Planovi za ovu godinu

črnomerec said:
ma ti pravci su podlozni promjeni... idem za dva tjedna
paaa.... to je sredina 6.mj...ne znam kako je sada tamo,moguce da je poluprazno :misli:. Preko pola turista u Albaniji su Albanci koji zive u Italiji  :mrgreen: tako da u 8.mj je sranje totalno za vrijeme ferragosta kad svi Albanci dolaze pokazat doma kakve su pile kupili u It  :mrgreen:  Ja bi ti preporucio sjeverni dio koji je mene oduševio ,dolina Valbone i Theth ali ne znam koliko je to tvoj dir( Theth za fazera sigurno nije jos neko vrijeme) .
Uglavnom, ako ides u 6.mj probaj riskirat pa po magistrali  (y)
 
Sarande-Vlore obavezno uz obalu... ja sam je vozio prosle godine u sestom mjesecu i nije bilo zive duse... a cesta je par exellance...  (y)
 
a od skoplja ici lijevom stranom prema ohridu? mavrovsko jezero, proci tuda?
 
črnomerec said:
a od skoplja ici lijevom stranom prema ohridu? mavrovsko jezero, proci tuda?
Mavrovo da (y)
Samo kak sad lijevo :x
Treba ici desno prema jezeru :mrgreen:
Ti si zastranio :LOL:
 
gianni said:
Mavrovo da (y)
Samo kak sad lijevo :x
Treba ici desno prema jezeru :mrgreen:
Ti si zastranio :LOL:
ma bitno je da je žderat i lokat, svejedno na kojoj strani  :mrgreen:
 
paranoid said:
Sarande-Vlore obavezno uz obalu... ja sam je vozio prosle godine u sestom mjesecu i nije bilo zive duse... a cesta je par exellance...  (y)
vidim da si ko doma dole, reci mi hoteli u albaniji, rezervirat preko bookinga ili tražit na licu mjesta?
 
Sjeverna Europa Njemačka, Belgija, Nizozemska.... Kad je krajnji rok za obilazak, s obzirom na kiše, hladnoće....
Kraj 9-og mj?
 
zokx said:
Navigacija, 10€, http://www.scdb.info/en/, i miran si.

Pitanje, kad upišem SCDB u android google trgovinu izbaci mi CAMSAM i u info piše da koriste SCDB. Sve izgleda besplatno i može radit u pozadini na mobitelu. evo link:

https://apkpure.com/camsam-speed-camera-alerts/com.camsa

Ima ko iskustva s ovim?
 
Bliži se datum pa si malo slažem rutu. Iskusniji neka prokomentiraju slobodno, imam još par dilema (pojasnim kasnije).

Ruta bi ovako trebala izgledati. Prvi dan, imamo za proći Istru, mali dio SLO (Kopar), Trst, uz more za Duino, i onda do Nove Gorice pa dolinom Soče, preko Kobarida do Boveca. Mangart i Passo Predil. Oko 350km sa lokalnim vozikanjima. Ovo sam već prošao, ali ovdje bi negdje noćili kako bi bili odmorni za dalje.

Drugi dan za Grossglockner. Pitanje je kuda po Austriji - dali  da uđem kod Trevisa pa po D111 ili da idem kroz Italiju za Tolmezzo pa da se dignem gore (SS52)? Nekako sam skloniji Italiji.

Uz to još se dvoumim produžili li opet oko Kranjske gore za Bled, mada smo tamo bili lani, ali to neka za sada ostane isključeno.

Cilj drugog dana bi bila Cortina d'Ampezzo ali to bi značilo oko 400 km vožnje taj dan (ovdje imam dileme). Dilema je nočenje oko Grossa, ili produžiti pa nočenje oko Cortine.

3. dan - Passo Giau. Nakon njega cilj je Bolzano i kasnije Stelvio kao kraj toga dana. Oko 250 km planinskih cesta za taj dan. Koje passeve na tom potezu i koju rutu uzeti (kako ovo izgleda: https://goo.gl/maps/jc7Pmuc164P2 )? Nočili bi negdje podno Stelvija ili oko Bolzana. Nije isključeno da bih si ovdje uzeo dan više za istraživanje okolice pa su prijedlozi dobrodošli (koji passovi, koje ceste, gdje jesti...).

Idući dan u planu je doći do Lago di Garda. Dvjestotinjak km. Vjerovatno bi nočili jer do doma imamo 500tinjak km od čega bar pola po pretrpanim prometnicama, a ne žuri nam se.

U načelu pitanja idu u smjeru - koliko km bi bila neka gornja granica vožnje po prijevojima, a da se ne žuri, da se nešto vidi, jede na miru, itd. Idem na godišnji pa je cilj ležerno to odraditi. Radio sam ja i po 700-800 km u danu, doduše ne po Alpama, ali ovaj put ne želim tako. Planiram biti na putu 5 ili 6 dana, ovisno o vremenskim prilikama (negdje bih uzeo taj jedan dan extra za istraživati lokalne ceste).

Također me zanima što sam u A zakonski dužan imati (žute prsluke ili sl.), i opčenito na što pripaziti savjeti dobrošli (po SLO i IT mi je sve poznato).

Hvala.
 
biker4life said:
Ugrubo bi to ovako nekako izgledalo... https://goo.gl/maps/kzXEGd6AJM32

Poslao sam ti PP sa svojom rutom gdje sam oznacio sve zanimljive passove pa ti mozda moze posluziti da razradis svoju.
 
Iskusnija ekipa je u ovoj temi, a i na putopisima, pominjala da je neka opustena dnevna kilometraza po Alpama oko 250km.
Ovo je da imas normalnog vremena za razgledanje, pauze, rucak i slicno... Pod uslovom da krenes sa voznjom oko 9-10 sati ujutro.
Meni je ove godine prvi susret sa Alpama, tako da definitivno namjeravam poslusati taj savjet (i ostale savjete, naravno).
Put do gore i nazad namjeravam ici po principu SuperJurinog "teleportiranja"  :mrgreen:, gdje planiram dnevne kilometraze od cca 600-700km  (y)
 
biker4life said:
Ugrubo bi to ovako nekako izgledalo... https://goo.gl/maps/kzXEGd6AJM32

Gledaj na Stelvio i Gross krenuti rano ujutro, tj spavati u blizini jer je ujutro vedro i nema guzve.
Kada dodjes na neki Passo, sjedni na zicaru koja ide na vrh. Neka ti i to bude ujutro. Oko 15€ po osobi.
Sretan put i mozda se sretnemo gore. :wink:

Mozemo se nac veceras i proetudirat malo.
 
biker4life said:
Ugrubo bi to ovako nekako izgledalo... https://goo.gl/maps/kzXEGd6AJM32

Po meni, puno ćeš propustiti ako se nakon Stelvia ne spustiš na Bormio ,pa onda preko passo Gavia i Tonale za Trento.
Passo Tonale nije baš nešto. Da nema velikog znaka ne bi ni primjetio da si na prijevoju, ali ga prođeš brzo.
Gavia je sušta suprotnost . Uzme vremena ,ali je nešto posebno.
S druge strane ,ova dionica od Bolzana do Merana  i još ovaj dio do Spondigne gdje skrećeš za Prato del Stelvio , nije nešto zanimljiva i jako je prometna.
U jednom smjeru je moraš proć zbog uspona na Stelvio ,koji je s te strane stvarno nešto posebno.
Ali ja bi se svakako vraćao preko Bormia i Gavie.
Pozdrav i sretan put. (y)
 
buena vista said:
Po meni, puno ćeš propustiti ako se nakon Stelvia ne spustiš na Bormio ,pa onda preko passo Gavia i Tonale za Trento.
Passo Tonale nije baš nešto. Da nema velikog znaka ne bi ni primjetio da si na prijevoju, ali ga prođeš brzo.
Gavia je sušta suprotnost . Uzme vremena ,ali je nešto posebno.
S druge strane ,ova dionica od Bolzana do Merana  i još ovaj dio do Spondigne gdje skrećeš za Prato del Stelvio , nije nešto zanimljiva i jako je prometna.
U jednom smjeru je moraš proć zbog uspona na Stelvio ,koji je s te strane stvarno nešto posebno.
Ali ja bi se svakako vraćao preko Bormia i Gavie.
Pozdrav i sretan put. (y)

Eto bikeru4life ovo ti se podudara sa onim što sam ti poslao u PP.