PODČETRTEK (SLO)

ADAM

Active member
Prije Atomskih toplica lijevo se ide za Jelenji greben,fine lovačke salame od srnetine,jelena,muflona (y)
Srneći gulaš (y)
A ima i blizu kuća od čokolade i kao,vještičja kuća,malo su se slovenci poigrali i od otpada napravili lijepu i zanimljivu stvar (y)
Hm,ovo bi mogao i Sledgeu staviti :misli:
 
Jelenov greben je zakon...  (y)

U podnožju je šareni samostan/crkva (ne sjećam se više točno šta), a iza samostana jedno 100m je privatna tvornica čokolade...

Samo ispravak, mislim da se Jelenov greben i samostan nalaze u Olimju (5-6km od Podčetrteka)... Tko ide, nek svakako posjeti i pivovaru Haler (dobro smo se najeli)...  (y) Ima u blizini i farma konja te golf tereni...  (y)

Ekološki osvještenima (a i svim ostalima) SVAKAKO preporučujem posjet Vještičjoj kolibi (hebemu, stvarno se ne mogu sjetit slovenskog naziva)... uglavnom, radi se o dječjem eko-projektu, sve što je napravljeno - napravljeno je od smeća koje je sakupljeno u šumi... Mooverica i ja slučajno na to nabasali (nema toga baš po turist. brošurama)...

Kako doći do kolibe? Kad se od samostana ide prema Jelenovom grebenu, nakon 100ak metara iznad samostana skrenite desno (ne lijevo za Greben) i imate dalje putokaze...  (y)
 
Eh, da, sad kad sam pregledao fotke, na jednoj piše točan naziv: Koča pri Čarovnici

 
Za avanturiste i one koji svugdje svoj nos moraju stavit (  :mrgreen: ), možete se provesti i do samog Grada Podčetrteka, ali budite spremni na zmije, kukce, korov, smeće i ostalo...

Uglavnom, iz doline Grad super izgleda  (y), ali kad se popnete i pokušate ući (ja ušao jedva preko nekih balvana, guštera i neke male zmijice, Mooverica ostala na cesti), dočekat će vas razočarenje... zapušteno do jaja...  :palacdolje:

 
Još malo grada i jedna neobična skuptura uz cestu prema Gradu...  :mrgreen: (y)
 
malo da ozivim...  :wink:

http://www.turisticna-bizjak.com/

za prespavat  (y) , za pojest  (y) (y) ...

ja sam sa dragom tu prespavo jednu noc i samo mogu pohvalit domacine, jeli smo za veceru neku piletinu sa prilogom koja je bila za prste polizat, a drugi dan za dorucak je bilo standardno narezano svega i svacega (sve domace)...

moja preporuka...  (y)
 
postoji jos jedan fantastican restoran malo nize od Jelenovog. Isto u Olimju. Imaju golf terene i u sklopu je restac koji se zove Amon. Juha od vrganja u "tanjurima" od kruha. za prste polizati. skupa s biftekom i krumpirom pecenim u foliji. :liza:
Atomske toplice, odnosno Terme Olimja, imaju van sezone bungalove po prilicno prihvatljivim cijenama. Nama je to jedno od omuljenih odredista za odmor.  (y)
 
majle said:
malo da ozivim...   :wink:

http://www.turisticna-bizjak.com/

za prespavat  (y) , za pojest  (y) (y) ...

ja sam sa dragom tu prespavo jednu noc i samo mogu pohvalit domacine, jeli smo za veceru neku piletinu sa prilogom koja je bila za prste polizat, a drugi dan za dorucak je bilo standardno narezano svega i svacega (sve domace)...

moja preporuka...  (y)

na ovoj web adresi me komp upozorava na virus trojan.
 
majle said:
:neznam:

ja sad prosurfao po noj i nis...  :misli:

vjerovatno nemas tako dobru zastitu koja ga odmah detektira a mene upozori. sto sam htio prvi put napisat, hvala adamu za super destinaciju, odlucili smo slijedece godine svakako posjetit jelenji greben. (y)