Planovi za ovu godinu

ovo mi je plan za povratak, dali je to ok? dalje na foču, sarajevo, zg
 

Attachments

  • Screenshot_2017-06-20-16-37-59-383_com.google.android.apps.maps.png
    Screenshot_2017-06-20-16-37-59-383_com.google.android.apps.maps.png
    901.8 KB · Views: 129
... rekli su mi koji su prošli za ovo od skadra prema beranama, da treba proci svakako?
 
buena vista said:
Po meni, puno ćeš propustiti ako se nakon Stelvia ne spustiš na Bormio ,pa onda preko passo Gavia i Tonale za Trento.
Passo Tonale nije baš nešto. Da nema velikog znaka ne bi ni primjetio da si na prijevoju, ali ga prođeš brzo.
Gavia je sušta suprotnost . Uzme vremena ,ali je nešto posebno.
S druge strane ,ova dionica od Bolzana do Merana  i još ovaj dio do Spondigne gdje skrećeš za Prato del Stelvio , nije nešto zanimljiva i jako je prometna.
U jednom smjeru je moraš proć zbog uspona na Stelvio ,koji je s te strane stvarno nešto posebno.
Ali ja bi se svakako vraćao preko Bormia i Gavie.
Pozdrav i sretan put. (y)

da ne citiram svih, hvala svima na savjetima, ovima na pp također (y)

možda nekoga od vas i sretnem putem :mrgreen:
 
črnomerec said:
ovo mi je plan za povratak, dali je to ok? dalje na foču, sarajevo, zg

Pripremi se jedino na dionicu Scepan Polje (granica BiH/Cg) - Foca, put je katastrofa.
 
črnomerec said:
jel se može izbjeci?

Moze, sjevernije, preko prijelaza Metaljka pa na Cajnice (BiH), ali je taj jos gori.
Ja sam prosle godine imao "srecu" da za jedan dan prodjem oba - usao u CG preko Scepan Polja, odradio Durmitor i vratio se preko Metaljke :)
Nije Scepan Polje tolika katastrofa da moras bjezati od njega, samo cesta nije idealna, ali i to se strpis malo. Ima zapocetih i nikad zavrsenih radova, sljunka po zavojima i uskih mimoilazenja. Malo opreznije i to je to. Patnja je mozda 15km i to je to
Ako se budes zadrzavao u Sarajevu, mogu ti poslati kontakt na PP pa se javi za cevape (y)
 
črnomerec said:
jel se može izbjeci?
Treba i to proci, na samoj granici prije drvenog mosta je kafana, drug tile i yu zastava sa zvezdom, a na uvce ti peva Brena , ja sam jugoslovenka :mrgreen: taman po tvom čefu  :hehehe:
 
gianni said:
Treba i to proci, na samoj granici prije drvenog mosta je kafana, drug tile i yu zastava sa zvezdom, a na uvce ti peva Brena , ja sam jugoslovenka :mrgreen: taman po tvom čefu  :hehehe:
(y) volim tu egzotiku, naravno ne u mome gradu :mrgreen:
 
gianni said:
Treba i to proci, na samoj granici prije drvenog mosta je kafana, drug tile i yu zastava sa zvezdom, a na uvce ti peva Brena , ja sam jugoslovenka :mrgreen: taman po tvom čefu  :hehehe:

Mene na granici Metaljka docekali nasi (BiH) granicari u postavci - klupica na livadi pored kucice/rampe, pecenje na stolu i pive :mrgreen: Blijedo me gledaju odakle sam se pojavio jer skoro niko ne ide tim prijelazom :) Pitam "ima li vrucine", granicar odgovara "nema, tek pocela smjena, a prije toga smo pilili drva u sumi".... garant legalno  :LOL:
 
esso_sa said:
Moze, sjevernije, preko prijelaza Metaljka pa na Cajnice (BiH), ali je taj jos gori.
Ja sam prosle godine imao "srecu" da za jedan dan prodjem oba - usao u CG preko Scepan Polja, odradio Durmitor i vratio se preko Metaljke :)
Nije Scepan Polje tolika katastrofa da moras bjezati od njega, samo cesta nije idealna, ali i to se strpis malo. Ima zapocetih i nikad zavrsenih radova, sljunka po zavojima i uskih mimoilazenja. Malo opreznije i to je to. Patnja je mozda 15km i to je to
Ako se budes zadrzavao u Sarajevu, mogu ti poslati kontakt na PP pa se javi za cevape (y)
pa nije puno, to može žena i pregurat motor, pošalji, pa ako ne dođemo  kasno, javim se, u sarajevu mislim samo prespavat i gibat dalje, pošta ga vec dobro poznam
 
U alpe nikad ne idem u jednoj robi, ponesem i toplu i laganu


Poslano sa Crkvenog Zvonika
 
buena vista said:
Po meni, puno ćeš propustiti ako se nakon Stelvia ne spustiš na Bormio ,pa onda preko passo Gavia i Tonale za Trento.
Passo Tonale nije baš nešto. Da nema velikog znaka ne bi ni primjetio da si na prijevoju, ali ga prođeš brzo.
Gavia je sušta suprotnost . Uzme vremena ,ali je nešto posebno.
S druge strane ,ova dionica od Bolzana do Merana  i još ovaj dio do Spondigne gdje skrećeš za Prato del Stelvio , nije nešto zanimljiva i jako je prometna.
U jednom smjeru je moraš proć zbog uspona na Stelvio ,koji je s te strane stvarno nešto posebno.
Ali ja bi se svakako vraćao preko Bormia i Gavie.
Pozdrav i sretan put. (y)

Slažem se potpuno. Spust na Bormio i Gavia su obavezni. Na putu za Stelvio ja bi odabrao i Timmelsjoch/Passo Rombo prema kojem je cesta odlična, a ima se što i vidjeti. Jedino što je naplata, ali po meni vrijedi svaki €
 
zokx said:
Slažem se potpuno. Spust na Bormio i Gavia su obavezni. Na putu za Stelvio ja bi odabrao i Timmelsjoch/Passo Rombo prema kojem je cesta odlična, a ima se što i vidjeti. Jedino što je naplata, ali po meni vrijedi svaki €
(y)
sjeverna strana Stelvia je atraktivna samo za fotkanje i gledanje, cesta je uska :mrgreen: spust prema Bormiu je pravi za vožnju :021: (y)
 
biker4life said:
da još malo budem dosadan - koža (NE perforirana) ili goretex za alpe, raj 7. početak 8. mj. :misli: :misli:

kabanice su pri ruci u svakom slučaju...

lani sam prošao predil, bovec i okolicu u goretexu, skuhao sam se... :?

Licno i nemam previse izbora, imam samo kozno odijelo (neperforirano). Racunam da su gore temp ispod 30 stepeni, tako da bi se trebalo moci prezivjeti. Hladne valove rjesavam oblacenjem kisnjaka preko odijela.
 
črnomerec said:
jeli to taj dio prema beranama na sjever?

od prilike :

https://www.google.hr/maps/dir/42.4269267,19.5151352/SH20,+Albanija/@42.3382972,19.4360357,15z/data=!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x134df17b0c938a23:0x8c9f395ba6c703b4!2m2!1d19.4352595!2d42.3367173

 
e-mayl said:
od prilike :

https://www.google.hr/maps/dir/42.4269267,19.5151352/SH20,+Albanija/@42.3382972,19.4360357,15z/data=!4m8!4m7!1m0!1m5!1m1!1s0x134df17b0c938a23:0x8c9f395ba6c703b4!2m2!1d19.4352595!2d42.3367173
je, to je to, to mi je na planiranoj ruti (y)