Plominka!!!

Hm, da........ ali to su morali bit neki vanzemaljci.........čini mi se da nisu imali ovozemaljske tablice 🤔
Ako i jesu, nisu bili "na zemlji" prvi put, a bili su stvarno brzi i na sigurnim putanjama, barem kad smo se mi mimoišli...a vas su morali proći par minuta ranije...
 
Ako i jesu, nisu bili "na zemlji" prvi put, a bili su stvarno brzi i na sigurnim putanjama, barem kad smo se mi mimoišli...a vas su morali proći par minuta ranije...
Ako i jesu, nisu bili "na zemlji" prvi put, a bili su stvarno brzi i na sigurnim putanjama, barem kad smo se mi mimoišli...a vas su morali proći par minuta ranije...
Slažem se, vožnja za uzor, čak sam malo ljubomoran.........ipak zamimo u obzir da imaju napredniju tehniku, hm, i koju godinu manje 😜
 
panduri, mjerači, presretači...koji Q se događa sa tom Plominkom ….. istina.... pored krda mađara, čeha, kupača i domaćih penzića iznajmljivača ki greju po špežu mi se ni neda više tamo pejat ….:cool:
 
Prosle godine, na pocetku sezone, vozimo se mi, umjereno, u brda. Na samom pocetku, taman pocele okuke zavrtati, poslije jedne, stoji tip u sazuljanom vanuci kombinezonu i svraca nas na parking.
Na parkingu 10ak policijskih auta, konbija i par motors.
Sve gledaju, od potrosenosti guma, dimenzija pa do rucki z kuplunga/kocnice, te retrovizora.
Mjere jacinu zvuka auspuha.
Jedini civilni motor, koji nisu pregledali, a stakao je na parkingu, bio je vfr 1200f. Pretpostavljam, policajac u vanuci kombinezonu je vozio njime.
Tako ssm citavu sezonu trazio tu vtr u retrovizoru kada sam se tamo vozio, jer je cestom motorima dozvoljeno samo 70 kmh, dok auta mogu vozit normalnih 100 kmh, koliko je i zakonom predvidjeno za taj tip ceste, bundesstrasse.

Sto znaci, na 120kmh na motoru, oduzimaju vozacku.

Mislim da je svaka cesta, kod nas, postedjena takvih sankcija, sve dok ne pocnu slijetat hrlikopteri i dolazit hitna da odvozi ozlijedjene.

E sad, redovni na plominci, trebalui bi ocijent u kojem stadiju je plominka i kakve sankcije joj se spremaju u buducnosti, sto uraditi da se stanje malo opusti i murja i sluzba hitne pomoci na nju malo zaborave.
 
  • Like
Reactions: diesel power
1594668687861.png

😂

tko je junač'ina na kawasakiju bez table koji se oglušio?
Predlažem da mu se dodijeli odlikovanje"Velered Plominskih udarnika" za iznimnu hrabrost i junački čin
 
Nek panduri s vremena na vrijeme naprave neku akciju, nema nitko ništa protiv, uostalom moraju i oni nešto raditi......no valjda je svima jasno da se sad nemože plominka vozit kako bi svatko htio , jbg možeš par zavoja al previše je zbunjenih ljudi tamo od pješaka, biciklista ...itd da se ne ponavljam, stoga ima gorski kotar, ima lika, unutrašnjost Istre … plominka je sad baš lagana panoramska turistička cesta :cool: ..
 
  • Like
Reactions: tomo3
plominka je sad baš lagana panoramska turistička cesta :cool: ..
Apsolutno se slažem!
Sad treba plominku izbjegavat kao neku 'super' cestu jer sve vrvi od kolone turista koji razgledavaju pejzaž i totalna su opasnost na cesti.
Meni je muka svaki dan s motorom na posao od Opatije do Drage koliko abnormalno sporih vozača ima koji koče s 40 (30) na sat u zavojima...
Plominka, vidimo se u devetom mjesecu.... ;)
 
Oko Raše prema Barbanu isto nije za bacit 😎
 
  • Like
Reactions: as17
Da, da, tuda volim proć kad me uhvati partizanska faza, pa mogu salutirat drugu Titu, da imam mota bi ga i digao na zadnji i salutirao ali jbg, slab sam po tom pitanju.
 
  • Like
Reactions: Butko
Za dignuti se od most Raše do Barbana zakon! baš hillclimb ;)
Je, odlična dionica, ali prije nje i poslije nema baš zabave. Meni osobno je najbola dionica po kojoj većinom vozim, a uključuje i Ploninku ( ipak je to tema), Baderna-Pazin-Gračišće-Vozilići-M. Draga i nazad. Nakupi se tu 150 km zavojite ceste, odličnog grubog asfalta, bez grba, rupa i zakrpa, jedino treba smanjit tempo na potezu od Podpićna do Kršana zbog naseljenosti. 👍
 
Ima po Istri lijepih cesta, ne nužno za divljati ali da se spojiti lijepih zavoja, npr. od Baderne do Buja, od Buzeta za Cerovlje, na Učki i sl., a usput se i nešto vidi.

Plominku izbjegavati po ljeti, zbog turista, kupača, biciklista... svega sam vidio u nekih 14-15 sezona koliko sam na 2 kotača. Nije ni mjesto ni vrijeme za divljati, prvo zbog sebe, a onda i zbog drugih. Da ne govorimo da je Grobnik tako blizu...
 
  • Like
Reactions: Butko