Pocetnicki motor, koliko dugo?

WraGG

Well-known member
Poslo me sa ovim glupim temama, jelda? :mrgreen:
Kako sam opet krenuo voziti u 41voj, te kako sad malo vise i razmisljam o voznji nego kad sam sa 20 bez trunke straha i respekta nabijao gas svemu cega sam se mogao docepati na 2 tocka, rjesih i da krenem sa pocetnickom masinom: Versys 650.
Niti malo nisam pozalio odluku jer je motor stvarno odlican i stvarno se lijepo vozi, te sam 100% siguran da na necemu jacem ne samo da bih vjerojatno zavrsio u crnoj kronici nego i ako ne bih, vjerojatno ne bih naucio ispravno voziti.
Naravno, ne mislim da cu ostati na Versysu jer su moje zelje nesto sasvim drugo i dosta jace.
Dakle, sa cime ste krenuli i koliko dugo ste vozili svoj prvi motor? Skuteri i Tomosi se ne racunaju :mrgreen:
 
I skuteri i tomosi se racunaju jer je to sve jedno iskustvo. Vozio sam prije tomosa pa skuter od 50 i onda 300 skuter i 600 4 redna a njega sam vozio od 2014 ako se dobro sjecam do prosle godine
Versys moze da zabavi a bome i iskusne vozace, hoce on i na snagu dignuti na zadnju sa semafora.. nemoj podcjenivati snagu jer je redni 2 cilindra sa finim momentom. Nije to trkalica ne znam kakva sa super ovjesom ali je dobar.


A kad je vrijeme na jace? Kad osjetis da mozes a covjek se brzo navikne na snagu i vazda mu malo.
 
Položio sa 29 godina, prije 2 godine, kymco downtown 300i, 12000km(po suncu, kiši, buri, čak i snijegu) i još uvijek mislim da mi ne treba nešto jače.
 
  • Like
Reactions: hulk1970
I skuteri i tomosi se racunaju jer je to sve jedno iskustvo. Vozio sam prije tomosa pa skuter od 50 i onda 300 skuter i 600 4 redna a njega sam vozio od 2014 ako se dobro sjecam do prosle godine
Versys moze da zabavi a bome i iskusne vozace, hoce on i na snagu dignuti na zadnju sa semafora.. nemoj podcjenivati snagu jer je redni 2 cilindra sa finim momentom. Nije to trkalica ne znam kakva sa super ovjesom ali je dobar.


A kad je vrijeme na jace? Kad osjetis da mozes a covjek se brzo navikne na snagu i vazda mu malo.
Nisam jedan od one ekipe koja stalno lifra kako se nekad s MZima išlo u Trst, ali činjenica je da su ljudi postali malo prerazmaženi.

Ako ne guštaš sa 50 konja, nećeš ni sa 150.

Čitaš i slušaš priče o ovjesima, konjima, gumama, i onda vidiš momka kako se igra sa budget motorom tipa MT07 i shvatiš koliko su ti motori brzi u pravim rukama.

Ali, novčanik, vlastiti prohtjevi, želje za promjenom i konzumerizam diktiraju kupnje, malo tko mijenja motor iz realne potrebe.
 
I skuteri i tomosi se racunaju jer je to sve jedno iskustvo. Vozio sam prije tomosa pa skuter od 50 i onda 300 skuter i 600 4 redna a njega sam vozio od 2014 ako se dobro sjecam do prosle godine
Versys moze da zabavi a bome i iskusne vozace, hoce on i na snagu dignuti na zadnju sa semafora.. nemoj podcjenivati snagu jer je redni 2 cilindra sa finim momentom. Nije to trkalica ne znam kakva sa super ovjesom ali je dobar.


A kad je vrijeme na jace? Kad osjetis da mozes a covjek se brzo navikne na snagu i vazda mu malo.
Naravno, napisao sam gore da je Versys stvarno odlican motor i da nisam pozalio sto sam ga kupio. Ali ne vidim se na njemu u buducnosti jednostavno. Htio bih se "nagraditi" necim vecim, jacim, skupljim. E sad, hoce li to biti GS, XR, ili neki veliki chopper, to jos nisam odlucio. A mozda i Versys ostane u garazi.
 
Kad dođe vrijeme promijeniti ćeš, prvo te neki drugi motor mora ozbiljno napaliti i počneš prečesto razmišljati o njemu, nema tu ni pameti ni filozofije 😁.
 
Poslo me sa ovim glupim temama, jelda? :mrgreen:
Kako sam opet krenuo voziti u 41voj, te kako sad malo vise i razmisljam o voznji nego kad sam sa 20 bez trunke straha i respekta nabijao gas svemu cega sam se mogao docepati na 2 tocka, rjesih i da krenem sa pocetnickom masinom: Versys 650.
Niti malo nisam pozalio odluku jer je motor stvarno odlican i stvarno se lijepo vozi, te sam 100% siguran da na necemu jacem ne samo da bih vjerojatno zavrsio u crnoj kronici nego i ako ne bih, vjerojatno ne bih naucio ispravno voziti.
Naravno, ne mislim da cu ostati na Versysu jer su moje zelje nesto sasvim drugo i dosta jace.
Dakle, sa cime ste krenuli i koliko dugo ste vozili svoj prvi motor? Skuteri i Tomosi se ne racunaju :mrgreen:
Samo se nemoj precijeniti , puno sam se takvih trkaca nagledao tokom godina ... a ja se i dalje vozim...
 
  • Like
Reactions: Luke and SpoRRi
Ak ne računam nekakav kineski električni skuter kaj sam vozio kao klinac 2005. i strganog Tomosa APN4 kojeg nikad nisam popravio,prvi motor mi je Aprilia Red Rose Classic iz 1994. kojeg sam kupio 2015. i još uvijek vozim,uglavnom zato kaj nemam love za jači motor (planiram jednog dana kupit Kawu EN500 iz 1997. ili novijeg)
100762777_3012125455534405_7383554372489183232_n.jpg
 
  • Like
Reactions: Luke
Naravno, napisao sam gore da je Versys stvarno odlican motor i da nisam pozalio sto sam ga kupio. Ali ne vidim se na njemu u buducnosti jednostavno. Htio bih se "nagraditi" necim vecim, jacim, skupljim. E sad, hoce li to biti GS, XR, ili neki veliki chopper, to jos nisam odlucio. A mozda i Versys ostane u garazi.
Sa 60 ks na 160 ks ( Xr ) nije najbolje rješenje.
Ubaci neku stepenicu između i nema problema.
 
Ako te privlači neki model i želiš se počastiti onda samo naprijed jer nisi baš zelen. XR, kao niti jedan drugi motor, ne ispoljava maksimalnu snagu kad ga pogledaš...
 
  • Love
  • Like
Reactions: neven and WraGG
Počeo sa Tomos (Yamaha XT) 125, imao ga 2 god. pa presao na Hondu CRF 450 X.
11 Ks > 45 Ks.

P.S. Ovaj Tomos se računa jer je motocikl. ;)
Bio je tu u igri i MZ ETZ 125 (150) '90.
 
Sa 60 ks na 160 ks ( Xr ) nije najbolje rješenje.
Ubaci neku stepenicu između i nema problema.
čovjek je vozio i prije, nije više mali... ako mu neće leći motor, ne bu ga ni kupil, mislim da u ovom slučaju nema potrebe za stepenicama... ovaj povratak je smislen, dalje (koliko god sad nesiguran) bude sam...
 
Ma nema ovo sada veze samnom toliko. Naravno da cu ja kupiti nesto drugo kada ja to budem zelio i tocno ono sto u tom trenutku budem zelio. Ne treba mi nitko u ovim godinama govoriti kada i sto :D
Ja imam srecu da zivim 30ak kilometara od najveceg salona rabljenih (i novih) motora u Europi, tako da fakticki mogu probati bilo koji motor na pola sata i odluciti odgovara li mi ili ne. Zeznuto je kad moras kupiti motor napamet jer nemas drugog izbora.
Pitanje je sto ste vi prvo vozili i nakon koliko vremena ste presli na nesto jace.
 
Tomosići, Vespa, Jawa 350 (oko godine dana) pa GPZ 750. Iza toga opet slabije, enduro razni... Ne radi snage nego više odgovara terenu i vožnji tu gdje živim.
 
čovjek je vozio i prije, nije više mali... ako mu neće leći motor, ne bu ga ni kupil, mislim da u ovom slučaju nema potrebe za stepenicama... ovaj povratak je smislen, dalje (koliko god sad nesiguran) bude sam...
Sve stoji. Pišem na temelju iskustva nekoliko poznanika. Ne znam vražićka, niti koliko je 'zelen'. Kaj bu bu Sticky
 
  • Like
Reactions: StickyFingers
Pitanje je sto ste vi prvo vozili i nakon koliko vremena ste presli na nesto jace.
APN i skuter do 24-te :)
Iako... s nekih 14-15 godina su pale prve vožnje na šogorovom ZX9, godinu-dvije kasnije sam proveo 2-3 mjeseca i cca 5 tisuća na 636ici, i drugim parking posudbama ako je bilo milostivih...
 
Ja sam počeo još kasnije sa 47 god, ako ne računam avanture prije 25 godina sa motorima 50 kubika i par puta sjeo na 125... Uzeo Dragstara 250, plan je vozit 2 sezone i oko 50-te uzet nešto čoperića opet, al zeru jače, između 750-900 ccm. I to bi bilo to. Lagano do kraja.
 
1999 prvi put vozio frend ovog tomosa automatica
Položio a 2002 na vespi
Vozio gileru dna 50 od 2001 do 2013 koju još imam
Kawasaki er5 bio od 2013 do 2017
Od 2017 i aktualan suzuki gsr 600
Sve u svemu taman i dovoljno

Kad je sve zdravo i hladno u glavi sve se da voziti normalo
Kad sam uzeo kawu to mi je bilo prvi put da uopće mijenjam brzine nožno na motoru pošto vespa ima mijenja na lijevoj ručki. Vježbao kawu po zg 3 mjeseca i otišao sam na more na Krk po staroj cesti od zg napamet. Good times
 
ne racunajuci tomose i skutere neko vrijeme samo vozio apriliu rs125, ali to je bila od frenda. moj prvi bas pravi motor je bio zx6r 2007. sada vozim zx10r 2009. smatram da sam mozda malo naglije krenuo ali stvarno imam respekta prema 2 kotaca i ne vozim na silu. ovo mi je druga godina na desetki, s time da nisam napravio niti 7tkm na njoj i jos ju upoznavam. ja sam iskreno misljenja da se moze krenut i s jacim, ali sve zavisi o osobi