podmazivanje lanca

Nece WD napraviti stetu,jedino nemojte paliti upaljac dok radite sa njim...ja kad je vlazno vrijeme i kisa,pospricam sa njim cjelu masinu,instalaciju,oko svjecica...i ne brini se da ce se negdje ugasiti...stvara zastitni film...
 
  • Haha
Reactions: cadjo
Nece WD napraviti stetu,jedino nemojte paliti upaljac dok radite sa njim...ja kad je vlazno vrijeme i kisa,pospricam sa njim cjelu masinu,instalaciju,oko svjecica...i ne brini se da ce se negdje ugasiti...stvara zastitni film...
Najbolje opari motor s njim 😎
 
  • Haha
Reactions: Paf
Ostao sam bez gumice, ne na kosi, ne iz novčanika nego sa lancanika 😠.
Ne znam kako, nisam bio grub s četkicom i bila je mekana a ne ona tvrda s ebaya i nestala je... Ionako se ne vozim po kiši pa me ne brine previše kad će sve otić u klinac, ali svejedno 💩
 

Attachments

  • IMG_20210906_180254.jpg
    IMG_20210906_180254.jpg
    1.8 MB · Views: 0
a jebateled.....
plače zbog jedne gumice.....
meni zadnjih par zlatnih did_ova sere oringove ka na traci......
vozi dok ne otegne papke.....
i lanac se ne pere..... samo domašćuješ.....
pa kad u servisu otvori poklopac za prominit prednje zube.... usere po radione.... a u glibu bude i cilo čudo oringova zalipljeno....
 
  • Like
Reactions: Kiki_Rotten
Kad nemam sta drugo raditi oko motora naravno da sam u šoku 🤣 nema puno km a sa duplo većom kilometrazom su bili svi na broju pa eto vidim da nema nikakvih pravila kad i koliko dugo.
Navlazim cetkicom pa krpom pokupim sve, vanjske strane ocetkam jer ne dira gumice onda
 
Nece WD napraviti stetu,jedino nemojte paliti upaljac dok radite sa njim...ja kad je vlazno vrijeme i kisa,pospricam sa njim cjelu masinu,instalaciju,oko svjecica...i ne brini se da ce se negdje ugasiti...stvara zastitni film...

Posli pranja ide WD sta mu i samo puno ime govori koja mu je svrha.
 
  • Haha
Reactions: Paf
Oće to sa zlatnih. Zato sad stavljam obične.
Ja san na Horneta 900 stavija O&K Zvmx zlatni,napravija skoro 20 000 i proda motor ima misec dana,lanac ka iz dućana.
Perem uvik i isključivo WD-om (kad je redovno dovoljno ga je na krpu i obrisati staru mast),mažem sprejem svakih 500 km i nikad greške....
 
Paf jel znas cemu sluzi WD?
Neocekujem pametan odgovor ko nijedan do sad od tebe 🤣
 
Paf jel znas cemu sluzi WD?
Neocekujem pametan odgovor ko nijedan do sad od tebe 🤣
ja sam ucia od starih majstora i uvjek je sve funkioniralo,i toga se drzim dan-danas i sve stima...
 
Iz lijenosti (bio mi bliže ruci) dohvatim novi prozirni Valvolin kad sam podmazivao lanac i gledam sad posralo mi sve po felgi (n)
Screenshot_20210912-114821_Gallery.jpg
 
  • Haha
Reactions: Paf
Ja dao sansu Silkolene Titanium Dry Lube. (mos mislit kak je dry). Naspricao nakon djira samo po rolicama, obrisao dobro krpom tako da ga se skoro uopce nije vise vidjelo i ostavio motor do jutra za djir (180km). Felga usrana. Obrisao opet lanac, WDom ocistio felgu i ponovo djir drugi dan: usrana felga. Jbt, da ga mogu skinut sa felge i spremit, bilo bi ga vise nego sto sam ga nanio na lanac :mrgreen:

Dizem ruke od klasicnih sprejeva (kad vec bijelog valvolinea vise nema) i prelazim na Louisov PTFE (novi proizvod, zapravo rebrendirani procycle) kad potrosim Valvoline. Nekad davno imao sprej PDL (Profi Dry Lube) koji je isto PTFE, je lanac glasniji, treba cesce mazat, ali i lanac i felga cisti ko suza, samo prasine na felgi od voznje.
 
Last edited:
Jedan bajker (na forumu je ali htio je ostat anoniman) odao mi je jednom tajnu "WD40 + felga" i od tog dana nisam nikad ništa drugo koristio, snaga WD40 nad šporkicom od felge je zastrašujuća. Ali oklopi?

To ću morat probati. Nadam se da nije neki skeč, ko će sad mjenjat boju vozila u prometnoj jbt...
Wd za vracanje sjaja na karbonu...isprobano 👍
 
Ja dao sansu Silkolene Titanium Dry Lube. (mos mislit kak je dry). Naspricao nakon djira samo po rolicama, obrisao dobro krpom tako da ga se skoro uopce nije vise vidjelo i ostavio motor do jutra za djir (180km). Felga usrana. Obrisao opet lanac, WDom ocistio felgu i ponovo djir drugi dan: usrana felga. Jbt, da ga mogu skinut sa felge i spremit, bilo bi ga vise nego sto sam ga nanio na lanac :mrgreen:

Dizem ruke od klasicnih sprejeva (kad vec bijelog valvolinea vise nema) i prelazim na Louisov PTFE (novi proizvod, zapravo rebrendirani procycle) kad potrosim Valvoline. Nekad davno imao sprej PDL (Profi Dry Lube) koji je isto PTFE, je lanac glasniji, treba cesce mazat, ali i lanac i felga cisti ko suza, samo prasine na felgi od voznje.
Prošlu sezonu san proba sa S100 suhim sprejem,druga boca je u điru moran ga pohvaliti.Mažem na plafon 500 km,lanac uredan i ne baca nigdi okolo 😎

 
Nekad je postoja sprej za suho pranje kose.:unsure:
 
Ipone isto ne baca i super je, ja ga koristim, samo sto radim jako malo km pa mi je nebitna cijena, za puno km nije bas "isplativ"..