Pojačavanje rame

EXD9M

Member
Radi se jedna igračka.Za početak trebam link, uputu na literaturu ili provjerene prijedloge stručnih i voljnih?
Zadnja vilica je u izradi, ali ostatak bi trebalo pojačati da se ne uvija bočno (pod mojih 95 kg)!
Napomena: nema rezanja, samo nadovarivanje dijelova!

Radi se o ovoj rami:




A mislio sam nešto poput ovog, samo neznam po čemu treba računati ojačanja (ili da puknem onako odokativno)!
 
Proracun mozes jedino racunarski, i to nisu jednostavni proracuni, tako da ti je moj savjet da to ne radis

ako sam dobro skuzio dodajes "trokut" tj nesto nalk kracima gradjevinske dizalice? ako je to ce ti dobrim ukrutiti, al ako mozes iakako nastavi s time skroz do kraja rame di se montira motor. sto se repa tice to je oke, al mozda isto da napravis da bude "3D" tj dodas jednu malo nize i s trokutima sve spojis. generalno, najvaznije je da ti ni jedna "sipka" ne dolazi na polovicu neke, nego uvek u cvorove kako si i nacrtao cini mi se
 
Ma kakvi računarski, Jolly to ispali dok zviždi pod tušem...
:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
A koji motor je u pitanju? najbolji način je poslušati iskustva sa trka tj iskopirati neka riješenja modifikacija za trke. za mog starog suzukija je npr. popularno riješenje kako je Yošimura pojačavao stare GS-ove i sa njima pobjeđivao. ovakoto dakle izgleda za moj motor

http://oldskoolsuzuki.info/

Za BMW-a su ovi majstori najnaj (a posebno za stare airhead mašine) i treba kupiti od njih ili kopirati:

http://www.hpn.de/english/english.html





sada ti samo preostaje da se potrudiš i nađeš nešto slično za svoj motor. Ako je imao bilo kakvu sportsku prošlost, sigurno ima negdje na webu. isto tako za primjer i danas postoji Yoshimura firma za preradu i od njih se i dalje mogu kupiti razni djelovi kao Yoshimura stage 1 & 2 kit za motor i neka riješenja za ramu i ovjes. pretežno za Suzuki ali ima i za ostale. I to naravno i za motore 30 god stare kao moj GSX. jedini mali problemčić je cijena...brrrr..nepitaj!
 
Simson s51, nema trkaću prošlost sa ovom ramom, ali sprema mu se trkaća budućnost, zato i pojačavam ramu. Spremam ga za Mami kup u Mađi!
 
napravi kutijasti nosač na dijelu od vilice tako da limovima spojiš te 3 cijevi

odnosno, ak oćeš baš picajzlirat onda prvo te 3 cijevi spojiš s 3 lima u kutijasti nosač, a onda juš unutra ih dodatno spojiš s 2 trokutaste ploče na 1/3 i 2/3 udaljenosti od osi vilice do mjesta di se šerafe one 2 vodoravne cijevi.
 
EXD9M said:
Simson s51, nema trkaću prošlost sa ovom ramom, ali sprema mu se trkaća budućnost, zato i pojačavam ramu. Spremam ga za Mami kup u Mađi!

Svaki uspješan tRRkač ima iza sebe kvalitetnog majstora.... ili sam zna šta radi ... ;)

ako nisi u ovoj drugoj skupini, predlažem ti da se priključiš ovoj prvoj ...  (y)
 
Nisam ozbiljan tRRkač, već vikend zajebant, zato mi odgovaraju ove "baby" klase. A Mami kup je idealka po tom pitanju.
Vozio sam ranije sa njima 50ccm open sa Tomosom. Od lani je novi pravilnik i igra samo Simson. Mašinu sam radim za srednju kategoriju ( voze se : serija, tunning i no limit)!
A rama sa savija kao žvaka i nije za teže od 50 kg zato treba intervencija...

Ps
Majstora imam u Bukovici, samo treba ga čekati da ga uhvati volja, a ja nikad nisam vario pa nebih ni sad probavao!

Ps2

Straš nudiš usluge?

Link:
http://www.youtube.com/watch?v=XmlyYl4sBTw&feature=youtube_gdata_player

 
Aj' kume dovezi Simu kod Boška pa da malo  :misli: engineeramo
 
Donosim ju drugi tjedan!
 
isprazni imbox , nemožeš primati poruke,