Planovi za ovu godinu

M12 said:
Model 2017 ili 18? Kolko je penezi ak 18?
jos uvijek cekam cijenu,model 2017 na akcije me ceka,ali najvjerovatnije cu uzet 2018,po svemu cijena bi trebala biti oko 88,89
 
Lani realizirali Alpe (6 dana), sa naglaskom na Gross i Stelvio, ove godine je neka ajmo reći želja određene dionice ponoviti i produžiti do Švice (Furka i okolni passovi), ali vidjeti čemo. Također oko Cortine bi valjalo malo detaljnije proći neke dionice... :)

Savjeti za Švicu dobrodošli... :paper:
 
biker4life said:
Savjeti za Švicu dobrodošli... :paper:

Sa ove strane prema Italiji super je obići Lugano (ne propustiti vožnju brodom po jezeru i šetnju centrom uz jezero i botanički vrt odmah do šetnice), tu su ti odmah u blizini Lago di Maggiore i Lago di Como, oba možeš obići cijelom dužinom naokolo. Super vožnja i landscape. Ako kreneš malo prema Zurichu, svakako ne propustiti obići centar Luzerna i popiti piće u nekom od kafića / restorančića uz rijeku. Nezaboravno !!
Obići Zurich-ško i Genevsko jezero je također lijepi đir, ako kako ti se ukopi u rutu. Općenito dosta skupo za naše pojmove, od smještaja pa do prehrane u restoranima. Ograničenja brzine se drže SVI, uključujući i baje u nabrijanim BMW-ima, Ferrarijima, Lamborginijima itd. Očito nema milosti za prekoračenje brzine. No, sa druge strane, moram priznati da se nigdje na cesti nisam osjećao sigurno kao u Švicarskoj !!
 
Umojsto morena ove godine planiram put Grčke, do Budve našom obalom i preko BiH sam bio, jel ima tko kakav prijedlog za drugu rutu...se isplati preko Srbije ići.....
Grčka ko Grčka je više radi cure, pa me zanima ako je netko bio...ono kako je jel vruće i to hahahaha  :LOL: (šalim se to me ne zanima)
 
danc00 said:
Umojsto morena ove godine planiram put Grčke, do Budve našom obalom i preko BiH sam bio, jel ima tko kakav prijedlog za drugu rutu...se isplati preko Srbije ići.....
Grčka ko Grčka je više radi cure, pa me zanima ako je netko bio...ono kako je jel vruće i to hahahaha  :LOL: (šalim se to me ne zanima)
ja iso proslo ljeto prek srbije,makedonije do meteora u grckoj,pa usao u albaniju uz more iz grcke,od sveg toga albanija daleko najzanimljivija i najisplativija,iz albanije usao u crnu goru na sjeveru,pa zabljak,durmitor,sarajevo,zg,svezajedno oko 4000 u 12 dana
 
Grcka je bila sok cjenovni nakon srbije i pogotovo makedonije,spavali nekoliko dana u xsamilu u albaniji,proso sam cijele karibe ali to dolo je lijepse,a i đabe,pogotovo ako ides sa zenom,lijepe plaze,lounge barovi na plazama,a smijesne cifre
 
črnomerec said:
ja iso proslo ljeto prek srbije,makedonije do meteora u grckoj,pa usao u albaniju uz more iz grcke,od sveg toga albanija daleko najzanimljivija i najisplativija,iz albanije usao u crnu goru na sjeveru,pa zabljak,durmitor,sarajevo,zg,svezajedno oko 4000 u 12 dana
Ma ovo sam prošo preko BiH i ne znam dal je prošlo dosta da opet idem tom rutom  :mrgreen: 
črnomerec said:
Grcka je bila sok cjenovni nakon srbije i pogotovo makedonije,spavali nekoliko dana u xsamilu u albaniji,proso sam cijele karibe ali to dolo je lijepse,a i đabe,pogotovo ako ides sa zenom,lijepe plaze,lounge barovi na plazama,a smijesne cifre

Znači ok je preko Srbije-Makedonije pa u Grčku? Grčka je po cijenama rang mi ili je skuplja od Dalmacije? Neka mjesta u Grčkoj...

črnomerec said:
Stavljo sam neke slike na zg ekipi pa poledaj
Tražio i nisam ništa našo...
 
Mora bit,stavljao u sestom mjesecu na zg ekipu,a grcka je duplo skuplja od nase obale
 
Našel sam  (y) pa niš posebno Grčke nisam videl... :mrgreen: Zasad je 100% Srbija-Makedonija-Albanija! A Grčka dolazi u obzir samo ak nađem neki jebeni smještaj i lokacaiju.
 
biker4life said:
Savjeti za Švicu dobrodošli... :paper:

Preporučujem smještaj negdi na Gothard masivu, Andermat ili slično.

Centralno je smješten, pasovi nadohvat ruke Oberalp, Klausen, San Bernardino, Bernina, Julier, Albula, Flüela, Gotthard, Furka, Grimsel, Nufennen.....
Nemoš falit na bilo koju stranu svita okreneš.
Zürich, Luzern, Glarus, Lugano, Locarno, Ascona, Interlaken, Thun, Bern, Chur, Davos, St Moritz...... sve na 1-1.5 sat vožnje.....
Bezbroj kombinacija....
Ima toga još more.



Poslano sa iPhoneX i crkvenog tornja...mit Tapatalk
 
danc00 said:
Našel sam  (y) pa niš posebno Grčke nisam videl... :mrgreen: Zasad je 100% Srbija-Makedonija-Albanija! A Grčka dolazi u obzir samo ak nađem neki jebeni smještaj i lokacaiju.
ja u grckoj nisam spavo,ujutro keenuli sa ohrida i kroz grcku do albanske obale,putem stali u kalabaki,obisli one manastire na stjenama i popodne usli u albaniju,cak se brze dodje nego da sam iso kroz samu albaniju do obale
 

Attachments

  • IMG-20170627-WA0001.jpg
    IMG-20170627-WA0001.jpg
    92.6 KB · Views: 179
biker4life said:
Savjeti za Švicu dobrodošli... :paper:

Ako ti treba cijela ruta po ch daj mi malo detalja: koliko se mislis zadrzati u ch? zelis li voziti po passevima ili se spustati malo i u civilizaciju? po meni bi bilo glupo doci na ljeto a ne prosetati po gleceru.

sta se passeva tice, br. 1 je po meni Susten pass, slijedi Grimsel pass itd...

varijanta 1: lijepo bi bilo napraviti krug iz Tesina pa preko Uri-ja (klausenpass, jako lijep pass samo je cesta malo rizicna jer je na mjestima jako uska i nepregledna, ali npr. ima par dobrih skokova ako doletis sa ca 80 km/h) i onda se preko Glarusa (voznja uz jezerce) spustas do Graubündena i onda polako ides za St. Moritz, Davos itd....

varijanta 2: ides do Vallisa preko simplon pass (jako siroka cesta sa prelijepim pogledima) i odradis recemo voznju do Crans-Montana (poznato mjesto po Golf turniru i skijaski centar) i onda nastavis preko siona pa se penjes na kandersteg ili se vozis prema Lozani preko Montreauxa (predivan Grad sa najboljim Jazz koncertima u Europi), pa ides preko Vevey, svratis u Cxebres na Caffe (ubjedljivo Caffe sa najljepsim pogledom u CH) i onda polako dodjes do Zeneve i prijedjes na Francuske Alpe ili se vrnes na Bern i obidjes Delemont, Biel (tvornice Omege i Rolexa), Vozas se malo po Bernskim Alpama itd.....

Kad si vec tu, onda produzis do Schwartzwalda, lijepa cesta moze se dati gas jer su kazne znatno jeftinije nego u CH.

U Ch ako vozis preko ogranicenja ca. 10% nemoras se bojati......

Sta se tice smjestaja, ako ces spavati u Zürichu, javi mi se i to je o mom trosku...

Za vise informacija slobodno se javi, meni je samo malo mrsko pisati na forumu....

nadam se da sam ti malo pomogao i da ce ti se Svica svidjeti kao zemlja (ljudi su ionako u k.....)
 
i da napomenem.....

Furka i Grimsel Pass su jako opasni...

prije par Godina je na Grimselu samo bilo oko 100-tinjak prometnih sa motoristima....

o posljedicama necu ovdje...

i ja bih Izbjegavao razvikane passeve tipa Gothard cisto zbog kretena u autima
 
zoky_29 said:
Ako ti treba cijela ruta po ch daj mi malo detalja: koliko se mislis zadrzati u ch? zelis li voziti po passevima ili se spustati malo i u civilizaciju? po meni bi bilo glupo doci na ljeto a ne prosetati po gleceru.

sta se passeva tice, br. 1 je po meni Susten pass, slijedi Grimsel pass itd...

varijanta 1: lijepo bi bilo napraviti krug iz Tesina pa preko Uri-ja (klausenpass, jako lijep pass samo je cesta malo rizicna jer je na mjestima jako uska i nepregledna, ali npr. ima par dobrih skokova ako doletis sa ca 80 km/h) i onda se preko Glarusa (voznja uz jezerce) spustas do Graubündena i onda polako ides za St. Moritz, Davos itd....

varijanta 2: ides do Vallisa preko simplon pass (jako siroka cesta sa prelijepim pogledima) i odradis recemo voznju do Crans-Montana (poznato mjesto po Golf turniru i skijaski centar) i onda nastavis preko siona pa se penjes na kandersteg ili se vozis prema Lozani preko Montreauxa (predivan Grad sa najboljim Jazz koncertima u Europi), pa ides preko Vevey, svratis u Cxebres na Caffe (ubjedljivo Caffe sa najljepsim pogledom u CH) i onda polako dodjes do Zeneve i prijedjes na Francuske Alpe ili se vrnes na Bern i obidjes Delemont, Biel (tvornice Omege i Rolexa), Vozas se malo po Bernskim Alpama itd.....

Kad si vec tu, onda produzis do Schwartzwalda, lijepa cesta moze se dati gas jer su kazne znatno jeftinije nego u CH.

U Ch ako vozis preko ogranicenja ca. 10% nemoras se bojati......

Sta se tice smjestaja, ako ces spavati u Zürichu, javi mi se i to je o mom trosku...

Za vise informacija slobodno se javi, meni je samo malo mrsko pisati na forumu....

nadam se da sam ti malo pomogao i da ce ti se Svica svidjeti kao zemlja (ljudi su ionako u k.....)

Hvala na komentarima. Za sada ništa nije definirano. Lani smo se vozili 6 dana, do Mangarta, pa na Gross i onda na Stelvio preko večine prijevoja koja su nam bili na putu. Povratak doma na Lago di Garda, pa uz more. U načelu je i ove godine takav plan po pitanju dužine puta (rado bi duže, ali ne mogu), ali bi ruta bila čim više planinska, te više orijentirana na potez Stelvio-Švica pa kasnije na Passo Rombo i Passo Giovo. Kontra krug u odnosu na lani (s time da lani nismo ulazili u Švicarsku). Možda ove godine ponovimo Gross ali kao "stand alone" izlet za jedan produženi vikend.

Neka želja je i prijevoje oko Cortine bolje istražiti: https://goo.gl/maps/nhanohxkzcs

Za sada je ideja puno, vremena malo (tijekom sezone), a treba se usuglasiti sa obavezama i možda sa još 2 "motora" koji bi ovaj put išli s nama. Još neznam ni dali idemo, a ako idemo neznam koliko dugo, a ni kada (kraj lipnja, srpanj, početak kolovoza...). Znam da je 6 dana premalo za sve to šta mi je na umu, moram se prisiliti početi slagati nekakvu rutu pa će neke dionice same otpasti. :mrgreen:

Što se Švicarske tiče za sada ništa konkretno neznam. Imam "nabacane" neke ideje i mjesta koja bi voljeli vidjeti i/ili odvesti, mi i/ili kolege. Ajmo reći spominju se Furka Pass, Grimsel Pass, Susten Pass, Gotthard Pass, San Bernardino Pass, Piz Gloria :mrgreen: itd. :neznam: Gradove bi izbjegavali. Valjda. Kada sam na motoru čim veća zabit tim bolje - u trenutku kada naletim na gužvu pred velikim gradom prestaje mi godišnji. :mrgreen:

Uglavnom... za sada razmišljam(o) na glas...

Što se tiče ovoga iz idućeg posta...

zoky_29 said:
i da napomenem.....

Furka i Grimsel Pass su jako opasni...

prije par Godina je na Grimselu samo bilo oko 100-tinjak prometnih sa motoristima....

o posljedicama necu ovdje...

i ja bih Izbjegavao razvikane passeve tipa Gothard cisto zbog kretena u autima

...može koja riječ više? Ljudi ne paze, voze brzo, nešto treće...? Thx. (y)
 
Svugdi ima nadobudnih, koji riskiraju previše.
Inače sve te pasove vozim sa frendom koji ima isti motor i vozimo jako sinkronizirano, tempo dosta jak...
Nije me strah za iskusne pilote..
No mladi bi tribali pripazit.


Poslano sa iPhoneX i crkvenog tornja...mit Tapatalk