Pocket Bike & oprema

Nikola

New member
Poštovanje,

Evo kako smo jučer klincu kupili pocket bike zanima me kako je moguće da koristi gorivo (mješavinu) u omjeru 50:1 nakon razrade, a prije razrade 25:1? Princip razrade mi je poznat jer sam vozio cross motocikl i znam kako su tekle stvari dok smo mjenjali klip i cilindar....

Još jedno pitanje ali vezano uz opremu, di ima u ZG-u za kupit male kacige i odjelca za klinca do cca 7 godina?

 
prije razrade treba vise ulja jer nije razmak dijelova uvijek isti pa se negdje stvara tanji uljni film...ali svejedno 50:1 mi se cini malo premalo...meni u uputama piše 25:1 kod razrade, a kasnije 30:1
 
Kak premalo 50:1 je 5 deci na 10 litara, jel tako il sam zmrljal nekaj?

Ja smatram da je to isti motor ko i od motorne pile, a u motorku piči mešung od 3 %
 
ja imo pocketa."Blata"

držite se uputa ali NE neko šugavo ulje ...kao što je dvotaktol...

 
dvotaktol je ulje za izradu mješavine(goriva) za dvotaktne motore.a kaj su motorke četverotaktne?

sa motorkama nemam iskustva(na žalost...puno reda bi napravit u selu)

ma ne ide dvotaktol u ništa!eventualno dobro za namazat pante od lese
 
ivach13 said:
dvotaktol je ulje za izradu mješavine(goriva) za dvotaktne motore.a kaj su motorke četverotaktne?

sa motorkama nemam iskustva(na žalost...puno reda bi napravit u selu)

ma ne ide dvotaktol u ništa!eventualno dobro za namazat pante od lese

dvotaktol je ulje za mjesavinu, ali isto tako imas razne gradacije ulja za mjesavine...jaso, api i slicno...uglavnom, dvotaktol je za 2t ali ne za motorke i cvaje koje se brzo vrte
 
jolly the roger said:
dvotaktol je ulje za mjesavinu, ali isto tako imas razne gradacije ulja za mjesavine...jaso, api i slicno...uglavnom, dvotaktol je za 2t ali ne za motorke i cvaje koje se brzo vrte
a koji cvajo se polako vrti?(mješalica.i koji još?)
svojevremeno sam vozio Benelli s 125 i na INA pumpi GOSPODIN mi napravio mješavinu,a moj motkas nakon 10-ak km zacviko....
 
i koje ulje će ti preporučit na ININOJ pumpi?


ka imaju nekaj bolje?  pitam ....nisam upućen..
 
ivach13 said:
i koje ulje će ti preporučit na ININOJ pumpi?


ka imaju nekaj bolje?  pitam ....nisam upućen..

nemaju. navodno ima i neko skuter ulje za mjesavinu, al ja sam odavno presao na alpina & stihl ulje only. uglavnom trebalo bi pisati iza api tc ili jaso fc, polu ili ful sintetika
 
castrol tts se još uvije radi?  to mi je bilo nekak naj naj

za skuter koristim silkolen *** ne znam kak se točno zove cca 50 kn litra i mali ide već 12000km
 
ivach13 said:
castrol tts se još uvije radi?  to mi je bilo nekak naj naj

za skuter koristim silkolen *** ne znam kak se točno zove cca 50 kn litra i mali ide već 12000km
tts koliko ja znam se vise ne proizvodi nego se samo prodaju zalihe. nisam sto posto siguran

uglavnom pazi na oznake i trebalo bi sve bit ok...na ulju nebi nikad sparao jer usparat par kuna na 800-1000 km(koliko traje litra ulja) se ne isplati
 
meni na skuteru(peugeot viva city 50) litra ulja traje 500 km i to mi je (kolko se vozim) cijela vječnost.

ne mislim šparat na ulju al nemojte ni u pockete točit neko smeće

a ovo da tts ne proizvode se da zaključit po ponudi. a jebate pa nema ga ko ni kuna.a dal bi za njega 90kn radi nostalgije-fino miriši :mrgreen:
 
ja u svoj sibam Shell neki za cvaje. dimi, ali ideeeeeeeee

i stihl mi se cini dobra kombinacija. ipak se te pile vrteeeeeeeee
 
Nikola said:
Kak premalo 50:1 je 5 deci na 10 litara, jel tako il sam zmrljal nekaj?

Ja smatram da je to isti motor ko i od motorne pile, a u motorku piči mešung od 3 %

Zmrljal si nekaj...
50:1 je 2 dcl na 10 l....
 
Ja sipam od oka.
Stavim cep-dva ulja i onda nagnem kanister sa bengom :mrgreen:
 
Za te male motore preporučam premix ulja za dvotaktne motore tj. ona koja se mješaju u gorivo , a ne iz posebnog rezervara pa preko pumpe .
Kod kvalitetnog ulja dovoljna je 2% mješavina ili 50:1 , i motor će dobro ići , neće dimiti , svjećica će biti OK i auspuh uvijek čist .
Moja preporuka je Silkolene Comp 2 Premix ili Comp 2 Plus .
Odlična ulja takmičarskih karakteristika .
M900 :mrgreen: