podmazivanje lanca

Najjača tema na forumu, zapravo jedina koja valja.

Probo sam par puta ove godine onu Motul pastu za lanac i mogu reć da je loša priča, ništa od izmišljavanja tople vode, sprej iz okej pasta je gej. WD kao čistač felni tu mi je tajnu Karađolo otkrio i hvala mu na tome, čista felga je pola zdravlja a prije WDa koristio sam one najgore gluposti tipske preparate "za felge" i ništa to nije radilo sve neki upitni rezultati gubljenje vremena, WD40 instant rezultati.
 
Ja san stavija cobrru nemo 2 i dobra mi je bila. Stavi se ono ulje za mjenjace i nema pranja samo podmazivanje. Ali me zivciralo to sto ako ne pazis i pretjeras ne useres felgu, nego i gumu i pola motora
Meni je ta Cobra isto interesantna, ali mi se ne da peglati sa provlacenjem crijeva, a i estetski ruzno izgleda na zadnjoj vilici.

Lanac perem sa onom Louis spravicom sto se zakopca na lanac i onda sipas petrolej kroz nju dok vrtis tocak (ja ubacim u brzinu i pustim da vrti). Bude lanac stvarno kao nov, ali treba staviti dosta najlona ispod motora jer frca petrolej i prljavstina dok traje ciscenje.

Sada sam taman sve ocistio pa cu probati da idem na ovu opciju podmazivanja kistom natopljenim uljem za mjenjace. Ne da mi se stalno cistiti lanac

A i kod putovanja je lakse spakovati malu bocicu od 50ml ulja za mjenjace nego konzervu spreja za lanac
 
...Lanac perem sa onom Louis spravicom sto se zakopca na lanac i onda sipas petrolej kroz nju dok vrtis tocak (ja ubacim u brzinu i pustim da vrti).
Nemoooj 😬 - gumu uvijek vrtim unatrag, vidio par slika ruku koje je uhvatio lančanik (ne preporučam guglati)
 
  • Like
Reactions: chasingdog
Nemoooj 😬 - gumu uvijek vrtim unatrag, vidio par slika ruku koje je uhvatio lančanik (ne preporučam guglati)
Nema tu ruku. Spravicu zavezes spagom za prednju nogaru, ubacis u brzinu i pustis da vrti. U najgorem slucaju spravica moze odletiti pod lancanik, ako pukne spaga npr.
Moje ruke su udaljene od “procesa” :)
 
  • Like
Reactions: bricksrheavy
Meni je ta Cobra isto interesantna, ali mi se ne da peglati sa provlacenjem crijeva, a i estetski ruzno izgleda na zadnjoj vilici.

Lanac perem sa onom Louis spravicom sto se zakopca na lanac i onda sipas petrolej kroz nju dok vrtis tocak (ja ubacim u brzinu i pustim da vrti). Bude lanac stvarno kao nov, ali treba staviti dosta najlona ispod motora jer frca petrolej i prljavstina dok traje ciscenje.

Sada sam taman sve ocistio pa cu probati da idem na ovu opciju podmazivanja kistom natopljenim uljem za mjenjace. Ne da mi se stalno cistiti lanac

A i kod putovanja je lakse spakovati malu bocicu od 50ml ulja za mjenjace nego konzervu spreja za lanac
I to sam ima i jako je korisno i brzo, ja sam na ruke vrtija pa mi nije prskalo okolo uopce. Ali mi se vise nije dalo haha. A cobrra provuce se jednostavno i kad je jednom namjestis to je to, umjesto ciscenja napraviš đir hehe
 
Ako imam Honda lanac na Yamahi, može onda REPSOL?
 
To je to da da - samo gdje si nabavio REPSOL sprej za lanac to moram kupiti, REPSOL je rađen za Honde i najbolje se ponaša na Hondi.
Kupio preko neta. Ponaša se on dobro i na mojoj hrđi. Ne prska, ne šporkaje ništa.
Ako imam Honda lanac na Yamahi, može onda REPSOL?
Hmmm, nisam siguran. Da je na Suzi moglo bi sigurno.
 
  • Like
Reactions: Luke
eto, preduhitrio si me.

Ja nisam ni jednom oprao lanac u 28000+km, mazem bijelim valvolineom kojeg jos imam. Samo suhom krpom prije mazanja predjem lanac (taj stari valvoline nije ljepljiv). Steta kaj ga vise nema za kupit.
Ho’s kupit ? :mrgreen:
 

Attachments

  • 52B4BD40-2B4A-4496-9A71-658591EB02B0.jpeg
    52B4BD40-2B4A-4496-9A71-658591EB02B0.jpeg
    1.8 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: Luke
Ako imas nekoga da ti moze ponijeti iz Sarajeva, mozemo nesto organizovati. Kod zene u firmi ima puna polica, a vjerovatno bi mogla nabaviti jos. Kosta oko 15 maraka, odnosno cca 60 Kuna (y)
Jbg, nemam, al bi da imam :mrgreen:

kako stvari stoje, mislim da cu nakon sto potrosim zalihu prec na one PTFE iz Louisa, ko ga jebe, mozda i ne rade otpimalno, al prljav motor, pogotovo zamascen/ljepljiv ne trpim nikako. :) Gdje je bila pamet ovima u Valvolineu da naprave jos jedan u nizu ljepljiv spricajuci sprej za lanac koji je muka cistit - ne znam, sto je falilo ovom bijelom koji ako i posprica koju kap, skine se prakticki suhom krpom?
 
Last edited:
Natjerali ste me da probam ocistit lanac ivasolom i bome dobro cisti. Samo preletio s namocenom krpom i skinuo od spreja Motul ostatke kao od sale. Podmazao sprejem Motul Chain lube ali probat cu hipenol kad potrosim sprej. Ako ne bude hipenol strcao okolo bit ce to ok.
Cistio prije sa brake cleaner-om. Malo je lakse i brze sa sprejevima ali ni ovako s namocenom krpom nije problem.
 
Ajd da se i ja ukljucim u ovo…
Do sad sam isprobal sve i svasta od sprejeva, i svaki malo razbaca po felgi/motoru uz digresiju da je najlakse ocistit bijeli teflonski jer nije ljepljiv i to je ok…
Nedavno na nagovor prijatelja (uz velike sumnje) koji radi u Tokiću uzel Yacco, neko ko vozi kartinge ga je preporučil. Dakle, imal sam silkolenne pro chain, motul sve živo da sad ne nabrajam. Nijedan od tih renomiranih ni blizu tom Yacco, znači ne razbaca ništ, ni malo, tak da svaka preporuka… 👍🏻👍🏻👍🏻
Btw., cijena je presmiješna i lako se čisti chain cleanerom ili petrolejem 😎
1629828692348.jpeg
 
  • Like
Reactions: tomo21 and Farba
ufff...umori se citajuci ovo.,pa jel se vi vozite ikako,oli samo cistite lanac i podmazivate...,negdje sam procita da svaki drugi-treci rezervar treba podmazati lanac...o ciscenju bas ne pise mnogo...a i od cega ga cistiti neznam,moj je uvjek cist...valjda sto je kruzerski...samoo podmazivanje ponekad...
 
ufff...umori se citajuci ovo.,pa jel se vi vozite ikako,oli samo cistite lanac i podmazivate...,negdje sam procita da svaki drugi-treci rezervar treba podmazati lanac...o ciscenju bas ne pise mnogo...a i od cega ga cistiti neznam,moj je uvjek cist...valjda sto je kruzerski...samoo podmazivanje ponekad...

Ovi sto imaju garaze i voze samo na 25 stupnjeva i 46 posto vlage i maximalni vjetar do 5km/h i ne trebaju toliko brinuti o lancu :mrgreen:
 
  • Haha
  • Like
Reactions: zaprudanec and Paf
Jedan od najboljih koji sam probao, nije jeftin ali ga se izrazito malo sprica na lanac. Ne sprica na felgu I traje dosta dugo. Obicno izmedju dva spricanja oko 1000km
 

Attachments

  • 1172B30F-AF98-436C-9860-FCE9D0A8EEF4.jpeg
    1172B30F-AF98-436C-9860-FCE9D0A8EEF4.jpeg
    60.4 KB · Views: 0
Pozdrav, nisam opterećen ni markama niti bojama sprejeva, svašta sam koristio u ovih 29 godina vožnje motora, trenutno imam neki narančasti piše repsol, isto ga uzeo slučajno jer kad potrošim usput stanem negdje i kupim što mi padne pod ruku. Ovaj mi je narančasti super jer je proziran i ne zasere felnu :)
Jedino što ne čistim, tj ne perem lanac, nikad nisam niti neću. Prije podmazivanja ga obrišem pucvalom i posprejam obje strane iznutra puni krug i to je to.
36 kkm mi je izdržao prošli set, ne znam da li je to puno ili malo, ali nikad nisam imao problema sa lancima i s tim glupostima, jedino me nervira onaj bijeli sprej jer imam crne felge pa se sve vidi kad ga posere i to je to samo gas.
 
  • Like
Reactions: Paf