Plominka!!!

Slabi ste mi danas... brojevno i kilometarski. :mrgreen:

Labin jutarnji kafe sa našim Thule... konačno sam ga oslobodio onih Moto Pulseva. :mrgreen:
GX3dtV3.jpg

Dva prava stroja u điru VFR1200X Crosstourer i XT1200Z SuperTenere... nijedan od ta dva nije GS ako nekom nije jasno. :mrgreen: Nakon dugo vremena u điru sa motorom "moje" klase a i tempo je bio taman. Rabilo bi ponovit.

Plominku oderali pa u brda.
VkBdydi.jpg


Prednju morate vajk do ruba, jer i to je plaćeno. Kupit novu gumu pa pustit prst chicken stripsa - bačen novac. :mrgreen:
UAkeiazl.jpg


Povratak kud drugdje nego Plominkom...
ABdjiRs.jpg


...pa malo van ceste, ipak kažu da je to dual sport... :unsure::unsure::mrgreen:
pT9glu2.jpg


wxr8df0.jpg


Pa opet u civilizaciju. Kafe u Buzetu.
2Fl49xll.jpg


Došao doma prije 10 minuta, sledio sam se.:mrgreen:
 
Slabo će ti bit od tolike kave...
...da si išao doma kad i Thule, nebi se smrznuo...tko ti kriv da ti draga radi u državi koja nema Vukovara
Propustio si dionicu Ičići - Veprinac,(meni najdraža prema gore, dobar trening za serpentine u Dolomitima) da zaokružiš turu
 
  • Haha
Reactions: biker4life
Slabo će ti bit od tolike kave...
...da si išao doma kad i Thule, nebi se smrznuo...tko ti kriv da ti draga radi u državi koja nema Vukovara
Propustio si dionicu Ičići - Veprinac,(meni najdraža prema gore, dobar trening za serpentine u Dolomitima) da zaokružiš turu

slabo mi je svaki dan, i sa kavom i bez :ROFLMAO:

nego mene čudi da se nitko nije referirao na ovo gdje se "civilizacija" i "Buzet" pojavljuju u istom konteksu :ROFLMAO::ROFLMAO::mrgreen:
nisu više forumaši kao pred 10 lit, izgleda da se puno toga promjenilo dok nisam bio aktivan
:mrgreen:
 
jučer (petak) brzinska plominka, ipak sam žurio doma čitat one moto pulseve šta je thule donio :mrgreen:

danas ranojutarnja plominka :cool: pa malo po istri, taman se pokupili sa plomina kad se počelo padat (gužvanac samo takav pa nije ni za očekivat drugo)

srećom bez ozljeda, samo ponos i plastike su stradale

p.s. oštaRRija opet dela, jutros degustirali među prvima:mrgreen:
 
jučer (petak) brzinska plominka, ipak sam žurio doma čitat one moto pulseve šta je thule donio :mrgreen:

danas ranojutarnja plominka :cool: pa malo po istri, taman se pokupili sa plomina kad se počelo padat (gužvanac samo takav pa nije ni za očekivat drugo)

srećom bez ozljeda, samo ponos i plastike su stradale

p.s. oštaRRija opet dela, jutros degustirali među prvima:mrgreen:
Pa evo,meni se ne svidja polozaj mobitela na tvom stroju...je to navika,oli gledas njega ili cestu...
 
Pa evo,meni se ne svidja polozaj mobitela na tvom stroju...je to navika,oli gledas njega ili cestu...

Nije za mobitel, već za Garmin Zumo.

Osobno mi tako najviše paše, nakon 16 godina na motorima i brojnih putovanja došao sam do tog zaključka, a i najispravnije je, gledajući neka istraživanja i nepisana pravila o takvim uređajima. Pogled na cestu ide preko vizira (nikad kroz vizir), a malo ispod njega je navigacija. Kad je navigacija negdje na volanu, na tank torbi ili na sličnoj poziciji očima ipak treba više da se fokusiraju na tu poziciju, nego ovako. U nepoznatom velikom gradu, sa gustim prometom, ta sekunda može biti razlika između skoro situacije i situacije. Ovo je prvi motocikl di sam navigaciju uspio montirati točno onako kako mi paše.
 
  • Like
Reactions: Boogie
Mislim, normalno da su te fore sa pozicijom navigacije individualne, ali neko pravilo je kad se pogled drastično spušta, bilo na tank torbu, volan, ili bilo gdje u tom polju, očima treba koji djelić sekunde više kad se vrati pogled na cestu da pohvataju zbivanja. Imao sam nosač za volan, retrovizor, te navigaciju u tank torbi (zadnji kat torbe sa onom prozirnom folijom pa ide navigacija ili mobitel ispod toga) i nije mi skroz pasalo.

Kombinacija visoko postavljene navigacije mi se pokazala kao bolja opcija, pogotovo kad je ista uparena sa head setom. U načelu nemam neku čestu potrebu gledati u nju osim ako nije neko neuobičajeno ili komplicirano raskrižje ispred mene. Većinu informacija dobivam preko zvučnika u kacigi.

Imam Zumo 595LM MotoTravel Edition, neznam kako je na drugima iz te Zumo serije, ali ova moja verzija kod nekih složenijih petlji, kružnih tokova i sl. ima opciju da podijeli ekran na pola i osim karte pokaže i sliku, dal sa Google Maps ili tako neku, uglavnom street view i strelica na njoj kamo treba skrenuti. Dobra fora. Po Alpama to nije toliko ključno jer obično preko planina vodi jedna cesta (najšira), međutim, recimo kad se krene prema jugu Italije - pogotovo po usputnim gradovima, ima kaotičnih križanja i onda ta opcija dobro dođe.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi and Paf
Već kad smo kod R-ova. Nedavno sam nešto tražio po starim folderima pa sam naletio na ovo.

17.12.2013., za koji dan 8 lit (zaboraviti ću 17. pa evo danas:mrgreen:)
vjnmzx2.jpg


I pred 8 lit smo se isto smrzavali. :mrgreen:

Inače zanimljivo da me većina ljudi zna baš po ovom motoru, mada sam je imao relativno kratko. Kupljena za Badnjak 2012., prodana 20 mjeseci kasnije. Doduše, u tom sam periodu sa njom pregazio otprilike 55.000 km pa vjerovatno zato. :mrgreen:

4r5tHG8.jpg

Bila je tu još i rišpekt faza, điletin i sve po PS-u... :unsure::mrgreen:

Evo i još jedan R, malo kasnije.
YItfiNo.jpg

18.12.2016., taman maketu uzeo, možda čak i prvi đir sa njom (YZF-R6 2009.)
 
Već kad smo kod R-ova. Nedavno sam nešto tražio po starim folderima pa sam naletio na ovo.

17.12.2013., za koji dan 8 lit (zaboraviti ću 17. pa evo danas:mrgreen:)
vjnmzx2.jpg


I pred 8 lit smo se isto smrzavali. :mrgreen:

Inače zanimljivo da me većina ljudi zna baš po ovom motoru, mada sam je imao relativno kratko. Kupljena za Badnjak 2012., prodana 20 mjeseci kasnije. Doduše, u tom sam periodu sa njom pregazio otprilike 55.000 km
...i dan danas ima tu kilometrazu ....motor samo takav leži a iđe 🤣🤣🤣