podmazivanje lanca

Na KTM 990 SMT imao scotoiler mazalicu lanca. Osnovni proizvod koji ne treba struju nego radi na vakum. Dakle na motoru koji je poznat kao potrošač svih mogućih tekućina te ostalog potrošnog materijala kao što su lanac, lančanici i ostalo, ipak je to dvocilindraš od 115 hp, lanac i lančanike sam mjenjao na cca 45 000 km. iako su u servisu rekli da može još par tisuća. Prijatelj s kojim često putujem na slabijem mototoru je u toj kilometraži točno 2 puta mjenjao sve navedeno. O komoditetu da ne trebaš nositi lanac, mazati lanac na dugim putovanjima da ne govorim. Uglavnom moje je iskustvo vrlo pozitivno.
Da švapsko đubre XR ne traži poseban model mazalice na struju koji je naravno duplo skuplji od običnog, već bi se odavna kapalo ulje po lancu. Ovako špricam ručno S100 dry lube.
 
Pa evo ova Cobra ne trazi struju. Mogao si staviti na svog XR, javiti utiske pa da onda i ja stavim :mrgreen:
 
Da švapsko đubre XR ne traži poseban model mazalice na struju koji je naravno duplo skuplji od običnog, već bi se odavna kapalo ulje po lancu. Ovako špricam ručno S100 dry lube.

Sorry, al' ne kuzim zasto poseban model mazalice.
 
Pa evo ova Cobra ne trazi struju. Mogao si staviti na svog XR, javiti utiske pa da onda i ja stavim :mrgreen:

Ne trazi ni struju ni vakum vec tlak kojeg stvaras okretajem posudice za kvarat (cetvrtinu).
 
hvala ti!
vidio sam doduše to na FB kad sam vidio i komercijalni oglas. zanimale su me prvenstveno utisci nekog tko ima to i koristi, na više tehnički način. jel komplicirano za ugradnju? ima li potrebe za kakvom elektro instalacijom ili je sve mehanika? treba li svejedno čistiti lanac povremeno ili samo podmazivanje i tak...

Nema frke.
Ja bi poslao poruku toj grupi malo za iskustva, ipak daleko putuju i čine se ok. ;)
 
  • Like
Reactions: amante
Sorry, al' ne kuzim zasto poseban model mazalice.

Rečeno mi je u servisu koji prodaje scotoiler da na XR- a ide nekakav elektro model koji u Hr košta 2200 kn. Za KTM sam platio nešto preko 1000. Doduše ovo je cijena u Hr, a za KTM sam uzeo u Austriji u Louisa.
 
Mazalica je definitivno top stvar. Jedino me trenutno od nje odbija cijena.

pa ne treba ti elektronska ako ti nije problem svakih par stotina km da rucno okrenes tockic kao sto je to sa ovom Cobra mazalicom. Meni je isto interesantna, samo i dalje nisam uvjeren da kapanje samo na vanjsku stranu lanca moze dovoljno podmazati i unutrasnju....
 
pa ne treba ti elektronska ako ti nije problem svakih par stotina km da rucno okrenes tockic kao sto je to sa ovom Cobra mazalicom. Meni je isto interesantna, samo i dalje nisam uvjeren da kapanje samo na vanjsku stranu lanca moze dovoljno podmazati i unutrasnju....

Evo info za XR ko zna engleski nek cita ko nezna nek zamoli nekog da mu prevede.
Ne znam zasto sam se ulovio uvjeravanja nekog dali valja ili ne kao da ja imam nesto od toga, ali jednostavno je prakticna i ne tako skupa stvar koja je na trzistu zadnjih 5 godina ima cak i kineskih kopija za koje da budem iskren neznam kako rade.
Mislim da sam vezano za Cobru Nemo 2 sve rekao i da vise nemam sta dodati ni oduzeti.
 
  • Like
Reactions: pikacu79 and Igor28
Evo info za XR ko zna engleski nek cita ko nezna nek zamoli nekog da mu prevede.

Za Microsoft Edge preglednik: Kad otvorite ovaj link, desni klik misem 'translate to Croatian' (prevedi na Hrvatski) i gotovo. ;)
Evo slikovne upute:
Screenshot (1).png
Screenshot (2).png
Za mob sorry, jedino Google prevoditelj.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: zoranm
pa ne treba ti elektronska ako ti nije problem svakih par stotina km da rucno okrenes tockic kao sto je to sa ovom Cobra mazalicom. Meni je isto interesantna, samo i dalje nisam uvjeren da kapanje samo na vanjsku stranu lanca moze dovoljno podmazati i unutrasnju....

Pisao sam o scotoileru. Za ovu cobru prvi put cujem i vidim.
I ja sam bio skeptican za kapanje samo sa vanjske stranr ali stvar funkcionira. Kapa na jednu ali obke strane lanca su podmazane. Kako, ne znam ali stvar radi. Tako je bar kod scotoilera iako se moze kupiti nastavak kojo podmazuje obje strane.
 
  • Like
Reactions: navigator77
Mozda je bilo vec na forumu, ne znam uglavnom zgodna stvarcica.

 
evo jos jedna naprava za podmazivati lanac grease ninja!


ja sam sebi sam napravio,homemade grease ninja.😀








odlicno funkcionira,stavim na lanac,gore na onu rupu na poklopcu gurnem slamku od spreja i kroz one rupice dolje mi izlazi sprej na lanac,nista nesprica okolo,odlicna stvar.😀👍
 
  • Like
Reactions: deny-zg
Bravo, jednostavno i jeftino (y)
 
  • Like
Reactions: Ivanos46
Gdje si bio prije to da mi kazes... 🤣
A gledao sam komentare, podijeljeni su; neko zadovoljan, a neko nije. Mislim da spravicu treba ucvrstiti malo bolje; ne oslanjati se samo na isporucene kukice. Onda mozda nesto i ocisti 🤣

Ja imam Kettenmax i stvar radi vrhunski.
Podmazujem i cistim lanac sa njim ali ipak zahtjeva malo tehnickog razuma.
Nije za ove sta imaju dvije ljeve ruke😉
Uglavnom preporuka👌
 
Konacno testirao Kettenmax i stvar odlicno radi ! Kako sam i pretpostavio, treba je samo malo bolje svezati da stoji vodoravno i ne leta okolo. Ubacio u 1. i lagano trzuckao na kvacilu i pumpao petrolej; poslije 20 sekundi lanac cist ko suza ! Treba samo vecu posudu staviti ispod da hvata prljavstinu i par listova novina iza zadnjeg lancanika jer frca sa njega. Koristio sam je samo za pranje, nisam za podmazivanje. Posusio lanac krpicom, malo saprao vodom, napravio krug na suho da se lanac malo ugrije i onda nasprejao. Uglavnom, meni je spravica OK (y)
 
  • Like
Reactions: Nexie