Planovi za ovu godinu

esso_sa said:
I kako se snalazite za telefone i internet konekcije za Booking ? Uzimate SIM kartice u Italiji ? Nesto mi se bas i ne isplati internetati u roamingu...
Roaming više nije tako skup kao nekada.
 
Prosle godine u Alpama za vrijeme ferragosta bez problema rezervirali smjestaj u 18-19 h popodne preko bookinga, cijene necu komentirati  :shock:
 
biker4life said:
Neznam dali se osjeti povečana gužva u 8. mjesecu (zbog talijanskih godišnjih odmora), vjerovatno da. Ja ove godine planiram drugu polovicu 7. mjeseca, nadam se da baš neče biti jako velika gužva, a lakše čemo pretrpiti kakav pljusak (u odnosu na mjesec prije). Lani sam primjetio da i cijene smještaja idu gore u kolovozu, a i teško je naći nešto pametno ako se ne rezervira prije, pa i na to treba pripaziti.

(y)

Samo fulaj vikende na najrazvikanijim prevojima jer gužva ubije svaki gušt :wink:

esso_sa said:
I kako se snalazite za telefone i internet konekcije za Booking ? Uzimate SIM kartice u Italiji ? Nesto mi se bas i ne isplati internetati u roamingu...

Uplatiš u HR gigu podatkovnog prometa (100-150kn) i riješio si problem... dok ne ukinu roaming... :wink:
 
Roaming vise nije skup ali nama iz Hr zbog Eu. Mislim da je covijek koji pita iz Sarajeva dakle iskljucivo wi fi jer inace ce bit telefona vise nego goriva.
Kao i nama u BIH ili Crnoj Gori. Lani za vikend iz Crne Gore i doslovno 3 poziva zbog smjestaja te par smsova kuci stigla cestitka od 250 kn samo tih poziva.
 
djuka007 said:
Roaming vise nije skup ali nama iz Hr zbog Eu. Mislim da je covijek koji pita iz Sarajeva dakle iskljucivo wi fi jer inace ce bit telefona vise nego goriva.
Kao i nama u BIH ili Crnoj Gori. Lani za vikend iz Crne Gore i doslovno 3 poziva zbog smjestaja te par smsova kuci stigla cestitka od 250 kn samo tih poziva.

Upravo tako ! Ja sam iz Sarajeva, tako da mene nece zakaciti te EU roaming olaksice. Primjera radi, u HR sam placao oko 5 EUR za 1Mb saobracaja u roamingu, a BiH i HR telecom operateri imaju uzajamne "sporazume" o povoljnijim cijenama roaminga. U ostatku EU je to sigurno dosta skuplje.
Poslusat cu SuperJuru i planirati kupovinu kartice u HR ili Italiji sa gigu dvije ukljucenog saobracaja.  (y)
 
esso_sa said:
Ja sam namjeravao unaprijed rezervisati smjestaj za prvi i eventualno drugi dan planirane rute. Ostalo sam mislio rezervisati u hodu, preko Bookinga. Jednostavno ne mogu sa sigurnoscu predvidjeti tacnu dinamiku voznje te pojedinacno, za svaki od 10 planiranih dana, znati gdje cu se tacno nalaziti...  Puno drugih faktora utice na tu dinamiku... guzva, lose vrijeme, potencijalni kvar kardana  :LOL:... Valjda necu biti takve srece da se desi da ne mogu naci smjestaj... :misli:
I kako se snalazite za telefone i internet konekcije za Booking ? Uzimate SIM kartice u Italiji ? Nesto mi se bas i ne isplati internetati u roamingu...

Ja sam bez rezervacije unaprijed ostao bez smještaja u Salzburgu prije nekoliko godina. Jednostavno nije nigdje bilo mjesta, pa smo se do 22:00 nakon cijelog dana povlačili od hotela do hotela. Na kraju platili preskupu sobu na aerodromu. Od tada Booking unaprijed, i obavezno sa opcijom otkaza par dana prije. Platiš par eura više, a ne brineš o kiši..
 
Nikada nisam planirao smjestaj. U svakom mjestu ima po nekoliko malih hotela za 45€ sa doruckom po osobi. Ako nam je i to skupo, (iako pojedemo za 20€  :mrgreen: ), pitamo za apartman tetu u kiosku i za 2 min nas netko odvede u apartman za 20-28€ po osobi.
Idem 2,3 puta godisnje i nikada nije bilo problema.
 
Ni ja nikad ne rezerviram smjestaj.  Stvara mi presing u glavi da moram negdje doc na vrijeme.  A ja kad sam na godisnjem nista ne moram ....    :wink:
 

Attachments

  • dolomiti  pass .jpg
    dolomiti pass .jpg
    226.2 KB · Views: 185
Iza 22 u Austriji nit narkomani i kurve nisu budni ali u 18:00 eventualno 19:00 nije nikakav problem.
 
djuka007 said:
Iza 22 u Austriji nit narkomani i kurve nisu budni ali u 18:00 eventualno 19:00 nije nikakav problem.

Krivo.
Naravno da nisam počeo tražiti spavanje nakon 22, nego sam ga tražio od 18-22 i to ne u jednom selu, nego gotovo 100 km.
 
Super Jura said:
Opekao se nekoliko puta sa traženjem smještaja do 22h i kasnije
i za vrijeme ručka rezerviramo za tu večer.

Ovo i ja radim, jer već oko ručka znaš otprilike gdje buš navečer završil, kad je full sezona i to zna biti malo knap. :wink:
 
Do sad bio 3 puta u Alpama ali uvijek krajem lipnja ili pocetkom srpnja. Guzve nije bilo kao niti potrebe za puno ranijim rezervacijama. Za ostale termine niti znam nit cu da govorim.



Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 
Za 07. i 08. mjesec za Austriju, Švicarsku i Talijanske Dolomite najsigurnije je "Booking.com" isti dan, osim tko ima više para :012: inače je 70 na dalje eur za 2 osobe B&B! :dobar:. Ma može se naći jefitinije, ali ako te sreća napusti onda.... :zid: Sve je bilo dobro do 2012g., a onda barem 30% gore otišlo.
Opekao se jedno 10 puta pa ipak prihvatio "Booking.com".  I da, ako pada kiša navečer kada dodješ onda još malo cijena gore! Primjetio nažalost! :0204:
 
Decki dobro pazite...
18.7 u Badu sam 3 sata po selu trazio smjestaj....
Nasao ga jeeeeeedva za 92 eura nocenje.....
 
Samo radi informacije ako nekoga zanima putovanje vlakom tj. 'motor-na-vlaku' - ono što je prije radio DB Autozug (DB = Deutsche Bundeshbahn) prema 'sjeveru' (Njemačka, Skandinavija) - sada je to preuzeo:

https://www.urlaubs-express.de/en

i voze od Villacha (opet!) pa sve do Hamburga najsjevernije.

Vojo  :wink:
 
Super informacija Vojo.  (y)

Koji je plan za ovu godinu?