pocetnicki djir po istri 21.06.

Chief

Active member
Uspjeli smo uhvatiti ljepi dan i krenuli smo iz rijeke po zaobilaznici prema Istri.
U Veprincu se skidamo dole jer mi nekako tuneli jednostavno ne leze.
Preko Ucke i onda nizbrdo gdje sam izbrusio kocnice tako da konacno nalegnu kako treba, hahah.
Cilj su nam bili Kotli a poslje gdje se najdemo. U Rijeci je dosta puhalo ali kad smo dosli s druge strane Ucke bilo je puno ugodnije.
U Rockom Polju skrecemo za Hum. Negdje na pola puta u nekom selu sada se vise ni imena ne sjecam, izleti neki pas iz dvorista, laje, vidim mu zube sve do umnjaka, srce mi je preskocilo dva udarca. Na posljetku nas je ispratio kojih 200 metara i vratio se, valjda, pod svoje stablo.
Mislio sam ja da u istri ono imamo kvalitetnu plodnu zemlju kad ono....pjesak.
Dosli smo u Hum, sve mirno tiho, nekako ti je neugodno pricati te gotovo da sapcemo.
Nakon "quick toura" po Humu....postoji li mozda neka druga opcija  :D, krecemo za Kotle.
U Bernobicima sam naravno falio skretanje ali sam nakon par sto metara skuzio pa se ljepo okrenuo i onda skretavsi desno na onoj nizbrdici, presporo i preostro, jednostavno "slomio" motor i Yamahica je samo zalegla. U dvije sekunde sam ustanovio da suvozacici nije nista i onda smo digli motor i jedno dvi minute pregledavao sto bi moglo biti motoru. Dvije kapi antifriza, savijena poluga nozne kocnice, trag na kufericu i desna nogara ostavila trag na lezistu i slajder. Zahvalio sam se Bogu i prodavacici u mali moto u Lovranu sto me je nagovorila da ako bas necu originalne od 1200 kuna da kupim ove zamjenske slajdere. Evo su se vec isplatili. Popeli se na motor i onako ljepo nizbrdo se spustili kad nece upaliti, srecom agonija nije trajala dugo jer sam negdje procitao da se mora ugasiti kontakt i ponovno sve ukljuciti. Motor se ponasa normalno i sve OK jedino sto se meni i dalje nekontrolitrano trese desna noga pa i cjelo tjelo. Stigli smo u Kotle te ponovno gledamo motor ali i dalje nema nekih naznaka veceg ostecenja. Vadimo kartu i provjeravamo kuda dalje. preko mostica pa cemo tako do Buzeta. Je, rekli su makadam. Ali nisam znao da je sve u brdo i izrovano kolotrazima. Nekako sve to prolazim i samo se nadam da necu stati na kojoj uzbrdici jer ne znam ko bi me vise pokrenuo. Prva druga, prva druga i prosli smo sve i dohvatili se asfalta. U Buzetu se popeli na stari grad, opet neke cestice i ostri zavoji koji samo cekaju moju ponovnu gresku ali sve prolazimo bez problema. Konzultiramo se s kartom i krecemo prema Pazinu cestama uz jezero Butoniga. Naravno da u mjestu Kascerega ne skrecemo, nego se jednostavno vozimo i tako da se umjesto pred Pazinom najdemo ispod Motovuna. Pa smo se ljepo popeli gore parkirali motor i otisli popiti nesto. Mislim da neljubaznije osoblje nisam nigdje sreo i nikako mi nije jasno kako ovdje imaju internacionalnu festu s ovakvim pristupom. Ali sporost usluge i totalna nezainteresiranost gostima nam je pomogla da se ljepo osusimo i pogledamo malo bolje tu kartu sto smo ponjeli sa sobom. Pogodili smo cestu te se zaustavljamo na benzinskoj u Pazinu. Svi znakovi prema rijeci nas upucuju na brzu cestu sto nam nije neki cilj te pokusavamo "ubosti" cestu za Cerovlje. No opet krivo skretanje i nasli smo se u Gradiscu gdje je u tjeku proslava Vidove. Nismo se zaustavljali nego smo produzili i prateci znakove preko Podpicana, Cepica, nazad na Ucku i onda stali u Dopo Lavoro. Na Ucki se smrzli kako se je sunce vec zaslo a i usporedno s time i temperatura. Kuci smo dosli oko 9 uvecer, zadovoljni, pomalo umorni ali u ocekivanju jos jednog ljepog dana kad cemo ponovno cestama Istre.
Sutradan me trazi policija, pitam se zar nije dopusteno spustiti na bok motor po cestama Istre.
Kaze da su mu kolege iz Opatije rekle da sam proso na crveno na nekom raskrizju cijega se imena ne sjecam....
Uglavnom dao podatke i sada "ocekujem cestitku", ili ne....
Jednoga dana cu nauciti voziti motor a valjda cu i nauciti kako stavljati ove slikice, a sada idem u Mali Moto ponjeti deckima koju pivu i stogod onoj prodavacici.
 
muči,ma nema onog ko nije pa ,samo naprid ,drugi vikend ponovo na put (y)
 
Lepo, lepo  (y)

Samo tako naprijed; putevima Istre  :D
 
a jesi primjetio kak svi klikaju da vide ženu  :jesus: :jesus: :LOL:

kaj se tiče pada.. boli te njonja.. padal buš ti još.. ko i svi mi :)
 
Za istru sve 5 (osim pada ali....)
za polikajce si trebal reć da si bil u Zagrebu (ima tu dost svjedoka kaj bi rekli da si bil s njima) i da su se kolege sigurno zabunile, drugi put pamet u glavu ak te ne skinu na licu mjesta, sigurno nisi ti, a možda ni onda.
 
Ma cekaj malo nismo pali mi nego motor (i mi na njemu ali to je nevazno)  :D
Sada tek kuzim moga maloga kad je imao malo preko 3 godine i zalipi se u zid s biciklom i onda se je digo i govori je da je bicikla pala a ne on.  :D :D
@ @rni  pa zato je i vodin sa sobom, odvlacim pozornost sa mene i mojih kikseva.... samo vi klikajte!
@ darko  hvala imati cu u vidu drugi put.... za sada jos nista nije doslo....

Sutra krecemo za Zadar, zena s autom i djecom ja, sam, s Yamahom, valjda nece kisa cilim putem :)
 
Jel šibala voda kroz Kotle ili je bilo suho?  :misli: Krasno mjesto.
Lijepa tura. Srećom pa šteta nije bila velika da uništi dojam putovanja.  (y)
 
Suho ka barut.
Steta!
Morati cu ponovno tamo, da ja vidim tu vodu kako tece.
 
Chief said:
Suho ka barut.
Steta!
Morati cu ponovno tamo, da ja vidim tu vodu kako tece.
Isto kao i kad sam ja bila. A kažu da je prekrasno kad se napuni vodom.
 
Zadnih 10-tak puta svaki put da idem do mlina za slikati; ali uvijek me spriječi neki vrag, ili blato na onom putiću do dole, ili se prenajedem pa ne mogu hodati  :wink:

 
©rni said:
a jesi primjetio kak svi klikaju da vide ženu  :jesus: :jesus: :LOL:

Odi u birtiju, i pogle temu kako izgedamo, pa ce ti biti jasno koliko milijuna klikova imaju slike di su zene  :mrgreen:
 
Evo sa' cu ja jos za koju godinu dok ne skupim obaveznih 100 postova    :)
A sto cu onda klikati....  samo zenske!
 
Chief said:
Evo sa' cu ja jos za koju godinu dok ne skupim obaveznih 100 postova    :)
A sto cu onda klikati....   samo zenske!

Ajde, moraš se đirati, stavljati izvještaje, i eto ti 100 postova. A onda u birtiju  8)