podmazivanje lanca

Ako želiš probati drugi, uzmi od Ipone-a. Imaju set koji se sastoji od Chain Cleaner, Chain Lube-a i četkice. Kupio ga kod Beren-a na akciji. Bio neki popust od 30-40 %. Baš sam htio isprobati ovaj Ipone Chain Cleaner zbog ovog pregleda.
 
Ako želiš probati drugi, uzmi od Ipone-a. Imaju set koji se sastoji od Chain Cleaner, Chain Lube-a i četkice. Kupio ga kod Beren-a na akciji. Bio neki popust od 30-40 %. Baš sam htio isprobati ovaj Ipone Chain Cleaner zbog ovog pregleda.
Zanimljiv primjer na balonima koliko nagrizaju gumu. I Motul ispo sranje po tom testu 🙃
Znam i likove koji godinama koriste obični wd za sve i nikad ništa :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Branko-ST
Zanimljiv primjer na balonima koliko nagrizaju gumu. I Motul ispo sranje po tom testu 🙃
Znam i likove koji godinama koriste obični wd za sve i nikad ništa :mrgreen:
Ja ga koristin cili život za čiščenje lanca,bez greške 👍
 
“Podmazivač” u akciji 😎
Danas sam zapravo prvi put probal svoj “novi” dizajn, i radi “as expected”.
Eto, ako ko treba, imam 520, 525, 525 AFAM, i mogu slozit na trazenu mjeru.

1657658985302.jpeg

1657659001630.jpeg
 
Update (koji to nije :D )


zadnjih 10.000+km podmazivao lanac svakih 300-400km (voznja po suhom) sa Louis dry sprejem. Za sad se lanac i lancanici ne bune, zvuci jako suho vec nakon 50tak km sto mi je bio najkraci djir u tom periodu (kad je motor na stenderu i zavrtim zadnji kotac - u voznji to ne cujem, a motor je jako tih jer je serijski auspuh), tj. isto je i kad je masni sprej bio u pitanju), ali, nema dotezanja lanca, nema vidljivog trosenja lancanika (oba), nema potrganih o ringova (ZVMX je lanac) niti karika koje bi bile "zapecene" niti najmanje: test ide dalje, za sad sve OK. Javim za narednih 10.000km. Ali zato zadnja felga nije vidjela WD40 cijelo vrijeme, samo vlazna krpa za skinut prasinu :D
 
Last edited:
Jutros išao namazati lanac i primjetim ovo oštećenje na lancu. 🤔

Lanac je nov kupljen nedavno i 100% sam siguran da nigdje nisam zakačio lancem te da jesam oštećenje bi bilo i na drugim karikama.

U ponedjeljak ću u meštra al može li ovo biti tvornički?

IMG20220716123535.jpg
 
  • Haha
  • Wow
Reactions: Luke and Nero
S obzirom da sam kupio najskuplji/najkvalitetniji lanac za moj motor i nije baš završna obrada oku ugodna. 🥲
 
totalno nestrucna ugradnja (pinovi nisu prosireni nego iznabijani i izmesareni), ovako izgleda moj pin masterlinka prosiren na 5.8mm kako i treba za DID 525 ZVMX kojeg imam i kojeg sam sam spojio sa orig. DID alatom.


2.jpg
 
S obzirom da sam kupio najskuplji/najkvalitetniji lanac za moj motor i nije baš završna obrada oku ugodna. 🥲
Tu spojnicu zakiva mehaničar koji ti minja lanac, može se čekičen ali ima i poseban alat za to.
 
Sad kad bolje pogledam sliku, djeluje mi i kao da je plocica preduboko utisnuta, vidi se i da karika nije ravna s ostatkom lanca, bas iz tog razloga.
Ako je tako, treba nabavit novi masterlink i pravilno ga stavit.
 
Tu spojnicu zakiva mehaničar koji ti minja lanac, može se čekičen ali ima i poseban alat za to.
Cekicem ipak ne suplji pin, njih treba prosirit, jebes majstora koji nema alat za to (sam sebi radit je druga prica, al ne kod "majstora"). Puni pin da, njih treba prosirit udarcima (za to postoji poseban alat, ali moze se i cekicat ako se ima prakse). Ovo je izmesareno i da je moje, nebi bio miran, al to sam ja :D
 
  • Haha
  • Like
Reactions: Luke and Shepa