podmazivanje lanca

dermat

Guest
Zakurac kad je kiša pala vanka, mislija taman đir napravit raštrcat mazivo... E neka mi, niko me nije tira mazat😂

ODST

Well-known member
Aug 26, 2010
1,082
593
113
1017
Gle divote, Tmax i nema brige sa lancem

Attachments

• IMG_20210404_100043.jpg
    IMG_20210404_100043.jpg
    646.7 KB · Views: 0
  • Haha
Reactions: pikacu79 and cadjo

zaprudanec

Well-known member
Aug 31, 2008
8,908
140
63
54
ZG
Jebo vas lanac vise, obrises i pospricas sa bilo kojim sprejem za lanac...koristio sam i jeftini iz lidla i motul od 120kn, isti ku*** 🙄
slazem se, osim za taj iz Lidla... nakon njega iz lanca se pocele gljivice izlaziti ko da je bio podmazan s morskom vodom 🤣

• Haha
Reactions: ODST

SpoRRi

Well-known member
May 7, 2015
3,415
791
113
37
Republic of Ragusa
Jedina razlika u njegovanom lancu je sto ga je ljepse vozit i ne trza motor, sto se tice svejedno koji sprej ali sam otkrio prozirni motul i njega koristim jer ne izgleda spermiran lanac.

cadjo

Well-known member
Feb 27, 2012
3,155
458
83
37
Skradin
slazem se, osim za taj iz Lidla... nakon njega iz lanca se pocele gljivice izlaziti ko da je bio podmazan s morskom vodom 🤣
Ja kupim sebi par komada ovih iz Lidla za put,mala pakiranja su idealna za veće đireve kad me apsolutno nije briga prska li ili ne jer svejedno motor ide na generalno sređivanje po povratku.
Sprej se pokaza ok,čak nisan ni primjetija neko veliko razbacivanje masti (mazano uvik na vruć lanac)...

P.S.Na putu uvik na veliko nanosim sprej jer bude svakakvih vrimenskih uvjeta 😎

salej600

Active member
Sep 23, 2011
387
176
43
nema- uzela žena
Meni prijatelj iz Njemačke donio ovaj sprej da probam. Ima ga tamo na bacanje tako da je trošak čista 0.
Lanac uvijek izgleda čist. Kotač se lagano vrti. Gotovo bešumno. Baci ga vrlo malo na felgu.
Jedino je problem što nakon 250km rolice počnu zveketati, pa lanac treba češće podmazati.
Za dulji put ne bih ga baš koristio i nije za one koji redovito ne održavaju lanac.

SpoRRi

Well-known member
May 7, 2015
3,415
791
113
37
Republic of Ragusa
Za dulji put ne bih ga baš koristio i nije za one koji redovito ne održavaju lanac.

oho! zanimljiva stvarcica.

Kad putujem prskam dosta jer ionako je motor uglavnom prljav od vremenskih uvjeta i prašine pa me briga a bitno je da lanac bude podmazan.

Ovo mi je interesantno za zimsko vrijeme kad se ionako previse ne vozim ali da mi zastiti lanac od hrdje koja me uzasno nervira, nekad smetnem sa uma pa ostane malo hrdje koja se neda skinut..pa bude mrljasto...

smile 77

Well-known member
Aug 13, 2010
2,379
49
48
44
St
Kako ne zasrati okolo pod,motor i sve dok se sprica sprej? Razrezi karton od kuhinjske role papira i navuci, sve ostane unutra.
Motorex sprej bijeli, ne pravi probleme i među jeftinija cca 50kn, alternativa bijelom valvolineu... Ja zadovoljan, rijetko kad koristim wd da bi ocistio felgu
koristim godinama taj nakon valvolina.skoro pa se isto ponasaju.cak ovaj malo manje strca.alfa probaj ga.neces pozalit

• Like
Reactions: 3alfa3