Plasti Dip-tehnika privremenog mjenjanja boje

3alfa3 said:
...a u proljece skines :)

Da kad ne bi koštalo 3000 kuna samo materijal... Govorim za auto veličine Focusa...
 
Što je plasti dip?
Plasti dip je gumena sintetička presvlaka. Obično dolazi u obliku spreja, a može se nabaviti i u kanticama (za nanošenje pinelom npr.). Nanesen na površinu štiti od vlage, korozije, proklizavanja itd. Ima dosta dobra mehanička svojstva, pa se prilikom širenja materijala na koji je nanesen on neće raspucati. Isto tako teze se ošteti nego folije. Sto se tiče temperaturi, proizvodi Plasti dip navode od -35°C do 94°C (preračunato iz °F u °C)
Također, Plasti dip ne mora biti samo za prefarbavanje felgi, već se s njim može i cijeli auto riješit. Primijeniti  ga možete stvarno na milion mjesta...
Mali auto
8 litara
Na raspolaganju su ove boje:

plus:
http://img41.imageshack.us/img41/1121/cache2416229731.jpg
Srednje veličine auta
12 litara
Na raspolaganju su isto kao i gore navedene boje
Veliki auti
16 litara
Na raspolaganju su isto kao i gore navedene boje
Motocikli
3 litre
Na raspolaganju su isto kao i gore navedene boje


Kako se plastificira vozilo s PlastiDip
PlastiDip a WHOLE CAR - How-to by DipYourCar.com

Cesta pitanja:
1. Koliko boje mi treba da dipam cijeli auto?
Za dipati jedan auto prosječne veličine treba oko 12 litara… i po tome se ravnamo ako je auto manji ide litra ili dvije manje ako je veći ide dvije ili tri litre vise… uglavnom prvo se izmjeri površina pa se onda odredi koliko…  gore navedena količina je zapravo prosječna  količina …

2.Koliko dugo to izdrži na autu?
To zapravo može stajati jako puno na autu. Pokazalo se da felge,rešetke (prednji branik) itd. da  i poslije godinu dana bile su netaknute. Osim ako ne postoji određeni događaj koji šteti PlastiDip, izdržati će po prilično jako dobro.Vrlo je izdržljiv.

3.Dali se stvarno skida?
Da,  skinuti  će se čak i nakon dugo vremena - međutim nakon ekstremnim duljina vremena (18 mjeseci pa na dalje), to može isušiti malo i pri skidanju mogli bi komadi pucati znaci nebi se skinulo u jedan komad.

4. Hoće li izdržati na određenim vremenskim uvjetima(sunce, zima)?.
PlastiDip  je izuzetno otporan na određene vremenske uvjete, uključujući sunce, zimski led, hladnoća, sol itd.. Mnogo kupaca zapravo koristiti PlastiDip za zaštitu originalnog laka i površine preko zimskih mjeseci.

5.Kako mogu oprati određene dijelove auta presvučene u PlastiDip?
Dippani dijelovi auta ili cijeli auto mogu se lagano oprati ručno sa običnom sapunicom za auto_Obično pranje sa dobrim sapunom.vodom i sa mekanom spužvom su potrebne da dijelovi ili cijeli auto izgledaju poput novog, obično se to vrši jednom tjedno.Pranje pod jakom pritiskom i oštre četke treba izbjegavati iz očitih razloga.

6. Dali mogu ofarbati crni auto u bijelu boju?
Da, bit ce potrebno samo vise materijala da to učinite.

7. Koliko sloja je potrebno nanijeti?
Preporučljivo je minimum od 4-5 ruku ( sloja).Za zimske felge i dijelove izložene većem naporu preporučuje se  još par ruka ekstra.

8.Kako moram pripremiti površinu koju mislim plastificirati?
Bitno je da je površina čista i dobro oprana…  uzmite si više vremena oko toga operite auto i dva puta sve dok ne mislite da ste odstranile svu masnoću i prljavštinu.



FABRANJE FELGI
Moguće je izvesti na dva načina:
A) Da se felge ne skidaju sa vozila nego se direktno plastificira. Video u prilogu.
PlastiDip Rims - Without Taking Wheels off the Car - DipYourCar.com How To

B)  Da se felge skinu sa vozila
Proces:
Potrebno minimalno 4 spreja.. zašto? Da bude deblji sloj da bi boja na kraju bila izdržljivija i da pri skidanju ne puca nego se skine u jednom dijelu.

Skinuti felge i dobro ih oprati:

Po želji možete izolirati dijelove koje ne želite plastificirati … naravno PlastiDip ce se lako skinuti s neželjenih mjesta …

Iskoristite jednu ili vise sprejeva po felgi sve dok vam ne nestane boje..

Bitno je nanijeti dosta slojeva da bude čvrsta.
Nešto što se ne smije zaboraviti pri spreja nju morate držati određeni razmak  cca 20-30 cm.
Poslije zadnjeg sloja pustite sve da se suši oko 1 sat, nakon toga skinite sve sto ste izolirali i montirajte nazad felgu.

Dali se PlastiDip lako skida?
Does PlastiDip Really Peel Off??
Plasti Dip Peel off


Primjeri
AUDI S4
PlastiDip plava boja
Felge i retrovizori- crni PlastiDip sprej


INFINITI
Zadnji spojler il znakovi sa PastiDip sprej crni









 
Zvao sam jučer tu firmu kaj bi trebala to uvozit da si naručim par sprejeva ili kantica , pa mi veli tip da bubu imali tek za mjesec dva i to ako  :palacdolje:
 
nba163 said:
kak se to ponasa kad peres miniwashem?
jucer sam prao auto minwashem sve normalno samo s malo vecom udaljenosti i to je to.. meni sve ok i svima do sad tako.. .naravno nedec dolaziti pre blizu..
ljacmi said:
Zvao sam jučer tu firmu kaj bi trebala to uvozit da si naručim par sprejeva ili kantica , pa mi veli tip da bubu imali tek za mjesec dva i to ako  :palacdolje:
sve vec znam... tesko da ce ista ispijet napravit ... ja sam to rijesio na drugi nacin
 
Red Eye said:
Što je plasti dip?
Plasti dip je gumena sintetička presvlaka. Obično dolazi u obliku spreja, a može se nabaviti i u kanticama (za nanošenje pinelom npr.). Nanesen na površinu štiti od vlage, korozije, proklizavanja itd. Ima dosta dobra mehanička svojstva, pa se prilikom širenja materijala na koji je nanesen on neće raspucati. Isto tako teze se ošteti nego folije. Sto se tiče temperaturi, proizvodi Plasti dip navode od -35°C do 94°C (preračunato iz °F u °C)
Također, Plasti dip ne mora biti samo za prefarbavanje felgi, već se s njim može i cijeli auto riješit. Primijeniti  ga možete stvarno na milion mjesta...
Mali auto
8 litara
Srednje veličine auta
12 litara
Na raspolaganju su isto kao i gore navedene boje
Veliki auti
16 litara
Na raspolaganju su isto kao i gore navedene boje
Motocikli
3 litre

Red Eye said:
dovoljna litra ... ili cak spray .. 1 litra 520kn a srpay 400 ml 175kn...
mozemo se dogovorit da ako mi ostanje malo boje a da je dovoljno za rezervar da ti to prodam jer nema smisla da uzmes litru a ne treba ti litra  :misli:

Mali auto 8x520=4160
Srednje veličine auta 12x520=6240
Veliki auti 16x520=8320
Motocikl 3x520=1560

Moram priznati da to nije ni malo jeftin sport jer postoje rješenja koja su trajnija, bolja ali ne i nužno skuplja.
 
Lolo said:
Moram priznati da to nije ni malo jeftin sport jer postoje rješenja koja su trajnija, bolja ali ne i nužno skuplja.

- pa de napiši koja?  :misli: JBT, nije valjda tajna?

ja na svom imam par recki na faru i jednoj maskici i zaista razmišljam o ovome :neznam:
 
Koliko te košta lakiranje kod dobrog lakirera ak' se već odlučiš za tako nešto, koliko košta da oblijepiš auto, motor ... sa kvalitetnom folijom kod nekoga tko zna i koliko traju ta rješenja. Duže, puno duže.  :wink:
 
Lolo said:
Koliko te košta lakiranje kod dobrog lakirera ak' se već odlučiš za tako nešto, koliko košta da oblijepiš auto, motor ... sa kvalitetnom folijom kod nekoga tko zna i koliko traju ta rješenja. Duže, puno duže.  :wink:

:neznam: meni ovo za neke manje stvari izgleda OK, branik na autu, nešto na motoru i tako  :misli:
 
Za manje stvari OK (sprej) (y) za ostalo po meni neisplativo barem za večinu jer mnogi zaboravljaju da treba platiti i uslugu špricanja ''lakiranja'' ako nemaš alat, prostor i kakvo takvo znanje baratanje špricom  :wink: U onom drugom slučaju iz gornjeg posta dofuraš određenu stvar platiš kaj košta (jamraš na kvalitetu usluge  :LOL: ) i ideš doma  :wink:
 
Lolo said:
Mali auto 8x520=4160
Srednje veličine auta 12x520=6240
Veliki auti 16x520=8320
Motocikl 3x520=1560

Moram priznati da to nije ni malo jeftin sport jer postoje rješenja koja su trajnija, bolja ali ne i nužno skuplja.
mario #8 said:
Ako su to te cijene onda rađe folija, bez razmišljanja.
Evo jedan primjer napravljenog auta sa 3M folijom. 900 eura. (y)

http://www.bmwautoklub.hr/forum/showthread.php/27645-E90-LCI-318d-M-paket?p=476492&viewfull=1#post476492

to su podaci koji oni preporucuju ja sam sa 7 litara napravio mog focusa... ja sam napisao kako oni kazu i preporucuju sad svakome na izbor ja sma probao sa 7 litara i super je.
 
Ne velim da je to loše ali za vrijeme koje će to trajati je preskupo ćak  i za tu smanjenu količinu  :wink: