pocetnicko

dukati1

New member
zanima me cemu sluzi:

na 1. slici ona izbocina iza glava(kornjaca jel tako?,barem mislim da je to)
na 2. slici zasto se motor stavlja na one nogare i cemu to sluzi?

znam da je smjesno al jebiga
 
1. Zbog stabilnosti....u kombinaciji s istom takvom napred, motor je  u zraku (mogu se brzo mijenjati gume, staviti grijači, mijenjati kočnice, raditi izmjene na ovjesu.....), preko zime takvi štenderi (starohrvatski naziv) koriste tome da se gume poštede od konstantnog opterećenja na istom mjestu.

2. Zbog aerodinamike
 
a grba bi trebala služiti da ti ne pukne kralježnica, recimo kod pada ona zaustavlja kacigu tj. glavu da ne ode previše unazad jer bi došlo do puknuća kralježnice.....
 
makazica said:
1. Zbog stabilnosti....u kombinaciji s istom takvom napred, motor je  u zraku (mogu se brzo mijenjati gume, staviti grijači, mijenjati kočnice, raditi izmjene na ovjesu.....), preko zime takvi štenderi (starohrvatski naziv) koriste tome da se gume poštede od konstantnog opterećenja na istom mjestu.

2. Zbog aerodinamike



puno hvala...nego jel ima ona kornjača kakvu zaštitnu funkciju
 
puskacbr said:
a grba bi trebala služiti da ti ne pukne kralježnica, recimo kod pada ona zaustavlja kacigu tj. glavu da ne ode previše unazad jer bi došlo do puknuća kralježnice.....


evo,koda si znao  :D

moze lock sto se mene tice
 
puskacbr said:
a grba bi trebala služiti da ti ne pukne kralježnica, recimo kod pada ona zaustavlja kacigu tj. glavu da ne ode previše unazad jer bi došlo do puknuća kralježnice.....
Ne bih se sa ovim nikako složio. Ona je tu prvenstveno zbog aerodinamike kada vozač zalegne na motor i za cugu ovima u Moto GP-u.
 
Samo da napomenem, ne mjesajte grbu i kornjacu jer jedno nema veze s drugim. Kornjaca je naziv za potektor leda, koji je obicno zaseban i ide pod odijelo ili sto vec, dok je grba dodatak, taj na slici, koji poboljsava aerodinamiku vozaca u tocno odredenom polozaju (vecinom R motocikli) jer se formira silueta skupa s kacigom...
 
Medo said:
Ne bih se sa ovim nikako složio. Ona je tu prvenstveno zbog aerodinamike kada vozač zalegne na motor i za cugu ovima u Moto GP-u.

a ja čuo od puno ljudi i prodavača da služi i za sprečavanje puknuća vratne kralježnice......
 
Za to imaju posebne stvari i da je to toliko efektivno koristilo bi se i moto gpu... Nema ti sta pomoc kad te katapultira i letis na sve strane, osim ako ti nesto nije sa svih strana oko vrata, onda vec da...
 
puskacbr said:
a ja čuo od puno ljudi i prodavača da služi i za sprečavanje puknuća vratne kralježnice......

pomogla je u nekim slučajevima  :mrgreen: , ali nije joj to prvotna namjena
 
a ja se ponadao da sam grbom zaštičen a sad k...., jer imam u planu sljedeće god. uzet novu jaknu sa grbom. Baš šteta meni bi baš trebalo tak nekaj jer imam problema sa kralježnicom a pogotovo vratnom od prometnih nesreći......
 
puskacbr said:
a ja se ponadao da sam grbom zaštičen a sad k...., jer imam u planu sljedeće god. uzet novu jaknu sa grbom. Baš šteta meni bi baš trebalo tak nekaj jer imam problema sa kralježnicom a pogotovo vratnom od prometnih nesreći......

ne postoji takva zaštita koja u svakoj situaciji može zaštititi kralježnicu, same gas...