Pobjegla kompresija

barba

Well-known member
Motocikl uredno ugašen nakon vožnje od 20km.Posli pola sat neče upalit .Nema kompresije. Sa skinutom svjećicom  kad stavimo prst (ne manometar jer je kompresija tako mala da nebi ni pomakla kazaljku  ) jedva "puše".     
Neču stavit marku jer nije ni toliko važno.A možda bi i pogodili. :misli: :mrgreen:Uglavnom dva cilindra 750ccm.Pomislili smo da je nešto ušlo pod ventil ,skinuo karb ,ne vidi se ništa neobično.Sa skinutom svjećicom osvjetlio unutrašnjost cilindra,sve izbleda OK.Nema tragova ribanja ,bar po onom što se uspije vidit.Skinuo poklopac ventila,sve u redu.Klip u gornjoj mrtvoj točki a ventili na vagi,znaći faza u redu ( da je za koji zub, naprimjer jedan, nebi se ništa desilo,nema više od 6.500 okretaja). Nakon razno raznih pregledavanja (ventili koliko se vide ,kroz rupu od sjećice, su dobri ) skinemo i ispušnu granu i tako otkrijemo da ispušni ventili ne sjedaju na dosjede a imaju "lufta" .Sad smo otkrili kuda je pobjegla kompresija  al bez rastavljanja nečemo znat točno zašto. Motor nije vožen divljački a i ne možeš ga vozit tako sve i da hočeš. :LOL:Federi ventila ispravni,nije pregrijan nije bio u "uberturama".Pitanje je ,što mu se moglo dogodit nakon što je došao na parkiralište i nakon rada na minimum uredno ugašen. Nema tragova duhova koji su anti motociklistički. :LOL: :LOL:       
Mogao sam to i rastavit (ja govorim a drugi skidaju  :0648:) ali nisam jer mi žao brtve glave (teško ču je nač) a smatram da je nešto što če proč bez rastavljanja,ionako  je to zadnja opcija.Sutra ču nešto pokušat  ,da se malo otkrijem,sa bakrenom žicom.
Evo vam sad pa sugerirajte a ja ču vam sutra reč kako je završilo i zašto je kompresija "utekla " :LOL: :LOL: :LOL:
 
A nekaj je bilo kad su ventili ostali otvoreni.
Vodilica se stisla...... voda.....
Neznam,čekam nastavak.
 
kosta said:
A nekaj je bilo kad su ventili ostali otvoreni.
Vodilica se stisla...... voda.....
Neznam,čekam nastavak.
   
Kosta,nema vode,zračnjak.Ventili idu normalno "gore dolje).Kad ga "kurblaš " nema čudnih šumova. :misli:
 
Neznam,ali znam da je meni na Peglici pala vodilica dole i nije mogel šeširic ventila sjest do kraja pa je puhalo okolo.
 
Dosjedi su "upali" pa ih ventil ne zatvara. :misli:
 
kosta said:
Neznam,ali znam da je meni na Peglici pala vodilica dole i nije mogel šeširic ventila sjest do kraja pa je puhalo okolo.
           
To je bila "bolest"peglice al ovdje smo to več gledali kroz usisni i ispušni kanal.
 
Zog said:
Dosjedi su "upali" pa ih ventil ne zatvara. :misli:
     
Da su upali onda nebi ima lufta na klackalicama a ima.
 
ja bi skinuo klackalice, povadio kajlice, feder, šeširić, pa na ruku probao kak ide ventil kroz vođicu il je štos u zicu ventila  :misli: a i spigani ventil ne zatvara  8)
 
jel te baca said:
barba jel to dukac možda?
         
Nije,a oti se inače ne kvare. :skriven:
 
poco loco said:
ja bi skinuo klackalice, povadio kajlice, feder, šeširić, pa na ruku probao kak ide ventil kroz vođicu il je štos u zicu ventila  :misli: a i spigani ventil ne zatvara  8)
              Oba su ispušna i idu bez problema .Prije gašenja je radio normalno na minimum.
 
Zog said:
Garež? :misli:
           
Nemoš ti pogađat 20 puta  :jesus: :LOL: :LOL: al reći ču ti sutra,Jedno pitanje,šta ču provat sa bakrenom žicom. :misli:
 
barba said:
           
Nemoš ti pogađat 20 puta  :jesus: :LOL: :LOL: al reći ču ti sutra,Jedno pitanje,šta ču provat sa bakrenom žicom. :misli:

Mozda ces probati naci rupu na klipu  :mrgreen:
 
barba said:
           
Nemoš ti pogađat 20 puta  :jesus: :LOL: :LOL: al reći ču ti sutra,Jedno pitanje,šta ču provat sa bakrenom žicom. :misli:

Proba ćeš obić šešir ventila i vidit je li se deformira. :misli:
 
Ili mozda uzet otisak, ali za to bi bila bolja tinol.
 
Da nije gefufna na cincilatoru? :misli:
 
barba said:
              Oba su ispušna i idu bez problema .Prije gašenja je radio normalno na minimum.
treba njega koji put izderat dobro da se očisti  :mrgreen: ...mada su obično više garavi usisni ventili ...na njih ide iberlauf  :neznam:
 
boRRis929 said:
Mozda ces probati naci rupu na klipu  :mrgreen:
               
Imenjače.       
Kad stavimo ruku na izlaz ispuha ,na granu,kompresija "se vrati".