Planovi za ovu godinu

2 Vlais: stuštiš se do gore spomenute Ventimiglie  u jednom danu bez problema.
Znam za super smještaj B&B neposredno prije francuske granice. Prespavaš i onda drugi dan lagano uz more dalje: Menton, MC, Nice,Cann...
Testirao tu rundu prošlog ljeta.  :)
 
Plan je

Nova Gradiska -Sirmione                        
Sirmione-Nica
Nica -Sainte Maxime
Saint Maxime-Martigues  
Martigues-Port Leucate                    
Port Leucate-Barcelona    
Barcelona -Genova              
Genova-Novi Vinodolski.  

Vojo koliko se kilometara dnevno moze napraviti ali samo lokalnim cestama uz obalu.
Netko je napomenuo da mu je od nice do st tropeza trebalo 3 sata. :misli:
Koliko ce meni onda trebati do Barce :shock:
Napominjem da bi 90% puta isao obalom.
 
vlais ng said:
Vojo koliko se kilometara dnevno moze napraviti ali samo lokalnim cestama uz obalu.
Netko je napomenuo da mu je od nice do st tropeza trebalo 3 sata. :misli:
Koliko ce meni onda trebati do Barce :shock:
Napominjem da bi 90% puta isao obalom.

Vlais, krivoga pitaš - ja sam ti penzionerski tip, imam penzionerski motor, penzionersku ženu i nadasve penzionerski duh  :LOL:

Ja ne volim žuriti, posebno ne na tim lokalnim cestama jer je to ustvari ono pošto sam došao - vidjeti običan život negdje drugdje.

Granica moje dnevne kilometraže je 300 km, sve preko toga smatram jurnjavom odnosno vožnjom kada ništa ne vidim već samo vozim. Nije da ne volim vožnju, ali suputnici to jako brzo dosadi, znaš, ona samo čuči iza mene i ne može uživati u vožnji ....  :?

Najviše što sam potegao na dan je 600 km, nikad po a-cesti, uvijek i samo po ž-cestama .... Ali takve vožnje (400+ km dnevno) ja smatram 'transfer-vožnjama' tj. golom vožnjom ....  :palacdolje: Valjda zato volim koristiti gore spomenute 'auto-vlakove', baš za te transfere ....

Vojo
 
Bilanca 2012:

Lago di Garda
(1.maj - 5 dana): realizovano  :D
Schladming 2012: samo se promeni v plan 2013
Dolomiti 2012: samo se promeni v plan 2013
Merano (I) 2012: samo se promeni v plan 2013
Matrei (A) / Anterselva (I) / Val Gardena (I) (sredinom 7.meseca - 2 dana i pol): realizovano  :D

I ima još novih ideja:

Italija - ASIAGO: 2013 (4 dni)

Termin: enkrat v začetek junija; “baza” v Asiagu (1000 m.n.v.) Iz te planote  imamo v dosegu kar precej zanimivih cest in prelazov. Vse skupaj naj bi potrajalo 2 (prihod – odhod) + 2 = 4 dni (recimo četrtek-nedelja: 3 x B&B).

Asiago (4 dni): http://www.asiago.it/it/home/

1. dan: od doma do Asiaga:
Dž. – Šempeter pri N.G.  (AC) – Udine - Spilimbergo – Maniago – Barcis – Passo di San Osvaldo (827 m) - Longarone  - Ponte nelle Alpi – Belluno – Feltre – Enego – Foza – Gallio – Asiago :  370 cca  km

2. dan: Asiago – Camporovere – Passo di Vezzena (1417 m) – Lavarone – Vattaro – Trento -  Mezzolombardo – Spormaggiore – Molveno (Lago di Molveno) – Fiave – Ballino – Riva del Garda – Torbole – Rovereto – Passo Pian di Fugazze (1163 m) – Schio – Caltrano - Asiago:  cca 260 km

3. dan: Asiago – Enego – Borgo Valsugana – Passo Manghen (2047 m) – Cavalese - Predazzo – Passo di Rolle (1970 m)  – San Martino di Castrozza – Fiera di Primiero – Canal san Bovo – Passo di Brocon (1815 m) – Castelnuovo - Enego – Foza – Gallio – Asiago: cca 265 km
http://www.magicoveneto.it/lagorai/manghen/Passo-Manghen-Val-Calamento-Val-Cadino-Lagorai.htm

4. dan: Asiago - …. – Domžale: na voljo sta dve različni poti:
1. še malo po in med hribi: Asiago – Belluno - Ponte nelle Alpi- Longarone  - Lorenzago di Cadore – Passo della Mauria (1298 m) – Ampezzo – Tolmezzo- Trbiž – Kr.gora – Domžale: cca 355 km.

2. … ali pa po ravnini domov: Asiago – Bassano – Montebeluna – Conegliano – Pordenone – Codroipo – Udine – Šempeter pri N.G. (AC) – Domžale: cca 335 km.

http://www.albergolaghettoasiago.it/index.htm
http://www.pennarhotel.it/
http://www.albergorendola.it/it/
http://www.orthal.it/index.html
http://www.hotelerica.it/eng/home.php
http://www.rutzer.com/index.htm


I ovo verovatno da je interesantno: http://www.romantikstrasse.at/sehenswertes.html
Moram malo upotrebit Michelin map i Google pa da si napravim neki plan od 3 do 4 dana.



 
Sorry Vojo adventureru je trebalo biti postavljeno pitanje jer se on vozio Azurnom obalom.

Sto se tice voznje slicni smo (y)
 
Ako bude srice i zdravlja u 6. misecu nešto ovako planiramo ja i moja bolja polovica  :mrgreen: :

korzika_zps23910a71.jpg


 
vlais ng said:
Plan je

Nova Gradiska -Sirmione                       
Sirmione-Nica
Nica -Sainte Maxime
Saint Maxime-Martigues 
Martigues-Port Leucate                   
Port Leucate-Barcelona   
Barcelona -Genova             
Genova-Novi Vinodolski. 

Vojo koliko se kilometara dnevno moze napraviti ali samo lokalnim cestama uz obalu.
Netko je napomenuo da mu je od nice do st tropeza trebalo 3 sata. :misli:
Koliko ce meni onda trebati do Barce :shock:
Napominjem da bi 90% puta isao obalom.
Malo gledam i računam. Od Nice do Barce će ti trebati cijeli dan vožnje uz obalu.  (y)
 
BTW za sve one koji misle ići prema Azurnoj obali i Monaku najbolje se stuštit 1. dan do Ventimiglie. To je zadnji gradić prije Francuske.
Znam za odličan smještaj B&B uz normalnu cijenu.



Uploaded with ImageShack.us


Monte Carlo



Uploaded with ImageShack.us
 
Adventurer said:
Malo gledam i računam. Od Nice do Barce će ti trebati cijeli dan vožnje uz obalu.  (y)

Uz obalu ????? Nemoguće.
Krenuo ujutro oko 10 iz Ventimiglie i dokopao se laganini do Cap dAdge. i to naveće kasano. Jer promet je koma.
A usput budeš svrati u St Tropez tu će ti otići oko 3 sata. (mali svjet, neidi na promenadu jer ti je sve isto kao i u Opatiji, odi direktno na njihovu pijacu i stani se najduži red nećeš požaliti, za situ lovu se kvalitetno najedaš da nemreš više disat.( tarte flambée)) Ja sam dva puta išao u red. Uffff slina mi već curi.
To su ti takvi trenutci gdje nemožeš planirati sve u sekundu: gorivo gdje buš točio, spavao, jeo, kenjao itd...Ha..Ha..
Sory i još jedan mali svjet. Ponesi Hrvatsko-Francusku rječnik jer velike su vjerovatnosti da u restoranu ili trgovini ostaneš gladan i žedan, nitko ne govori Engleski,Njemački, pokušaj sa pantomimom ali i to slabo pali. Ha..Haaa...Ha....
 
Adventurer said:
Znam za odličan smještaj B&B uz normalnu cijenu.

Odaj nam tajnu, gdje, pošto?  :wink:

rodorodo said:
Sory i još jedan mali svjet. Ponesi Hrvatsko-Francusku rječnik jer velike su vjerovatnosti da u restoranu ili trgovini ostaneš gladan i žedan, nitko ne govori Engleski,Njemački, pokušaj sa pantomimom ali i to slabo pali. Ha..Haaa...Ha....

Fakat istina, ne daju si truda  :(

U ljeti na bilo kojoj lokalnoj cesti uz Sredozemlje ne računajte preko 50 km/h.
 
Ja u Francuskoj nisam imao tih problema, uvijek sam našao nekoga tko priča engleski (iako Heineken je Heineken na svim jezicima  :LOL: )
 
Niste dobro procitali izedu Nice  i Barcelone mislim nociti u 3mjesta

Nica -Sainte Maxime
Saint Maxime-Martigues 
Martigues-Port Leucate                   
Port Leucate-Barcelona   

I ti je jos pitanje kakva je guzva i koliko ce mi trebati....

Istina je bio sam u Nici i dosta fr gradova.
Jako su neuljudni,bezobrazni i naravno nece engleski da pricaju.
Imamlosih iskustava s francuzima....
 
Evo, prvi post, prvi pozdrav članovima foruma koji prate ovu temu i najava za prvo duže putovanje.
Led probijen  :grin:

Dakle, nakon kupovine Honde Transalp '93 (4.mj 2012.) jednogodišnjeg isprobavanja //čitaj: gubljenja/  po istarskim cestama, makadamima i tuđim dvorištima, žena i ja smo odlučili krenuti put Sarajeva iz Pule (Bihač-Jajce-itd). Povratak bi trebao biti duž dalmacije (Metković-Split-itd).
Znam...znam.. dosadna ruta za većinu vas, ali budući da nam je prvo, nek bude domaće.
Sve to planiramo izvesti, a nego kad nego u svibnju.

Uglavnom, planiramo se puno fotkati i postaviti mali, lijepi putopis ovdje na THE forum. Čisto da se predstavimo i po mogućnosti i upoznamo. Budući da uvijek upadnemo u neke lude (ponekad i neugodne) situacije, moglo bi biti i zanimljivo, ali ne obečajem ništa. Jbg.. takvi smo. Spontani i malo čaknuti  8) :cool:  :mrgreen:

Ok.. da ne duljim.. potajno se nadamo i susretanju dobrih ljudi usput, pa ako netko od vas ide sličnom rutom.. bilo bi super da se nađemo na nekoj mezi.

Eto..  :misli:  (nešto sam zaboravio?) ne? ah, da.... evo samo da znate skim imate posla:



Uploaded with ImageShack.us
 
(y)
Ajd da i to vidimo. Samo naprijed.
A s obzirom na godište Hondice, vjerojatno ćete i upoznat puno dobrih ljudi.  :mrgreen:
Koliko km je prešao motor? 20 godina je za skinut kapu.
 
chasingdog said:
A s obzirom na godište Hondice, vjerojatno ćete i upoznat puno dobrih ljudi.  :mrgreen:

:grin:  haha

Nemam pojma .. kad sam je uzeo, pisalo je oko 84 tkm, ali budući da sam je uzeo od tipa koji ima priv. servis  :misli:  :huh: hm..hm  :D, ali je zato fenomenalno održavan. Nisam još imao većih  problema s njom  (kuc..kuc odrvo)
 
Ma bit će sve OK s motorom, to je "stara škola" što bi se reklo.
Samo da više dođu topliji dani, ne moraju bit ni sunčani ni vedri, samo da gume drže kako treba.
Šta je ruta dosadna, ruta je vrhunska. Prvo malo laganini po Bosni, uživanje u prirodi i mezi, a onda spektakl - 5. mjesec po Jadranskoj magistrali! Koja poslastica... di ćeš bolje za otvaranje sezone.  :021:
 
Nakon prošle godine po balkanu (cro, bih, srb i c.gora) ove godine nešto na zapad.

Barcelona uopće nije loša ideja  (y)