Planovi za ovu godinu

Mislim da jedino nije moguće proći kroz dio Ukraine koji su Rusi prisvojili. Pitanje je kako je sa ulaskom u Rusiju. Negdje sam čitao da imali dosta problema sa ulaskom. Ostalo nebi trebao biti problem
 
Neki solidan smještaj u blizini, može li se do same brane motorom, još nešto zanimljivo za vidit u blizini osim Grossa....čisto okvirno....

Thx(y)
Smještaj u Austriji je generalno dobar gdje god ga uzmeš, nema tu nekih iznenađenja.
Do brane se može motorom, cesta je u početku odlična, prava vozačka a kasnije naizmjeničan promet reguliran semaforima, tuneli su genijalni, probijeni kroz živu stijenu i tako ostavljeni…
U blizini imaš Porscheov muzej a i odličnu panoramsku cestu tako da sve to možeš odraditi u jednom danu.
 
Je li tkogod bio na brani Zillergründl u Austriji. Neki savjet ?
Bio sam ja. Malta se zove ta cesta i valjda nacionalni park. Predivno mjesto. Ja sam spavao u Gmundu koji je jako blizu u nekom pansionu koji, koliko se sjećam nije bio skup, a bilo je OK. Tamo je taj Porsche muzej koji je btw. ništa posebno.
Gore se moglo motorom na branu bez problema, a i kod same brane ima neki super moderni hotel gdje smo pili kavu, ali ne znam za smještaj tamo.
 
Nockalm alpenstrasse je vrlo blizu Malte, a to ne odvoziti je prava steta ako si vec tamo. Mi smo u danu odvozili Maltu, Nockalm pa Gross iako bi sada ostavi Gross za zaseban dan. Njega se da odvoziti vise puta, tamo, amo...i Villacher alpenstrasse nije daleko iako mi i nije bas nesto u odnosu na ostale
 
Plan za ovu god.....
Nadam se da je ovo govno od Corone gotovo pa je plan:
Jednodnevne i dvodevne ture: Bosna, Slovenija, Austrija Grossglockner,
U 8mj Crna Gora sjever, Albanija 11 dana....
 
  • Like
Reactions: Feis123
Početak lipnja...3-4 dana laganini što je više moguće....

Ruta 3.JPG
 
Plan za ovu godinu je UK. Iz Europe do Engleske iz Rotterdama, pa put Škotske, S. Irska, Irska, Wales i još malo po jugu Engleske. Trajekt za Francusku i pravac kuci. Za sada se planiramo na tlu UK zadržati 11 dana plus put tamo i nazad. Ako ima netko da je već bia, makar i na nekim dielovima naše "rute", nek se slobodno javi ;)
London preskačemo jer smo ga već nekoliko puta posietili. Naša sam neke zanimljive ceste u Škotskoj i Irskoj plus atrakcije poput nekih dvoraca, Loch Ness-a, diaspore u Irskoj su već na popisu ali uvik se nešta zaboravi.
 
  • Like
Reactions: Easy rider
Plan za ovu godinu je UK. Iz Europe do Engleske iz Rotterdama, pa put Škotske, S. Irska, Irska, Wales i još malo po jugu Engleske. Trajekt za Francusku i pravac kuci. Za sada se planiramo na tlu UK zadržati 11 dana plus put tamo i nazad. Ako ima netko da je već bia, makar i na nekim dielovima naše "rute", nek se slobodno javi ;)
London preskačemo jer smo ga već nekoliko puta posietili. Naša sam neke zanimljive ceste u Škotskoj i Irskoj plus atrakcije poput nekih dvoraca, Loch Ness-a, diaspore u Irskoj su već na popisu ali uvik se nešta zaboravi.
To mi se čini dosta optimistično, osim ako projurite kroz sve. Mi planiramo Škotsku, oko 16 dana, sa time da kroz Englesku samo prođemo (3 dana do Škotske + 3 natrag). Za Škotsku ostaje 9-10 dana, razgledavanje sa 200-350 km dnevno.
 
Ukraina je definitivno otpala,idemo u tursku po treci put,lira je jos pala,tako da je isplativo svakako...jedino kaj nemres znat kaj bu sutra,a kam kaj bu u 6 mjesecu
 
  • Like
Reactions: Crash
To mi se čini dosta optimistično, osim ako projurite kroz sve. Mi planiramo Škotsku, oko 16 dana, sa time da kroz Englesku samo prođemo (3 dana do Škotske + 3 natrag). Za Škotsku ostaje 9-10 dana, razgledavanje sa 200-350 km dnevno.
Sve znam, zena ne moze dobiti veci godisnji ☹️ mislim da ce Sj. Irska biti zakinuta, a ostalo kako uspiemo. Zato je vazno napraviti dobar plan da bar najvaznie uspiemo viditi...
 
Ukraina je definitivno otpala,idemo u tursku po treci put,lira je jos pala,tako da je isplativo svakako...jedino kaj nemres znat kaj bu sutra,a kam kaj bu u 6 mjesecu
Razmišljam o Turskoj, nikad bio. Možda neki prijedlog s tim da sam ograničen na 7-8 dana, Istanbul bih zaobišao.
 
Razmišljam o Turskoj, nikad bio. Možda neki prijedlog s tim da sam ograničen na 7-8 dana, Istanbul bih zaobišao.
Zasto bi ga zaobisao?mene svaki puta odusevi...ali ako ga neces,odi onda kad udes u tursku iz pravca sofije prema jugu,canakale trajekt,onda imas odmah troju,pa opici prema kušadasiju,pamukale su ti blizu,i probaj zaokruzit sa nacionalnim parkom saklikent
 
  • Like
Reactions: Crash
...ovako sam ja isao,i nastavio do alanje,pa se digo na kapadokiu,pa kroz sredisnju tursku prema istambulu...ti vidi pa kreni od salkilenta gore...ili ako tij e previse,od pamukalea gore
 
Zasto bi ga zaobisao?mene svaki puta odusevi...ali ako ga neces,odi onda kad udes u tursku iz pravca sofije prema jugu,canakale trajekt,onda imas odmah troju,pa opici prema kušadasiju,pamukale su ti blizu,i probaj zaokruzit sa nacionalnim parkom saklikent
Pa ne znam, bojim se da bi mi Istanbul uzeo puno vremena, a htio bih vidjeti malo unutrašnjosti, kolko je moguće utrpat u tjedan dana. Navodno je most otvoren kod Çanakkale.