podmazivanje lanca

SM Blade

Active member
dakle, krenimo redom....
1. nisam pretjerano iskusan u podmazivanju lanca, bar ne modernim sredstvima..
2. krenuo sam podmazivati lanac..prvo našpricam sprej za odmašćivanje, on skine sve lijepo... onda krenem špricat sa sprejom za podmazivanje, i to prema uputstvima...međutim nstaje mi neki bijeli talog, pogotovo kad pošpricam malo više po lancu, zabijeli se jače.. kao neki talog..

e sad, da li je to ok, odnosno treba li špricati više??
spreju ne znam napamet ime...kupih ga u "mali moto", žuta velika boca je...
 
  • Like
Reactions: damir_zgb
:eek:hne:

pa taj bijeli trag/talog i je ono što podmazuje...  :wink:

to tako treba biti ...  (y)
 
SM Blade said:
dakle, krenimo redom....
...međutim ostaje mi neki bijeli talog,...

ok je, bijeli talog i treba ostati da duze potaje, ali ne treba pretjerivati,
jer ce ti se to razbacati po gumi, hlacama,...
najbolje je dignuti motor, zavrtiti kotac i ravnomjerno spricati, s vremenom
ces vidjeti sto je previse
 
SM Blade said:
dakle, krenimo redom....
1. nisam pretjerano iskusan u podmazivanju lanca, bar ne modernim sredstvima..
2. krenuo sam podmazivati lanac..prvo našpricam sprej za odmašćivanje, on skine sve lijepo... onda krenem špricat sa sprejom za podmazivanje, i to prema uputstvima...međutim nstaje mi neki bijeli talog, pogotovo kad pošpricam malo više po lancu, zabijeli se jače.. kao neki talog..

e sad, da li je to ok, odnosno treba li špricati više??
spreju ne znam napamet ime...kupih ga u "mali moto", žuta velika boca je...

To ti je o.k.
Ja ti nasprejam moj svakih 500-700 km, nastojeći ga nasprejati kad je zagrijan, ostavim 15-ak minuta da se smjesa zavuče gdje treba i onda onaj vanjski sloj obrišem starom krpom da mi što manje razbacuje po felgi.... :mrgreen:
 
super, thx! (y) (y)
malo je bed dignut ga, jer mi bike nema kavalete (duple nogare, ili kako ko već kaže), nego samo bočni...
tako da sam zasad osuđen na igru gurni stani... :mrgreen:
 
SM Blade said:
super, thx! (y) (y)
malo je bed dignut ga, jer mi bike nema kavalete (duple nogare, ili kako ko već kaže), nego samo bočni...
tako da sam zasad osuđen na igru gurni stani... :mrgreen:

Prvo, bilo je vec hrpu tema o ovome  :mrgreen:

Drugo ovo s guranjem, to je super dok ne skuzis da gqa ne moras pomicati s mjesta. Tak sam ga i ja ko bedak gurao dok nisam slucajno vidio kako to radi moj serviser, trebalo je zavrtiti straznji kotac, a stendera nije bilo u blizini. Lijepo motor stavis na bocni nogar, stanes karaj motora bocno tamo gdje je lanac, ali se okrenes naopako, tak da leda gloedaju volan. I fino uhvatis motor za rep i naslonis si ga na kuk, tek toliko da se kotac malo digne od poda. To sve bez beda napravis s jednom rukom dok drugom okrenes kotac, amen  (y)  :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: StickyFingers
SM Blade said:
super, thx! (y) (y)
malo je bed dignut ga, jer mi bike nema kavalete (duple nogare, ili kako ko već kaže), nego samo bočni...
tako da sam zasad osuđen na igru gurni stani... :mrgreen:

Imaš štendera po 200-250 kn, nisu profesionalni, ali služe tome za šta ti trebaju....
I ja sam se tako igrao dok mi nije dosadilo nakon dva mjeseca pa sam ga kupio.
 
max34 said:
Imaš štendera po 200-250 kn, nisu profesionalni, ali služe tome za šta ti trebaju....
I ja sam se tako igrao dok mi nije dosadilo nakon dva mjeseca pa sam ga kupio.

Cisto izbjegavanje problema  8)  :jesus: Kad naucis tehniku bez guranja onda je sve pet. Ili, cekaj, sto ako si na moru, tjedan, dva, tri, na putovanju, ces i stender nositi sa sobom...  (y)
 
Tommee said:
Cisto izbjegavanje problema  8)  :jesus: Kad naucis tehniku bez guranja onda je sve pet. Ili, cekaj, sto ako si na moru, tjedan, dva, tri, na putovanju, ces i stender nositi sa sobom...  (y)

Onda se malo igram naprijed-nazad  :jesus:
 
Tommee said:
Prvo, bilo je vec hrpu tema o ovome  :mrgreen:

Drugo ovo s guranjem, to je super dok ne skuzis da gqa ne moras pomicati s mjesta. Tak sam ga i ja ko bedak gurao dok nisam slucajno vidio kako to radi moj serviser, trebalo je zavrtiti straznji kotac, a stendera nije bilo u blizini. Lijepo motor stavis na bocni nogar, stanes karaj motora bocno tamo gdje je lanac, ali se okrenes naopako, tak da leda gloedaju volan. I fino uhvatis motor za rep i naslonis si ga na kuk, tek toliko da se kotac malo digne od poda. To sve bez beda napravis s jednom rukom dok drugom okrenes kotac, amen  (y)  :mrgreen:
  Bravo, kratko i jasno. (y) (y)
 
elektricar86 said:
A ako imas motor od 230 kila?  :misli:
Onda ga dignete dvojica. :mrgreen:

Inače ko nema centralni nogar a dosta putuje i po putu mora mazati lanac: http://www.louis.de//index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=375&wgr=423&list_total=16&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10003338
 
Medo said:
Onda ga dignete dvojica. :mrgreen:

Inače ko nema centralni nogar a dosta putuje i po putu mora mazati lanac: http://www.louis.de//index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=375&wgr=423&list_total=16&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10003338

Imam uvijek sa sobom ovaj hvale vrijedni gadget.Služi i kad guma pukne!  (y)
 
max34 said:
Imaš štendera po 200-250 kn, nisu profesionalni, ali služe tome za šta ti trebaju....
I ja sam se tako igrao dok mi nije dosadilo nakon dva mjeseca pa sam ga kupio.

Evo ja ga radim (y)

Kisa, blesavo vrijeme, ja se zavukao u radionu iskopao nesto cijevi i radim ga. Bar ce mi proc dan ako nista drugo (y)
 
elektricar86 said:
A ako imas motor od 230 kila?  :misli:

A koliko molim te ima Z sa svim tekucinama... Ak ja ovak strkljav sa 78 kg mogu nagnut motor onda stvarno.. A ak ga nemos nagnut bolje ni da ga ne vozis jer ces blisnut i na semaforu  8)
 
dr.chala said:
Imam uvijek sa sobom ovaj hvale vrijedni gadget.Služi i kad guma pukne!  (y)

zato ja uvijek biram kameniti teren  :mrgreen:
ili barem panjeviti