Planovi za ovu godinu

Zg Skopje Ohrid Marušići Amsterdam Dusseldorf Zg ali autom, i avajunom  :mrgreen: produženi godišnji  :mrgreen:
 
Super Jura said:
Pazi da te sunce ne spali, preporučam kraj 5., početak 6.
U 6. (2011.) me opalio toplotni udar i temp. blizu 50 (u hladu).
Imao sam peh, to ni za njih nije normalno...

Ak bu prevruće dodam gas :LOL:
 
jedina prednost što na 40 stupnjeva upoznaš grad duhova  :LOL:
 

Attachments

  • 40.jpg
    40.jpg
    54.8 KB · Views: 195
Ako netko traži suputnika nudim se! (Osim Norveške pošto sam bila lani)  :mrgreen: slabo prigovaram, malo trošim, full oprema, ravnopravno sudjelujem u svim troškovima HAHAHAHA
 
ivci0207 said:
Ako netko traži suputnika nudim se! (Osim Norveške pošto sam bila lani)  :mrgreen: slabo prigovaram, malo trošim, full oprema, ravnopravno sudjelujem u svim troškovima HAHAHAHA

Suputnika kao suvozaca, ili suputnika s drugim motorom :)
 
ivci0207 said:
suputnik koji čuva i masira leđa i ramena  :mrgreen: nisam dovoljno sigurna u sebe za još za ovo drugo :azn:

Pa trebas probat. A i puno je veci gust :))
(Iako, ne govorim da nije losa ni masaza s ledja haha)
 
Pocetak augusta (ili kolovoza) u planu su Dolomiti, "zakaciti" i Stelvio, a mozda i "svicarsku osmicu".
Ucesnici: ja i moja skwo  :mrgreen:, jedan motor, u full koznoj opremi (da se fino skuhamo i usmrdimo  :mrgreen:), cca 3500 km koje planiramo savladati za oko 10 dana...
Ova "ekspedicija" bi ujedno predstavljala i nas prvi ikada izlet motorom u Alpe  :D Znam da odabrani mjesec nije idealan, ali ne mogu drugacije uklopiti sa poslom...

U prilogu slike zamisljene rute (koga zanima mogu mu poslati i link na google maps), a ona je u sustini pravljena iz raznih putopisa koje je SuperJura objavljivao ovdje na forumu (hvala SuperJura  (y)) i obuhvata "sasvim skroman" broj passova :LOL:, odnosno:

Pordoi Pass
Sella Pass
Giau Pass
Valparola Pass
Gardena Pass
Falzarego Pass
Rolle Pass
San Pellegrino Pass
Campolongo Pass
Karerpass
Passo di Valles
Passo Fedaia
Passo Tre Croci
Mendel Pass
Tonale Pass
Gavia Pass
Stelvio Pass
Ofenpass / Fuornpass
Nufenenpass
Passo del San Gottardo
Furka Pass
Grimsel Pass
Susten Pass
Cuolm d'Ursera
Albula Pass
Passo di Mauria
Karerpass
Penser Joch
Timmelsjoch
Reschen Pass
Jaufenpass
 

Attachments

  • Ruta.jpg
    Ruta.jpg
    401.9 KB · Views: 200
  • alpski_dio.jpg
    alpski_dio.jpg
    591.3 KB · Views: 182
esso_sa said:
Pocetak augusta (ili kolovoza) u planu su Dolomiti, "zakaciti" i Stelvio, a mozda i "svicarsku osmicu".
Ucesnici: ja i moja skwo  :mrgreen:, jedan motor, u full koznoj opremi (da se fino skuhamo i usmrdimo  :mrgreen:), cca 3500 km koje planiramo savladati za oko 10 dana...
Ova "ekspedicija" bi ujedno predstavljala i nas prvi ikada izlet motorom u Alpe  :D Znam da odabrani mjesec nije idealan, ali ne mogu drugacije uklopiti sa poslom...

U prilogu slike zamisljene rute (koga zanima mogu mu poslati i link na google maps), a ona je u sustini pravljena iz raznih putopisa koje je SuperJura objavljivao ovdje na forumu (hvala SuperJura  (y)) i obuhvata "sasvim skroman" broj passova :LOL:, odnosno:

(y)

Zapravo su 7. i 8. mjesec najbolji za Dolomite i Alpe.
U nizini je pakleno, a gore je taman :mrgreen:
 
Super Jura said:
Zapravo su 7. i 8. mjesec najbolji za Dolomite i Alpe.
U nizini je pakleno, a gore je taman :mrgreen:

Neznam dali se osjeti povečana gužva u 8. mjesecu (zbog talijanskih godišnjih odmora), vjerovatno da. Ja ove godine planiram drugu polovicu 7. mjeseca, nadam se da baš neče biti jako velika gužva, a lakše čemo pretrpiti kakav pljusak (u odnosu na mjesec prije). Lani sam primjetio da i cijene smještaja idu gore u kolovozu, a i teško je naći nešto pametno ako se ne rezervira prije, pa i na to treba pripaziti.

(y)
 
Ne znam za kolovoz ali iz iskustva krajem lipnja i početkom srpnja nikakvo prethodno rezerviranje nije potrebno nego mob u ruke, booking na ekran i stvar se riješi i u 20:00 h. S tim da to ne znači da su cijene povoljne. Ljudi, motora, biciklista i ostalih prometala ima po prevojima ali imam osjećaj da su to uglavnom domaći koji se voze preko dana, a spavaju doma.
Cijena bi se sigurno dala naći povoljnija rezervacijom nešto unaprijed ali onda te vrijeme zna spizditi pa recimo Gross prelaziš u sumrak (oko 19:00 h) po magli i kiši na temp od +8 C, a sutradan dan iz vestern filmova.
 
biker4life said:
Neznam dali se osjeti povečana gužva u 8. mjesecu (zbog talijanskih godišnjih odmora), vjerovatno da. Ja ove godine planiram drugu polovicu 7. mjeseca, nadam se da baš neče biti jako velika gužva, a lakše čemo pretrpiti kakav pljusak (u odnosu na mjesec prije). Lani sam primjetio da i cijene smještaja idu gore u kolovozu, a i teško je naći nešto pametno ako se ne rezervira prije, pa i na to treba pripaziti.

(y)

Ja sam namjeravao unaprijed rezervisati smjestaj za prvi i eventualno drugi dan planirane rute. Ostalo sam mislio rezervisati u hodu, preko Bookinga. Jednostavno ne mogu sa sigurnoscu predvidjeti tacnu dinamiku voznje te pojedinacno, za svaki od 10 planiranih dana, znati gdje cu se tacno nalaziti...  Puno drugih faktora utice na tu dinamiku... guzva, lose vrijeme, potencijalni kvar kardana  :LOL:... Valjda necu biti takve srece da se desi da ne mogu naci smjestaj... :misli:
I kako se snalazite za telefone i internet konekcije za Booking ? Uzimate SIM kartice u Italiji ? Nesto mi se bas i ne isplati internetati u roamingu...