Planovi za ovu godinu

biker4life said:
za one koji su bili, kakva je situacija sa radarima oko grossglocknera i po talijanskim alpama (oko stelvia), čujem da više nema jurnjave kao nekada? :misli:

Pripazi u mjestima u Dolomitima, vide se dobro (ako gledaš :mrgreen:), sivi i signalno crveni R2-D2 kraj ceste.
Oko Stelvija ih baš nije bilo, ali to se vrlo brzo mijenja. Najbolje prati ponašanje domaćih :wink:
 
Super Jura said:
Pripazi u mjestima u Dolomitima, vide se dobro (ako gledaš :mrgreen:), sivi i signalno crveni R2-D2 kraj ceste.
Oko Stelvija ih baš nije bilo, ali to se vrlo brzo mijenja. Najbolje prati ponašanje domaćih :wink:

domaći su uvijek najbolji pokazatelj osim kada se voze bez tablica :mrgreen: (sreo jednu takvu grupu od 4 R-a prošlo ljeto oko boveca, čak i popričali na benzinskoj, kažu dečki da je najsigurnije tako :mrgreen: )

inače hvala na komentaru (y)
 
Planiram sve rasprodat  :021: i kupit apn i kao Stanković do tog famoznog GLOCJOSKERA , JBG , nemrem to ni napisat kak spada
 
biker4life said:
domaći su uvijek najbolji pokazatelj osim kada se voze bez tablica :mrgreen: (sreo jednu takvu grupu od 4 R-a prošlo ljeto oko boveca, čak i popričali na benzinskoj, kažu dečki da je najsigurnije tako :mrgreen: )

inače hvala na komentaru (y)
ako se misliš voziti turistički, nisi u problemu :wink:
ako misliš jurcati, ostani doma i drži se Plomina itd (y)
:police: :ugovor:
 
gianni said:
ako se misliš voziti turistički, nisi u problemu :wink:
ako misliš jurcati, ostani doma i drži se Plomina itd (y)
:police: :ugovor:

turizam i laganija vožnja :wink:
i lani smo tako išli po slo i dijelu it
ali ipak treba paziti, jer nerijetko ima ograničenja od 40km/h i sličnih, a tu je lako naletiti u zasjedu... :?
zato i pitam kakva je situacija
recimo po slo, prošlo ljeto, jedan radar sreli na planini ali u naselju pa ajde opravdano, jedan prije bleda, sačekuša na otvorenoj cesti,i kasnije još jedan prije it
dok recimo na potezu bled-bohinj nismo nikoga vidjeli (a tu smo bili 2 dana)
po dijelu italije oko laga predil i gore na passu isto nije bilo nikoga... i tamo smo se lijepo vozili jer su i ograničenja na mjestima visoka (tj. nisu spuštana)
sa slo strane (bovec>nova gorica), dolinom soče isto korektno... tek pred goricu radar... uglavnom, nije da ih nema, samo ako su u naselju ajde, ali kada je sačekuša nije u redu... :mrgreen:
 
Austrija 30 km/h , da da 30  :ugovor:
Pa ekipa s foruma uredno dobiva cestitke iz avvvstrije, i ja isto tak :police: :LOL:
Bas i nisu bajk frendli :jesus:
Janezi su zakon ahahaaaa
 
slovenija u biti ima dosta visoka ograničenja van naselja
a i rijetko se znakovima spušta brzina osim ako stvarno nema neki razlog za to
često vozim po slo, doduše autom i ovaj drugi (priobalni) dio, ali vozi se brže nego kod nas
s druge strane, kazne za prekoračenja u naselju su ogromne i nema tolerancija... :?
po italiji imam pozitivna iskustva, ali najviše sam vozio po regiji frulia-venezia julia, znači potez trst-udine i naokolo... a znam da praksa varira od regije do regije... ovdje recimo i nema puno radara, što nije slučaj u drugim krajevima...
 
Skripter said:
OK, onda ti nemoj hodati u "svoju" Austriju a ja bum i dalje svakom prilikom išel na vožnju u "svoju"  :0648: :LOL: :LOL: :LOL:
ma zekam se malo za Janeze :mrgreen:, u Austriji  :0648: sam relativno često, namjeravam se tamo vozikati i dalje :wink:
ali me čudi da ne znaš za ograničenja od 30  :misli:
 
Johnny 1 said:
Nije moja stvar,ali kad vas slušam rekao bih da lova raste na drveću,bogami ..      :paper:

:misli:

Austrija mi je 50km od doma. Zagreb 90km :neznam:
Nećemo ni početi o cestama, asfaltu, prirodi...  :wink:
 
biker4life said:
ako obaveze i vremenske prilike dopuste, možda giau i stelvio ove godine, onako ugrubo :misli:

alternativa, ruta preko slo (bovec, mangart) i IT (passo predil, lago predil) do grossglocknera i malo naokolo, pa spustiti se u IT posjetiti koji prijevoj (cortina d'ampezzo, giau passo), pa prema veneciji i doma, sve zavisi o količini slobodnog vremena i vremenskim prilikama - to bi bilo sa nekim vozikanjima naokolo ugrubo 1.200 km, nije veliki đir, jedan produženi vikend je dovoljan za komotno se provozati i još i nešto vidjeti...

za one koji su bili, kakva je situacija sa radarima oko grossglocknera i po talijanskim alpama (oko stelvia), čujem da više nema jurnjave kao nekada? :misli:

Pazi dionicu od Lienza prema Dolomitima (Sillian, Lago di Misurina) ako ideš. Opako skriveni radari. :police:, kolega i ja svaki dobili doma poštom čestitke ovo ljeto za 7km preko ograničenja od 50km.  :pandur:(30 ojrića)!!! :021:
 
U selima u Dolomitima su ograničenja 50 i 30 i baš su tu popikali radare.
Ali je problem i voziti brže jer se auti drže propisa, a cesta je uska, ljudi prelaze... i čitavo mjesto je dugo 500m...

Gros i oko Grosa su turističke ceste i ne žele si zabiti kajlu represijom... ali ne treba pretjerivati...

Fireteam said:
Pazi dionicu od Lienza prema Dolomitima (Sillian, Lago di Misurina) ako ideš. Opako skriveni radari. :police:, kolega i ja svaki dobili doma poštom čestitke ovo ljeto za 7km preko ograničenja od 50km.  :pandur:(30 ojrića)!!! :021:

Tu je hrpa frendova popušila.
Otvorena cesta, ograničenje 100, 150 je dosadno i kod skretanja u selo ograničenje 50 i kamera na stupu.
Spustiš na 90, imaš osjećej da si stao, a još uvijek si 40 preko...
P.S. Dobro ste prošli (y)
 
Dobili mi kazne na kućne adrese, lijepo mjesec dana razmišljali, :misli: izokrenuli sve opcije da li platiti ili ne i na kraju ja platim, a kolega još mjesec dana iza. Ha, on dobio ponovno još i 5 eura kamata. :palacdolje:

Hoću reći da nakon 20tkm po Alpama zadnjih godina imam dojam da su stvarno ova "frekventnija" mjesta podebljali sa radarima, stoga kolege polako i uživajte!

Bolje popiti koju pivu  :mrgreen:(naravno predvečer poslije vožnje :LOL:) više  :party: nego kazna...