Plominka!!!

Šta su bili sami ili u nekoj grupi?
Nije mi jasan taj pad, na ravnome pred zavoj ili? Sigurno nije bila mala brzina ali opet čudno.
 
  • Like
Reactions: Butko
Od Voziliča to je prvi zavoj koji je pod krošnjom u debelom hladu. Pustila je zadnja guma na 100-120 kad je počeo davat gas . I da je bila ograda nebi im bilo ništa jer je več skoro prošao ali stupiči su ih pokidali.
 
Ne kužim, kako mislite da ne bi pomogla?!?!
Da je i tu bio onaj donji dio ograde, lupili bi u nju i kliznuli uz nju dalje...
Ovako su odletili pod nju i pritom su im stupići ograde pootkidale ruke i noge, kada su se pokušali zaustaviti po cesti.
A kada su odletili u drveće pored ceste... već im je bilo kasno.
 
slovenci što se tiče sigurnost na cestama su 100 godina naprijed . Kod nas vidimo da je stanje alarmantno samo kada netko nastrada.
Štrajkali smo za autoceste, za tunelarinu, za mostarinu, mislim da bi bilo vrijeme da počinjemo i za našu sigurnost.
 
jebiga, vozite se po propisima (ali striktno) pa vas nebudu jebale ograde, stavit će ograde i onda da to kompenziraju će nafukati još 50 novih kamera, za našu sigurnost
ja da biram udarac u ogradu ili provaliju bi radije odabrao ovo drugo, iako u teoriji i jedan i drugi pad sa 100+ ne mogu proći barem bez teških ozljeda
 
  • Like
Reactions: Dene
jebiga, vozite se po propisima (ali striktno) pa vas nebudu jebale ograde, stavit će ograde i onda da to kompenziraju će nafukati još 50 novih kamera, za našu sigurnost
ja da biram udarac u ogradu ili provaliju bi radije odabrao ovo drugo, iako u teoriji i jedan i drugi pad sa 100+ ne mogu proći barem bez teških ozljeda
znaš kako zovu ogradu ? Giljotinu. Jer u većinu slučaja ako stigneš do provalije ne stigneš čitav.
 
jebiga, vozite se po propisima (ali striktno) pa vas nebudu jebale ograde, stavit će ograde i onda da to kompenziraju će nafukati još 50 novih kamera, za našu sigurnost
ja da biram udarac u ogradu ili provaliju bi radije odabrao ovo drugo, iako u teoriji i jedan i drugi pad sa 100+ ne mogu proći barem bez teških ozljeda
A gle, stvarno bi trebalo ispod branika staviti jos zastite, jer su nogice branika stroj za mljevenje mesa, bez obzira na brzinu voznje.
 
  • Like
Reactions: criiistian
slovenci što se tiče sigurnost na cestama su 100 godina naprijed . Kod nas vidimo da je stanje alarmantno samo kada netko nastrada.
Štrajkali smo za autoceste, za tunelarinu, za mostarinu, mislim da bi bilo vrijeme da počinjemo i za našu sigurnost.

Nebi baš rekel..
Slovenci kaj su imali,bilo im je napravljeno u bivšoj Jugi,a kasnije su to samo potrošili,iskorustili i ništa napravili nisu.
Pogledajte samo autoput Maribor Lendava..jel to liči na autoput...kozja staza sa 110kmh ograničenja..
Ne kukajte,Hr je preskočila Slo... Slovenci neznaju sami živjet,sjebali su sve kaj su imali.
 
nisam mislio na autoput, pogledaj samo branike pokraj ceste (one koje su više prometovane motociklima) sve imaju branike zatvorene do poda i upozorenje .
A što se toče autoceste nebise složio, mi iz Istre još dan danas za ići u Zg s autom nam se isplati a boga mi i brže i ljepše preko slo autoceste nego kod nas.
 
  • Like
Reactions: diesel power
nisam mislio na autoput, pogledaj samo branike pokraj ceste (one koje su više prometovane motociklima) sve imaju branike zatvorene do poda i upozorenje .
A što se toče autoceste nebise složio, mi iz Istre još dan danas za ići u Zg s autom nam se isplati a boga mi i brže i ljepše preko slo autoceste nego kod nas.
Odvezao sam jedno 30% slovenskih starih cesta i nemaju duplu ogradu, a o nasem asfaltu mogu sanjati. Jedina cesta koja mi je bila ok kod njih je od pasjaka do kozine ali je kratko i puno kamera. Niz razdrto nesto popravljaju. Pa mozda bude ok. Od metlike do novog mesta, boze pomozi. Od lupinjaka do celja, tako tako, nema ograde. Dubrava krizevljanska nadalje, nije neka sreca.
Gdje bi nasao duple ograde? Nema ih niti na te tri autoceste koje imaju.
 
Odvezao sam jedno 30% slovenskih starih cesta i nemaju duplu ogradu, a o nasem asfaltu mogu sanjati. Jedina cesta koja mi je bila ok kod njih je od pasjaka do kozine ali je kratko i puno kamera. Niz razdrto nesto popravljaju. Pa mozda bude ok. Od metlike do novog mesta, boze pomozi. Od lupinjaka do celja, tako tako, nema ograde. Dubrava krizevljanska nadalje, nije neka sreca.
Gdje bi nasao duple ograde? Nema ih niti na te tri autoceste koje imaju.
onda kod tebe je situacija drugčija tu u Istri stare lokalne ceste su sve osim dobre, asfalt kao staklo a koliko su krpane da su od 50 nijansi sive boje.
Možda je kod tebe drugačije
 
onda kod tebe je situacija drugčija tu u Istri stare lokalne ceste su sve osim dobre, asfalt kao staklo a koliko su krpane da su od 50 nijansi sive boje.
Možda je kod tebe drugačije
Mi nemamo nista gore ceste nego ostale zemlje. Pogotovo ne lokalne. Kod nas jos mozes vidjeti kako ima radova na staroj cesti. Vani samo rade ceste koje senplacaju, tj autoputeve. Ovo sve bas kad dode da svaki drugi auto osteti gumu ili felgu onda skrpaju
 
Koje glupe priče... opet smo mi naj jači, naj bolji i naj pametniji, a svi drugi nam nisu ni do k... ca.
Zato i ne palim više ovaj forum...

Ali.. otom, potom.
Dali se netko vozio ovaj vikend?
Vrijeme je bilo skoro ok, ali se nešto Istarska policija grozila sa velikim kontrolama na Plominki.
Dali je bilo šta ili ste uživali.... kada već ja nisam mogao. ?
 
nitko ne veli da smo dobri ili najbolji, dapače...ali slovenske ceste nam ne trebaju biti nikakav uzor, a da ne spominjemo represiju, drotove u grmlju, jebanje zbog isteka roka trajanja prve pomoću, krivi pogled i slične pojave koje su kod njih najnormalnije
 
  • Like
Reactions: e39
Koje glupe priče... opet smo mi naj jači, naj bolji i naj pametniji, a svi drugi nam nisu ni do k... ca.
Zato i ne palim više ovaj forum...

Ali.. otom, potom.
Dali se netko vozio ovaj vikend?
Vrijeme je bilo skoro ok, ali se nešto Istarska policija grozila sa velikim kontrolama na Plominki.
Dali je bilo šta ili ste uživali.... kada već ja nisam mogao. ?
Već u srijedu su postavili zasjedu na ravnici ispred vidikovca sa istarske strane, a pošto su mi svi grčevito mahali i upozoravali, pred zadnji zavoj sam okrenuo i vratio se nazad. Nisam bio raspoložen za neke rasprave o auspuhu, položaju tablice i bla bla bla, pogotovo nakon kazne za brzinu od pred mjesec dana. Propala kavica na omiljenoj terasi. U nedjelju su bili u vozilićima, pa je bilo ugodnije vozikanje po centralnoj i zapadnoj istri....... bez patrola i prilično malo motora.
 
Nisam bio, jer nemam s cim .
Ali ekipica je bila , pa se malo slikali s policijom za zabavu
 

Attachments

  • IMG-479855cc8f7a0e633837055921fec3b4-V.jpg
    IMG-479855cc8f7a0e633837055921fec3b4-V.jpg
    219.9 KB · Views: 172