Planine i brda (a mogu i rijeke i mora)

Da, i Slovenija je kul.. pogotovo sve od Vršiča, preko Bovca, do Kobarida... i onda izmoren na jotu u kekečevoj domaćiji.

V tom 'rajonu' ima jedno skoro pa tajno misto - Pristava Lepena, preporuka za smještaj, čak i za duži boravak.. ako idete motorom ili autom, obavezno ubacit u prvu na vrime.
 
  • Like
Reactions: El Mravac
20221030_112844.jpg
20221030_112038.jpg

dolomiti... božanstveni ali, nažalost pretrpani
 
Ajde, do ovog se ide cca 1 sat teško prohodnog terena, pješke. Onda spuštanje... Nalazi se s južne strane otoka, privatna parcela, u vlasništvu. 3 etaže prođene, cca 50-ak metara dubine. Ima i četvrta ali se čeka neko jako elegantan jer je ulaz u nju jako uzak.





Poput trovremeskog Tafta koji je postojan, i temperatura dole je postojana


vis?


prije dosta godina sam bio s vatrogascima na terenu.. po noći.. i naletio na tako nešto.. zamalo nisam skončao kao te beštije..
 
  • Like
Reactions: JosipS
zlato iščeš?
pokušaji tijekom prve godine korone.. nula bodova ali dosta zabave. pročitao sve o tome, geologiji, povijesti vađenja.. ugodna zanimacija u prirodi. do drave nisam išao.
 
  • Like
Reactions: prpa
Je li ko išao od Zagvozda (okolica) do Sv. Jure? To mi je nekako cilj za ovu subotu, 1300 metara uspona, 4 sata. Alternativa je Jesenice treking ali bit će previše ljudi.
 
Ovde i koze lome noge.

Sezonu zatvaram 1.5.

Ne volim se na sve 4 penjat kad sunce upeče,zbog poskoka.
U zadnje 2 godine me to privuklo za penjat se po kozjaku i mosoru i jos me drzi.
 

Attachments

  • Screenshot_20230328_222716_Gallery.jpg
    Screenshot_20230328_222716_Gallery.jpg
    2.2 MB · Views: 0
Last edited:
Ovde i koze lome noge.

Sezonu zatvaram 1.5.

Ne volim se na sve 4 penjat kad sunce upeče,zbog poskoka.
U zadnje 2 godine me to privuklo za penjat se po kozjaku i mosoru i jos me drzi.
Liti nisu zmije najveći problem. Broj jedan je vrućina i činjenica de se ne može nosit toliko vode. Meni za isti uspon triba od 0.5 pa sve do 5 litara, ovisno od god. dobu.
 
  • Like
Reactions: vespinjo
Na dosta mista po kozjaku i mosoru ima bunara i vode...prije nego se uputis,malo proucis i pitas u pl.domu.

I onda kasnije...ruke na muke.
 

Attachments

  • Screenshot_20230329_084849_Gallery.jpg
    Screenshot_20230329_084849_Gallery.jpg
    1.5 MB · Views: 0