Planovi za ovu godinu

gpng said:
Pitanje: zanima me dali je netko isao u alpe kraj 6mj pocetak 7mj i dali se isplati ici ako vrijeme bude ok.

Alpe znaju bit pod kišom i snigom sredinom i krajem šestog, pa prati prognozu i ponesi kišnjak ... ali je malo prometa i smještaja ka u priči... hotela, gostionica, privatno,...


... inače ka i svugdi, poznavanje lokalnog jezika pomaze da se nađe smještaj, cesto ga je frka nać na lošem engleskom :wink:
 
gpng said:
Pitanje: zanima me dali je netko isao u alpe kraj 6mj pocetak 7mj i dali se isplati ici ako vrijeme bude ok.
Prije dvije godine, prvi dan ljeta 22.06. Grossglockner padao snijeg, srećom nije se primao...bilo zabavno????
80721d88333ec85d3226a490548baaf8.jpg
 
Super Jura said:
(y)

Odradio vrlo sličnu rutu 2004. Greška je bila u 7700km u 13 dana :mrgreen:

13 dana? zbilja prekratko vrijeme.  Osim ako nisi Tonci Iron Butt koji to odvozi za 72 sata.    :)
Mi inace nismo robovi strogih planova (kad sam na godisnjemu volim slogan "ja ne moram nista, ja sam se namorao") .... ali neka ideja ipak postoji... :wink:
Prvi i zadnji dan po cca 1000 km a preostalih 5000km u 20-ak dana.  Prvi i zadnji  dan (i po)  su podrucja koja smo vec prije prokrstarili pa cemo ih odvoziti najbrze moguce tj samo gutanje km po autoputu.  Ako se budemo drzali rute  :D
 
Airbnb vecinom stanovi ili privatni apartmani sa nocenjima od jedne noci pa na vise, cijene u pravilu povoljnije nego na bookingu koji vecinom oglasava hotele iako u zadnje vrijeme ima sve vise privatnih apartmana.
Booking skoro savrseno siguran i jednostavan, sa airbnbom moguci zajebi (tako cuo, osobno mi se nije dogodilo).
Kod bnb-a me zivcira detalj sta se dopisujem sa iznajmljivacem pa moram biti on line dok se ne dogovorimo, a moze me i odkantat to jest odlucuje hoce li te primiti ili ne.
Booking krajnje jednostavan i pristupacan. Cesto mi se dogodilo da u 19:00 krenem sa rezervacijom smjestaja, a u 20:00 sam vec u hotelu sa ledenim pifkanom u ruci.
Imas jos i Trivago koji kao uspoređuje cijene preko vise iznajmljivaca pa preporuca najjeftiniji al u biti to je bookingov satelit koji te uredno preusmjerava na njihovu stranicu.
Iz iskustva najpovoljniji smjestaj je po principu stani i pitaj i u pravilu nije problem ako ides u turistica mjesta tipa Alpe ili juzna Italija ili sl., naravno uz predpostavku da nije top sezona. Svi jedva cekaju da te prime na jednu noc, ne prijave pa je zato i cijena najpovoljnija.
Osobno mi to trazenje smjestaja daje posebnu car putovanjima, a i ne ogranicava me po pitanju gdje i kad moram doci.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 
oceangoing said:
13 dana? zbilja prekratko vrijeme.  Osim ako nisi Tonci Iron Butt koji to odvozi za 72 sata.    :)
Mi inace nismo robovi strogih planova (kad sam na godisnjemu volim slogan "ja ne moram nista, ja sam se namorao") .... ali neka ideja ipak postoji... :wink:
Prvi i zadnji dan po cca 1000 km a preostalih 5000km u 20-ak dana.  Prvi i zadnji  dan (i po)  su podrucja koja smo vec prije prokrstarili pa cemo ih odvoziti najbrze moguce tj samo gutanje km po autoputu.  Ako se budemo drzali rute  :D

Naučili i mi od tada (y)
A prvi i zadnji dan su teleportiranje (ili 2 prva, 2 zadnja), to je već klasika :mrgreen:
 
Super Jura said:
Naučili i mi od tada (y)
A prvi i zadnji dan su teleportiranje (ili 2 prva, 2 zadnja), to je već klasika :mrgreen:

A mi ostali smo mnogo naucili od vas i iz vasih putovanje.... hvala vam (tj Bibi  :D) na temeljitim moto-vodicima,  (y) 
 
Super Jura said:
Naučili i mi od tada (y)
A prvi i zadnji dan su teleportiranje (ili 2 prva, 2 zadnja), to je već klasika :mrgreen:

:hehehe:
 
Godisnji rezerviran :) za ALPE, jos samo da prognoza bude dobra i krece se (y)
Ako bas bude losa imam plan B magistrala od Rijeke do Dubrovnika i onda Crna Gora mozda i Albanija  :021:
 
Da ne otvaram drugu temu, molio bi za mali savijet:

Dakle planiramo u 8. misecu napravati kakav djir pa me zanima koju bi od ovih opcija preporucili:

1) Sicilija (mozda do Malte)
2) Korzika i Sardinija
3) Albanija / Grcka

Znam, da cemo najvjerovatnije i tako zginuti od vrucine, ali zbog prirode posla ne mogu bas puno birati.

Hvala unaprid

Gordan (y)
 
Bio sam na 2 od 3 predlozene. Jesi li na brodu ili si doma da ti se
javim na mob kad dodjem doma.  U tranzitu sam i neda mi se kljucat po mob.
 
oceangoing said:
Bio sam na 2 od 3 predlozene. Jesi li na brodu ili si doma da ti se
javim na mob kad dodjem doma.  U tranzitu sam i neda mi se kljucat po mob.


Zapadna obala Indije  :mrgreen:

Ako sve bude u redu doma bi triba biti u sedmom
 
garfield1974 said:
Zapadna obala Indije  :mrgreen:

Ako sve bude u redu doma bi triba biti u sedmom

Zapadna Indija?  Blago tebi.  😂😂😂 
 
garfield1974 said:
Da ne otvaram drugu temu, molio bi za mali savijet:

Dakle planiramo u 8. misecu napravati kakav djir pa me zanima koju bi od ovih opcija preporucili:

1) Sicilija (mozda do Malte)
2) Korzika i Sardinija
3) Albanija / Grcka

Znam, da cemo najvjerovatnije i tako zginuti od vrucine, ali zbog prirode posla ne mogu bas puno birati.

Hvala unaprid

Gordan (y)

Bit će ti pakleno gdje god krenuo :LOL:
Ja bi rekao 2, 1, 3, iako ni sa jednom destinacijom nećeš fulati (y)
U to doba godine su visoke planine za preporuku (iako je gužva kao na moru) :mrgreen:
 
slazem rutu za 6mj.,zg-bec-bratislava-prag-salzburg-orlovo gnijezdo-zg, neko bio nekaj slicno? prijedlozi, savjeti?