Planovi za ovu godinu

Pa ne znam, bojim se da bi mi Istanbul uzeo puno vremena, a htio bih vidjeti malo unutrašnjosti, kolko je moguće utrpat u tjedan dana. Navodno je most otvoren kod Çanakkale.
Od kuda ides?
 
Prava zanimljiva unitrasnjost tl je po meni od kapadokije prema istoku,mislim da ti je tkedan dana premalo za puno vidjet...onda,canakale,pa pamukale,ja sam zadnju tursku odvalio skoro 8000km
 
Da znam da je malo vremena, al probao bih, a ako ne Albanija ostaje kao sigurica . Najvjerovatnije kraj 7., početak 8. mjeseca.
Btw. iz Vinkovaca.
 
Last edited:
Meni
Da znam da je malo vremena, al probao bih, a ako ne Albanija ostaje kao sigurica . Najvjerovatnije kraj 7., početak 8. mjeseca.
Btw. iz Vinkovaca.
Meni je zagreb sofija,pol puta do istambula,da u komadu odpeljas do turske,sta je moguce,jedino tako,ja sam oba puta prespavo u sofiji,cca 600km,i jos tolko do istambula
 
Zasto bi ga zaobisao?mene svaki puta odusevi...ali ako ga neces,odi onda kad udes u tursku iz pravca sofije prema jugu,canakale trajekt,onda imas odmah troju,pa opici prema kušadasiju,pamukale su ti blizu,i probaj zaokruzit sa nacionalnim parkom saklikent
Ove godine je otvoren most tako da se ne mora ići trajektom za Canakale.

 
Plan za ovu godinu je UK. Iz Europe do Engleske iz Rotterdama, pa put Škotske, S. Irska, Irska, Wales i još malo po jugu Engleske. Trajekt za Francusku i pravac kuci. Za sada se planiramo na tlu UK zadržati 11 dana plus put tamo i nazad. Ako ima netko da je već bia, makar i na nekim dielovima naše "rute", nek se slobodno javi ;)
London preskačemo jer smo ga već nekoliko puta posietili. Naša sam neke zanimljive ceste u Škotskoj i Irskoj plus atrakcije poput nekih dvoraca, Loch Ness-a, diaspore u Irskoj su već na popisu ali uvik se nešta zaboravi.

U 11 dana imaš dovoljno vrimena za fokusirat se na južnu Englesku i Wales. kreneš iz Brightona u Poole (preko nac. parkova, ne uz obalu), pa u Devon , i onda Bath, i dalje u Wales.

Školska je kapitalac ali je to po meni za posebno putovanje (trajektima do newcastlea, pa onda u Škotsku). Sam nisam bio u Š. ali svi koji su bili su se vratili totalno mokri, promrzli.. i oduševljeni.
 
  • Like
Reactions: pa3q
Iso bi slijedeci tjedan na 3,4 dana do toscane,nisam bio po manjim mjestima,koja me interesiraju,ono tipa selo,pa malo pršuta vina,sira,neka preporuka koji krug napravit?,navratio bi do firence ,do pise,ali samo na kratko,zbog zene,a ostalo priroda i trpanje u sebe
 
Pas mater, da sjednem na bajk vise i vozim se ko posten rvat!!
 
bio sam zadovoljan, restoran je u sklopu toga pa možeš jesti tamo (večerat), doručak u cijeni, klopa oke, rezervirao preko bookinga, ne sjećam se imena, možda piše u textu...
Naso sam smjestaj u chianti regiji,koja mi se cini odlicna,ruralna,bas ono sta me zanima👍
 
Trenutno smo u Gruziji u gradu Kutaisi. Sutra za Tbilisi, prekosutra Kazbegi i polako povratak kući preko Turske. Erzurum, Kapadocija, Canakkale....
 

Attachments

  • PSX_20220525_190814.jpg
    PSX_20220525_190814.jpg
    518.5 KB · Views: 0
  • PSX_20220525_190932.jpg
    PSX_20220525_190932.jpg
    761.5 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: alpine
Trenutno smo u Gruziji u gradu Kutaisi. Sutra za Tbilisi, prekosutra Kazbegi i polako povratak kući preko Turske. Erzurum, Kapadocija, Canakkale....
Bravo,kako ke u gruziji,vezano za rat u blizini?nas to malo muci,ko zna kaj bu za tri metra
 
Bravo,kako ke u gruziji,vezano za rat u blizini?nas to malo muci,ko zna kaj bu za tri metra
Naša iskustva sa ljudima su odlična. Ceste su dobre, daleko bolje nego što se priča. Hrana je posebna priča. Ne znaš što je bolje. Cijene su dosta slične kao u Turskoj. Najveći problem i opasnost je promet jer nitko nikoga ne jebe. Svatko vozi po svome.

Što se tiče situacija sa ratom, ne osjećaju se nikakve tenzije ili slično. Takav je naš dojam, a kakva je stvarna situacija to je teško reći.

U svakom slučaju Gruzija je zemlja u koju se isplati otići.
 
Naša iskustva sa ljudima su odlična. Ceste su dobre, daleko bolje nego što se priča. Hrana je posebna priča. Ne znaš što je bolje. Cijene su dosta slične kao u Turskoj. Najveći problem i opasnost je promet jer nitko nikoga ne jebe. Svatko vozi po svome.

Što se tiče situacija sa ratom, ne osjećaju se nikakve tenzije ili slično. Takav je naš dojam, a kakva je stvarna situacija to je teško reći.

U svakom slučaju Gruzija je zemlja u koju se isplati otići.
Trenutno smo u Tbilisiju. Ovdje je sve puno ukrajinskih zastava. Očito je da postoji nešto, strah, inat i sjećanje na sovjetska vremena.
Sve ostalo je kao u prethodnom postu.

Jučer smo bili do Ruske granice. Izgleda kao da nema nikakvih sankcija. Na cesti su ogromne kolone kamiona.
 
  • Like
Reactions: črnomerec
Prvi dio plana obavljen.
Kanjon Tare,Kanjon pive,
Kanjon Morače,Dirmitor,Budva…..
 

Attachments

  • CF490111-F16F-45D9-9AFF-6431833B2DF0.jpeg
    CF490111-F16F-45D9-9AFF-6431833B2DF0.jpeg
    534.7 KB · Views: 0
  • 5310AAFF-B483-4C27-803E-7627C2BE241D.jpeg
    5310AAFF-B483-4C27-803E-7627C2BE241D.jpeg
    459.4 KB · Views: 0
  • D935BDA7-917C-418E-9539-27EE4807DB1D.jpeg
    D935BDA7-917C-418E-9539-27EE4807DB1D.jpeg
    471.8 KB · Views: 0
  • 8E61608D-8601-4422-8EDE-E5316CDA38E3.jpeg
    8E61608D-8601-4422-8EDE-E5316CDA38E3.jpeg
    459.8 KB · Views: 0
  • D146ADEC-FBA2-46FD-9FC3-463DED8C526C.jpeg
    D146ADEC-FBA2-46FD-9FC3-463DED8C526C.jpeg
    539 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: Poka and nigda_vz