Planovi za ovu godinu

Takve su linije. Zamislite nekog ko ide na Lastovo. Krene prvo na Vis (trajekt Lastovo, 2 sata --- ostali su sporiji) pa uplovljavanje u Višku luku, privez, iskrcaj - ukrcaj, isplovljavanje. To bi bila neka 3 sata. Iza toga Hvar, Korčula pa onda Lastovo. Pa ovi što silaze u Ublima (Lastovska luka) bi se mogli odma obeznaniti. Preduga bi to bila plovidba. A smatram da npr. Vis može pružiti sasvim dovoljno lokacija i zabave za tjedan dana. Korčula, Mljet .... isto pod obavezno, pogotovo Mljet. Nisam na Visu, na Šolti sam i kako se da vidit, nju ne predlažem.
Uglavnom, dobar odmor želim  (y)
 
Kud mozemo i na koji način.
Molio bih vas da napisete, tko ima provjerene informacije ,za otvaranje i ulazak u druge zemlje.
Vjerujem da vec planirate nekave ture ,ali ne znamo mozemo li :021:
 
ja bi za Rumunjsku..transfargasan i transalpina.....
 
Kud mozemo i na koji način.
Molio bih vas da napisete, tko ima provjerene informacije ,za otvaranje i ulazak u druge zemlje.
Vjerujem da vec planirate nekave ture ,ali ne znamo mozemo li :021:
ja bi za Rumunjsku..transfargasan i transalpina.....

Ova stranica bi mogla biti od neke koristi z aneke države:
"Idete na put? Sve informacije na jednom mjestu!"
https://www.koronavirus.hr/idete-na-put-sve-informacije-na-jednom-mjestu/22

Sad, ili ja ne mogu naći Rumunjsku na popisu ili su je naši vrli birokrati zaboravili uvrstiti na popis.
A gledao sam jer imamo i mi neke ideje skočiti do navedenih cesta.

Koliko sam skužio, BiH, Srbija i Slovenija nemaju nikakva ograničenja, po njima možemo voziti. Mađarska je problem. A za Rumunjsku još tražim.
 
Da li neko planira ovaj vikend putovati Austrija , Italia , Slovenija.Kolko sam skužio jedino je Slovenija free,ima neko neki info ?
 
Da li neko planira ovaj vikend putovati Austrija , Italia , Slovenija.Kolko sam skužio jedino je Slovenija free,ima neko neki info ?

Friuli Venezia Giulia možeš ići bez greške (bio danas), a mislim da ni ostatak Italije više nije problem. Zafalilo para pa nema više korone.

Maske su obavezne u zatvorenim prostorima i u javnom prijevozu i dalje, dezinfekcije su na svakom koraku, rukavice nisu obvezne. Malo je sablasno ali ako ideš negdje u prirodu, Dolomite i sl., tako i tako nečeš sresti gotovo nikoga...

Usput pitanje, otok Rab, dajte neki savjet šta vidjeti?
 
  • Like
Reactions: Roky99
E da zaboravio sam napisati, na Škofijama (SLO/IT granica između Kopra i Trsta) se stvaraju abnormalne gužve jer slovenci ne propuštaju vozila sa tal. reg. oznakama prema HR osim uz valjan razlog (nekretnina ili posao - ne i turizam), HR tablice prolaze u oba smjera bez problema i bez pitanja.

Na HR granici nitko ništa ne pita...
 
Usput pitanje, otok Rab, dajte neki savjet šta vidjeti?

neznam koliko ti je interesantan Rab ukoliko baš ne moraš na njega, prođeš ga u pola sata , stari grad je ok, al isto je malen, meni Rab više dođe ko usputna nautičarska stanica , a na njemu uopće nemam osjećaj da sam na otoku
 
  • Like
Reactions: biker4life
Vidiš , vidiš, nisam ni pomislila o onima kaj se oće samoubiti :mrgreen:
 
Mnogo je ekipa i pojedinaca koji će na svojim putovanjima posiječivati i naše otoke stoga Vam na otoku Korčuli u Vela Luci preporučam da posijetite Restaurant Mirakul koji se nalazi u neposrednoj blizini trajektne luke,a nasuprot novoizgrađene marine iz koje u noći osvijetljene jahte daju poseban ugođaj,imaju izvrsnu kuhinju koja uz standardne delicije nudi i gotova jela po puno prihvatljivijim cijenama kome je to bitna stavka u putovanju.Od ove godine u ponudi imaju nove smještajne kapacitete(sobe i apartmani),a u ovu temu to sve stavljam iz razloga što su vlasnici bikeri ,a restoran je Bikers frinds restaurant.

 
  • Like
Reactions: Feis123
Aj to pospremi u podforum hrana i spavanje, tu će ti se izgubiti nakon dve strane ;)
 
Rujan, ako opet ne bude lockdown i ako vrijeme bude OK, možda ipak računam na Stelvio i nešto Švicarskih prijevoja. Neznam još datume...
Dali ima netko tko bi išao u tom smjeru, da dio puta odvezemo u društvu?
podsjeti me! bude li početak rujna? tko zna!?
ivan
 
  • Like
Reactions: biker4life
3,4,5. 9 planiram na još jedu turu.....Alpe......tranfargasan......durmitor......ima li tko kakvih svjezih informacija?
hocemo li moći vise gdje Van granica ove godine?
 
Moto Rally Makedonija - neovisnost 2020
( copy/paste s https://motori.com.mk/ )
Prve informacije MMF-a za ovogodišnji 29. motociklistički Moto Rally Makedonija - neovisnost 2020.
Ovogodišnji Rally održat će se u razdoblju od 4. do 6. rujna na teritoriju Republike Makedonije,
počet će u 10 sati ujutro u Skoplju na Trgu Makedonije 4. rujna 2020. godine.
Bit će male promjene rute u odnosu na prometnice kojima će se voziti, ali mjesta za odmor (Dojran i Ohrid) ostaju ista.
Kotizacija za sudionike bit će 800 denara za vozača i 600 denara za vozača.
Mjere zaštite od virusa Corone provest ćemo se i o tome ćemo vas dodatno obavijestiti, a broj sudionika skupa je ograničen na 250.
Registracija započinje 20. kolovoza i trajat će do 1. rujna, oni koji se ne prijave tijekom tog razdoblja neće moći sudjelovati na skupu.
 
Takve su linije. Zamislite nekog ko ide na Lastovo. Krene prvo na Vis (trajekt Lastovo, 2 sata --- ostali su sporiji) pa uplovljavanje u Višku luku, privez, iskrcaj - ukrcaj, isplovljavanje. To bi bila neka 3 sata. Iza toga Hvar, Korčula pa onda Lastovo. Pa ovi što silaze u Ublima (Lastovska luka) bi se mogli odma obeznaniti. Preduga bi to bila plovidba. A smatram da npr. Vis može pružiti sasvim dovoljno lokacija i zabave za tjedan dana. Korčula, Mljet .... isto pod obavezno, pogotovo Mljet. Nisam na Visu, na Šolti sam i kako se da vidit, nju ne predlažem.
Uglavnom, dobar odmor želim (y)
Trajekt za Lastovo ide 4.5 sata.
Split-Vela Luka-Ubli.
Nemoj pisat' dezinformacije. ;)