podmazivanje lanca

Za sada sam zadovoljan sa motul pastom.Jeftinije je nego sprej..a odlicno drzi.Eto 1200km sam prosao a inace prskam lanac svako 1000.Gledam lanac jucer..mastan je..sto cu ga cistit i podmazivat bezveze.E i ne razbacuje po felgi.No iskreno..nije mi ni sprej.Stvar je da se ne vozi odmah nakon nanosenja spreja.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi

Attachments

  • 118178586_104156808079900_5845675529774372548_n.jpg
    118178586_104156808079900_5845675529774372548_n.jpg
    29.6 KB · Views: 98
Onda je to to.
Sprej se zove Lancofriz- Pop 18 za temperature do -18 (žuta kantica), a ima
i Lancofriz - Pop 25 za temperature do -25 (crvena kantica)
Pretpostavljam da je ovo Pop od Popović.
Meni je bolji crveni, volim se vozit kad fino zahladi.
Kad stavim žuti, a vani je -25, šprica po felgi.
 
Onda je to to.
Sprej se zove Lancofriz- Pop 18 za temperature do -18 (žuta kantica), a ima
i Lancofriz - Pop 25 za temperature do -25 (crvena kantica)
Pretpostavljam da je ovo Pop od Popović.
Meni je bolji crveni, volim se vozit kad fino zahladi.
Kad stavim žuti, a vani je -25, šprica po felgi.
-25 bokte di se ti vozis?hahaha najniza temp.meni kad sam vozio bila je -15 ..mislio sam da ce mi prste amputirat🤣
 
Jebo me pas i ko mi rece da moram mazati lanac na motoru. Sad ga natopio kerozinom, ocetkao fino, opet isprao kerozinom i posusio krpom. Znaci ko nov!
Uzeo tubu onog motula i krenuo mazati. Dok sam skuzio da mi je tuba pukla na dnu i da vise izlazi na dnu tube nego na cetku gdje treba sam izgledao ko Mia Khalifa na kraju scene (guglajte ako ne znate kako to izgleda).
Znaci od sada ce dobiti tu i tamo pranje visokotlacnim i eventualno cu ga naprskati kerozinom i ocetkati. Za 80€ koliko kosta novi lanac ja ne namjeravam vise zasrati pola garaze i sebe cijelog.
 
Sa sprejem moš samo lanac, a sa špekom danas moš podmazat osim lanca profu, fiškala, dotura itd.
Multiuse sredstvo za podmazivanje.:mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Kiki_Rotten
ja prije par dana sjedim u bircu i dođe neka žena s motorom,
lanac ne da je zahrđao, nego misliš: to mora pući za koji km o_O

ali nije samo kod nje tako bilo,
dođe lik s nekim BMW-om, motor ispoliran, nema mušice, a
lanac, što bi se reklo: u stilu rat-bike :mrgreen:

...tako da ono – nisu svi opterećeni s tim, ljudi se samo voze
i briga ih :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Nero, Shepa and Zog
Evo malo dojmova u vezi "suhog" spreja.Koristim jednu sezonu ovaj sa slike.Kupljen u Šepića za cca 140 kn (ne sićan se točno).
Sprej je strava,nema bacanja masti ni nakupljanja nečistoća kod prednjeg lančanika,vidljivost pri prskanju je dobra.Uglavnom sve pohvale osim jedne stvari,cili život koristin masne sprejeve i iskreno čudno mi je viditi suh lanac 🤯.
Lanac se ponaša odlično i nema čudnih zvukova koji bi ukazali na nedostatak podmazivanja (prskan na cca 500 km)
Skup i dobar,to bi bija rezime 👍
 

Attachments

  • Screenshot_20210521-092059_Chrome.jpg
    Screenshot_20210521-092059_Chrome.jpg
    468.2 KB · Views: 0
Evo malo dojmova u vezi "suhog" spreja.Koristim jednu sezonu ovaj sa slike.Kupljen u Šepića za cca 140 kn (ne sićan se točno).
Sprej je strava,nema bacanja masti ni nakupljanja nečistoća kod prednjeg lančanika,vidljivost pri prskanju je dobra.Uglavnom sve pohvale osim jedne stvari,cili život koristin masne sprejeve i iskreno čudno mi je viditi suh lanac 🤯.
Lanac se ponaša odlično i nema čudnih zvukova koji bi ukazali na nedostatak podmazivanja (prskan na cca 500 km)
Skup i dobar,to bi bija rezime 👍
tnx na reviewu, zvuči dobro :) vidišlikakav utjecaj na trajnost?
 
Ekipa evo došlo je vrijeme da i ja očistim i podmažem lanac. Ono što me zanima ako netko zna, gdje bi u Zagrebu ili bližoj okolici mogao nabaviti povoljno neki štender za stražnji kotač....da bude ok za Versulju 2011? Gledam po dućanima sa moto opremom i teško da se nađe nešto ispod 400 kuna. Jel moguće da to ne može jeftinije? Za početak sam mislio skoknuti do Noveme i uzeti onaj neki ipone set za čišćenje i podmazivanje (četka i 2 spreja). Pretpostavljam da će mi to trajati neko duže vrijeme :)
 
Ekipa evo došlo je vrijeme da i ja očistim i podmažem lanac. Ono što me zanima ako netko zna, gdje bi u Zagrebu ili bližoj okolici mogao nabaviti povoljno neki štender za stražnji kotač....da bude ok za Versulju 2011? Gledam po dućanima sa moto opremom i teško da se nađe nešto ispod 400 kuna. Jel moguće da to ne može jeftinije? Za početak sam mislio skoknuti do Noveme i uzeti onaj neki ipone set za čišćenje i podmazivanje (četka i 2 spreja). Pretpostavljam da će mi to trajati neko duže vrijeme :)
vidi na loius imaš rolera za 30-40€, oni su dovoljni za podmazivanje lanca.
ja moram uzet centralni štender, ima ih za 50€, pa ću vjerovatno sljedećom narudžbom doći i taj centralni u štalu...mislim da su to ok cijene, a dođe roba za 5 dana.
 
  • Like
Reactions: unique83
Ekipa evo došlo je vrijeme da i ja očistim i podmažem lanac. Ono što me zanima ako netko zna, gdje bi u Zagrebu ili bližoj okolici mogao nabaviti povoljno neki štender za stražnji kotač....da bude ok za Versulju 2011? Gledam po dućanima sa moto opremom i teško da se nađe nešto ispod 400 kuna. Jel moguće da to ne može jeftinije? Za početak sam mislio skoknuti do Noveme i uzeti onaj neki ipone set za čišćenje i podmazivanje (četka i 2 spreja). Pretpostavljam da će mi to trajati neko duže vrijeme :)
Ja sam ovoga kupio za moju 2011 Versulju i do sada se odlican pokazao: https://www.ebay.de/itm/123759224264
Ako ti nije dugo cekati dok dodje iz dojclanda, za ove novce je perfektan.
Eh, da, ja imam prihvate za njega nazad.