceste "horror", link na putopis:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,237970.msg4036127.html#msg4036127

Sada još jedan put što me zanima, nisam vozio preko juga Albanije, kako to ide? Na "horisons unlimited" napisali da se može skroz uz obalu iz Albanije u Grčku, je netko to prošao (mislim da Super Jura je)?  Cijene u Grčkoj ali ne hoteli **** već kamp i trgovine sa hranom.

Ma rodjak samo vozi, kakav mrak, kakve babaroge, kakva policija...vozi kad oces, kako oces i di oces...cesta ti je dobra doli po jugu...imas nesto sitno makadama...ljudi ce pomoc...policija te ne dozivljava...pripaziš malo na blago po cesti i pokoji odroncic...i to je to. Imaš i onaj pravac koji sam ti ranije spomenija preko Kakavie...meni drazi...pa biraj.
Cijene u ducanima su ti nesto manje od nasih...a ovi mali ducancici po kampovima i turist areama su skupi. Ides u neki veliki lanac ako tribas spizu. U kampu sam bija samo kamperom, nikad motorom jer se to kosi s mojim vjerskim uvjerenjima  :mrgreen:, i cinilo mi se da su to neke standardne cijene kampa iako sam zaboravija tocne cifre...

Evo ti i ovde par tih brljotina iz Grcke...ujedno i iz Albanije jer to ide u paketu...

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,239423.0.html

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,178087.0.html


Evo i jedna pricica samo iz strašne i opasne Albanije...

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,243263.0.html

 
 
ZLO, Picoda hvala na odgovorima. Pitao sam za Grčku iz prve ruke budući da se naš pojam cijena je ok i onih sa zapada EU razlikuju (kada im je plaća 3 do 6 puta veća).
Što se tiče "Strašnih Albanskih noći" odgovorio sam Quin kratkom pričicom ali na njenom postu Dnevnik ...., da ne skrećem ovdje na drugi pravac.