podmazivanje lanca

Zakurac kad je kiša pala vanka, mislija taman đir napravit raštrcat mazivo... E neka mi, niko me nije tira mazat😂
 
Gle divote, Tmax i nema brige sa lancem
 

Attachments

  • IMG_20210404_100043.jpg
    IMG_20210404_100043.jpg
    646.7 KB · Views: 0
  • Haha
Reactions: pikacu79 and cadjo
Jebo vas lanac vise, obrises i pospricas sa bilo kojim sprejem za lanac...koristio sam i jeftini iz lidla i motul od 120kn, isti ku*** 🙄
slazem se, osim za taj iz Lidla... nakon njega iz lanca se pocele gljivice izlaziti ko da je bio podmazan s morskom vodom 🤣
 
  • Haha
Reactions: ODST
Jedina razlika u njegovanom lancu je sto ga je ljepse vozit i ne trza motor, sto se tice svejedno koji sprej ali sam otkrio prozirni motul i njega koristim jer ne izgleda spermiran lanac.
 
slazem se, osim za taj iz Lidla... nakon njega iz lanca se pocele gljivice izlaziti ko da je bio podmazan s morskom vodom 🤣
Ja kupim sebi par komada ovih iz Lidla za put,mala pakiranja su idealna za veće đireve kad me apsolutno nije briga prska li ili ne jer svejedno motor ide na generalno sređivanje po povratku.
Sprej se pokaza ok,čak nisan ni primjetija neko veliko razbacivanje masti (mazano uvik na vruć lanac)...

P.S.Na putu uvik na veliko nanosim sprej jer bude svakakvih vrimenskih uvjeta 😎
 
Meni prijatelj iz Njemačke donio ovaj sprej da probam. Ima ga tamo na bacanje tako da je trošak čista 0.
Lanac uvijek izgleda čist. Kotač se lagano vrti. Gotovo bešumno. Baci ga vrlo malo na felgu.
Jedino je problem što nakon 250km rolice počnu zveketati, pa lanac treba češće podmazati.
Za dulji put ne bih ga baš koristio i nije za one koji redovito ne održavaju lanac.

 
Za dulji put ne bih ga baš koristio i nije za one koji redovito ne održavaju lanac.


oho! zanimljiva stvarcica.

Kad putujem prskam dosta jer ionako je motor uglavnom prljav od vremenskih uvjeta i prašine pa me briga a bitno je da lanac bude podmazan.

Ovo mi je interesantno za zimsko vrijeme kad se ionako previse ne vozim ali da mi zastiti lanac od hrdje koja me uzasno nervira, nekad smetnem sa uma pa ostane malo hrdje koja se neda skinut..pa bude mrljasto...
 
Kako ne zasrati okolo pod,motor i sve dok se sprica sprej? Razrezi karton od kuhinjske role papira i navuci, sve ostane unutra.
Motorex sprej bijeli, ne pravi probleme i među jeftinija cca 50kn, alternativa bijelom valvolineu... Ja zadovoljan, rijetko kad koristim wd da bi ocistio felgu
koristim godinama taj nakon valvolina.skoro pa se isto ponasaju.cak ovaj malo manje strca.alfa probaj ga.neces pozalit
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Treba kome?
Svako podmazivanje lanca je značilo zasrat motor i okolinu, pa sam si "sredil" problem.
Ovo sam složil za 525 lanac još pred par god, i skroz zaboravil na to... sad sam napravil par upgradeova...
šprica točno di treba (na spojevima), a ova "ručica" služi da se na to "nasloni" sprej kad se vrti kotač. Svojoj ekipi sam naprintal i imam pozitivan feedback od svih.
Mogu složit i za druge dim. lanca.
35kn s poštarinom :D

IMG_2377.JPG
 

Attachments

  • IMG_2379.JPG
    IMG_2379.JPG
    3.6 MB · Views: 0
A kaj smo s atestom?
 
Zna li itko da li je moguće ocistiti mrlje od spreja za podmazivanje lanca Čarlijem?
prethodni vlasnik je svaki put kad je podmazivo krstio i felgu i swing arm i pola plastika.
sada se to zapeklo i izgleda ko da je netko svršio po motoru
 
Zna li itko da li je moguće ocistiti mrlje od spreja za podmazivanje lanca Čarlijem?
prethodni vlasnik je svaki put kad je podmazivo krstio i felgu i swing arm i pola plastika.
sada se to zapeklo i izgleda ko da je netko svršio po motoru
Benzin 😃 na krpicu 😉
 
  • Like
Reactions: LukaLuka
Treba kome?
Svako podmazivanje lanca je značilo zasrat motor i okolinu, pa sam si "sredil" problem.
Ovo sam složil za 525 lanac još pred par god, i skroz zaboravil na to... sad sam napravil par upgradeova...
šprica točno di treba (na spojevima), a ova "ručica" služi da se na to "nasloni" sprej kad se vrti kotač. Svojoj ekipi sam naprintal i imam pozitivan feedback od svih.
Mogu složit i za druge dim. lanca.
35kn s poštarinom :D

Baš sam maštao o takvoj stvarčici da si doma složim od pleksija ili nečega ali je prekomplicirano pa nisam htio.
Najgore mi je pogodit onu unutarnju stranu lanca jer nemam prostora za pogodit spricu. Biljezim se 525 isto pa se nademo u zg jedan dan
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Najgore mi je pogodit onu unutarnju stranu lanca jer nemam prostora za pogodit spricu. Biljezim se 525 isto pa se nademo u zg jedan dan

Ja ogulim 10cm zice i gumeni dio koji sam skinuo nataknem na nos spreja (kad se sprej potrosi, samo prebacim sve na novi sprej i teraj dalje). Prethodno gumeni dio "buzira zice" savinem da bude pod 90tak stupnjeva, pomogne da ga se zagrije fenom, savine i ostavi da se ohladi - ostane tako godinama. Tako imam sprej okomito i iskoristim ga do kraja, a i urednije je za podmazivanje jer je preciznije.
 
  • Like
Reactions: dipsi997
Probao konacno i cuveni bijeli Valvoline. Moram priznati dobar PIPS. (y) Ne frca, ne kupi previse prljavstinu, lako se cisti (dovoljna krpica namocena u petrolej). Razmisljam da navucem vecu zalihu za stek, posto vidim da pisete da ga u HR nema vise za kupiti
 
  • Like
Reactions: 3alfa3