podmazivanje lanca

SM Blade

Active member
Jul 14, 2005
1,704
1
38
41
Rijeka i okolica
dakle, krenimo redom....
1. nisam pretjerano iskusan u podmazivanju lanca, bar ne modernim sredstvima..
2. krenuo sam podmazivati lanac..prvo našpricam sprej za odmašćivanje, on skine sve lijepo... onda krenem špricat sa sprejom za podmazivanje, i to prema uputstvima...međutim nstaje mi neki bijeli talog, pogotovo kad pošpricam malo više po lancu, zabijeli se jače.. kao neki talog..

e sad, da li je to ok, odnosno treba li špricati više??
spreju ne znam napamet ime...kupih ga u "mali moto", žuta velika boca je...

• Like
Reactions: damir_zgb

clox

Well-known member
Mar 27, 2006
6,033
27
48
52
Zg
SM Blade said:
dakle, krenimo redom....
...međutim ostaje mi neki bijeli talog,...

ok je, bijeli talog i treba ostati da duze potaje, ali ne treba pretjerivati,
jer ce ti se to razbacati po gumi, hlacama,...
najbolje je dignuti motor, zavrtiti kotac i ravnomjerno spricati, s vremenom
ces vidjeti sto je previse

max34

New member
Oct 17, 2007
999
0
0
48
Dalmacija
SM Blade said:
dakle, krenimo redom....
1. nisam pretjerano iskusan u podmazivanju lanca, bar ne modernim sredstvima..
2. krenuo sam podmazivati lanac..prvo našpricam sprej za odmašćivanje, on skine sve lijepo... onda krenem špricat sa sprejom za podmazivanje, i to prema uputstvima...međutim nstaje mi neki bijeli talog, pogotovo kad pošpricam malo više po lancu, zabijeli se jače.. kao neki talog..

e sad, da li je to ok, odnosno treba li špricati više??
spreju ne znam napamet ime...kupih ga u "mali moto", žuta velika boca je...

To ti je o.k.
Ja ti nasprejam moj svakih 500-700 km, nastojeći ga nasprejati kad je zagrijan, ostavim 15-ak minuta da se smjesa zavuče gdje treba i onda onaj vanjski sloj obrišem starom krpom da mi što manje razbacuje po felgi.... :mrgreen:

SM Blade

Active member
Jul 14, 2005
1,704
1
38
41
Rijeka i okolica
super, thx! (y) (y)
malo je bed dignut ga, jer mi bike nema kavalete (duple nogare, ili kako ko već kaže), nego samo bočni...
tako da sam zasad osuđen na igru gurni stani... :mrgreen:

Tommee

New member
Dec 12, 2006
4,085
1
0
37
ZagRReb/PetRRinja
SM Blade said:
super, thx! (y) (y)
malo je bed dignut ga, jer mi bike nema kavalete (duple nogare, ili kako ko već kaže), nego samo bočni...

Prvo, bilo je vec hrpu tema o ovome  :mrgreen:

Drugo ovo s guranjem, to je super dok ne skuzis da gqa ne moras pomicati s mjesta. Tak sam ga i ja ko bedak gurao dok nisam slucajno vidio kako to radi moj serviser, trebalo je zavrtiti straznji kotac, a stendera nije bilo u blizini. Lijepo motor stavis na bocni nogar, stanes karaj motora bocno tamo gdje je lanac, ali se okrenes naopako, tak da leda gloedaju volan. I fino uhvatis motor za rep i naslonis si ga na kuk, tek toliko da se kotac malo digne od poda. To sve bez beda napravis s jednom rukom dok drugom okrenes kotac, amen  (y)  :mrgreen:

• Like
Reactions: StickyFingers

max34

New member
Oct 17, 2007
999
0
0
48
Dalmacija
SM Blade said:
super, thx! (y) (y)

Imaš štendera po 200-250 kn, nisu profesionalni, ali služe tome za šta ti trebaju....
I ja sam se tako igrao dok mi nije dosadilo nakon dva mjeseca pa sam ga kupio.

Tommee

New member
Dec 12, 2006
4,085
1
0
37
ZagRReb/PetRRinja
max34 said:
Imaš štendera po 200-250 kn, nisu profesionalni, ali služe tome za šta ti trebaju....

Cisto izbjegavanje problema  8)  :jesus: Kad naucis tehniku bez guranja onda je sve pet. Ili, cekaj, sto ako si na moru, tjedan, dva, tri, na putovanju, ces i stender nositi sa sobom...  (y)

max34

New member
Oct 17, 2007
999
0
0
48
Dalmacija
Tommee said:
Cisto izbjegavanje problema  8)  :jesus: Kad naucis tehniku bez guranja onda je sve pet. Ili, cekaj, sto ako si na moru, tjedan, dva, tri, na putovanju, ces i stender nositi sa sobom...  (y)

Onda se malo igram naprijed-nazad  :jesus:

hondimir

Well-known member
Nov 24, 2006
2,408
142
63
Slano,Dubrovacko primorje
Ha,ha,ha,ja sam zbog toga kupio motor sa sredisnjom nogarom. :mrgreen:

franjo-01

New member
Jan 20, 2008
34
0
0
Zagreb
Tommee said:
Prvo, bilo je vec hrpu tema o ovome  :mrgreen:

Drugo ovo s guranjem, to je super dok ne skuzis da gqa ne moras pomicati s mjesta. Tak sam ga i ja ko bedak gurao dok nisam slucajno vidio kako to radi moj serviser, trebalo je zavrtiti straznji kotac, a stendera nije bilo u blizini. Lijepo motor stavis na bocni nogar, stanes karaj motora bocno tamo gdje je lanac, ali se okrenes naopako, tak da leda gloedaju volan. I fino uhvatis motor za rep i naslonis si ga na kuk, tek toliko da se kotac malo digne od poda. To sve bez beda napravis s jednom rukom dok drugom okrenes kotac, amen  (y)  :mrgreen:
  Bravo, kratko i jasno. (y) (y)

linza

New member
Mar 29, 2004
3,484
0
0
43
Zagreb
elektricar86 said:
A ako imas motor od 230 kila?  :misli:

Onda si u kurcu i ides ovlastenom mehanicaru  :mrgreen:

Medo

Active member
Jan 8, 2005
6,072
0
36
41
Zadar
elektricar86 said:
Onda ga dignete dvojica. :mrgreen:

Inače ko nema centralni nogar a dosta putuje i po putu mora mazati lanac: http://www.louis.de//index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=375&wgr=423&list_total=16&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10003338

dr.chala

Active member
May 22, 2004
9,557
0
36
50
ZAGREB
lekolac.com
Medo said:
Onda ga dignete dvojica. :mrgreen:

Inače ko nema centralni nogar a dosta putuje i po putu mora mazati lanac: http://www.louis.de//index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=375&wgr=423&list_total=16&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10003338

Imam uvijek sa sobom ovaj hvale vrijedni gadget.Služi i kad guma pukne!  (y)

Freewave

New member
Sep 14, 2007
775
0
0
41
Republika Broc
max34 said:

Evo ja ga radim (y)

Kisa, blesavo vrijeme, ja se zavukao u radionu iskopao nesto cijevi i radim ga. Bar ce mi proc dan ako nista drugo (y)

Tommee

New member
Dec 12, 2006
4,085
1
0
37
ZagRReb/PetRRinja
elektricar86 said:

A koliko molim te ima Z sa svim tekucinama... Ak ja ovak strkljav sa 78 kg mogu nagnut motor onda stvarno.. A ak ga nemos nagnut bolje ni da ga ne vozis jer ces blisnut i na semaforu  8)

clox

Well-known member
Mar 27, 2006
6,033
27
48
52
Zg
dr.chala said:
Imam uvijek sa sobom ovaj hvale vrijedni gadget.Služi i kad guma pukne!  (y)

zato ja uvijek biram kameniti teren  :mrgreen:
ili barem panjeviti